Hamilton: er zijn belangrijker zaken in de wereld dan records
SOTSJI (ANP) - Er zijn belangrijker zaken in de wereld dan records. Dat zei zesvoudig wereldkampioen Formule 1 Lewis Hamilton in Sotsji, waar hij komende zondag bij winst in de Grote Prijs van Rusland het record van 91 grandprixzeges van Michael Schumacher evenaart. "Het is niet een uitgemaakte zaak dat ik ga winnen en eerlijk gezegd weet ik niet zo goed wat het voor me betekent. Eervol natuurlijk, maar er gebeuren zoveel meer belangrijker zaken in de wereld."
De coureur van Mercedes is meer bezig met de commissie die hij in het leven heeft geroepen om te zorgen voor meer diversiteit in de Formule 1. Hij maakte donderdag de veertien bestuursleden bekend van de Hamilton Commissie. De Brit is een van de twee voorzitters. "Sinds ik mijn professionele racecarrière in de Formule 1 begon, 14 jaar geleden, was ik de eerste gekleurde coureur en tot op de dag van vandaag is dat helaas nog steeds het geval", zei Hamilton.
"Wat echter zorgwekkender is, is dat er nog steeds heel weinig gekleurde mensen in de sport als geheel zijn. Ik zie een ondervertegenwoordiging in alle specialismen; van de monteurs in de garages tot de ingenieurs in de fabrieken en ontwerpafdelingen. Verandering komt niet snel genoeg en we moeten weten waarom dat zo is."
Hamilton is ook groot voorvechter van de Black Lives Matters-beweging. Het T-shirt dat de Formule 1-wereldkampioen afgelopen zondag voor en na de Grand Prix van Toscane droeg, is onderwerp van discussie bij de internationale automobielfederatie (FIA). "Arresteer de agenten die Breonna Taylor vermoordden", luidde de tekst. "Ik heb daar geen moment spijt van gehad. Ik trek meestal aan wat mijn hart me ingeeft en waar ik me goed bij voel. Mensen zeggen dat sport geen plaats is voor politiek, maar het gaat hier om mensenrechten en daar moeten we ons altijd over kunnen uiten."
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
22 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
1 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
6 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
15 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
16 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
19 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
20 uur geleden