Hamilton: er zijn belangrijker zaken in de wereld dan records
SOTSJI (ANP) - Er zijn belangrijker zaken in de wereld dan records. Dat zei zesvoudig wereldkampioen Formule 1 Lewis Hamilton in Sotsji, waar hij komende zondag bij winst in de Grote Prijs van Rusland het record van 91 grandprixzeges van Michael Schumacher evenaart. "Het is niet een uitgemaakte zaak dat ik ga winnen en eerlijk gezegd weet ik niet zo goed wat het voor me betekent. Eervol natuurlijk, maar er gebeuren zoveel meer belangrijker zaken in de wereld."
De coureur van Mercedes is meer bezig met de commissie die hij in het leven heeft geroepen om te zorgen voor meer diversiteit in de Formule 1. Hij maakte donderdag de veertien bestuursleden bekend van de Hamilton Commissie. De Brit is een van de twee voorzitters. "Sinds ik mijn professionele racecarrière in de Formule 1 begon, 14 jaar geleden, was ik de eerste gekleurde coureur en tot op de dag van vandaag is dat helaas nog steeds het geval", zei Hamilton.
"Wat echter zorgwekkender is, is dat er nog steeds heel weinig gekleurde mensen in de sport als geheel zijn. Ik zie een ondervertegenwoordiging in alle specialismen; van de monteurs in de garages tot de ingenieurs in de fabrieken en ontwerpafdelingen. Verandering komt niet snel genoeg en we moeten weten waarom dat zo is."
Hamilton is ook groot voorvechter van de Black Lives Matters-beweging. Het T-shirt dat de Formule 1-wereldkampioen afgelopen zondag voor en na de Grand Prix van Toscane droeg, is onderwerp van discussie bij de internationale automobielfederatie (FIA). "Arresteer de agenten die Breonna Taylor vermoordden", luidde de tekst. "Ik heb daar geen moment spijt van gehad. Ik trek meestal aan wat mijn hart me ingeeft en waar ik me goed bij voel. Mensen zeggen dat sport geen plaats is voor politiek, maar het gaat hier om mensenrechten en daar moeten we ons altijd over kunnen uiten."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Australische tennisser Alex de Minaur heeft de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam bereikt. De nummer 1 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor Arthur Fils uit Frankrijk: 7-6 (3) 6-2.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland maakt bij de Olympische Spelen in Milaan nog net deel uit van de top 10 van beste landen. Na het goud en zilver voor langebaanschaatssters Jutta Leerdam en Femke Kok van maandag kwamen er dinsdag geen nieuwe medailles bij.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft in de dagen voor zijn olympische debuut in Milaan veel aan zijn 36-jarige ploeggenoot Kjeld Nuis. De drievoudig olympisch kampioen helpt de 22-jarige Groninger om het luchtig te houden. "Geer en Goor worden we genoemd", zegt De Boo. "Hij is Goor en ik ben Geer, denk ik."
11 uur geledenMILAAN (ANP) - De schaatsers die woensdag de 1000 meter rijden, hebben vol bewondering gekeken naar het optreden van Jutta Leerdam op diezelfde afstand afgelopen maandag op de Olympische Spelen van Milaan. Leerdam schaatste in een olympisch record van 1.12,31 naar het goud.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer vond het na haar fatale val in de halve finale van de gemengde aflossing lastig aan te geven waar het precies misging. "Ik weet niet zo goed wat er in mijn hoofd omging. Ik kwam na een wissel wat klem te zitten en ik wilde weer snelheid gaan maken. Toen kwam ik met mijn punt in het ijs. Het was niet te voorspellen dat dit ging gebeuren. Het is gewoon klote", vertelde de kopvrouw van de Nederlandse ploeg in Milaan.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) keert alleen terug in het Davis Cup-team als er bepaalde zaken bij de tennisbond veranderen. Dat zei de nummer 1 van Nederland in Ahoy na zijn overwinning in de eerste ronde op het ABN AMRO Open tegen Giovanni Mpetshi Perricard. "Als je de Davis Cup wilt winnen, dan moeten dingen beter", aldus Griekspoor. "Heel veel mensen in het Nederlandse tennis zijn het met me eens. Ik spreek het uit. Ik vang die kogels daarvoor graag op."
13 uur geledenMILAAN (ANP/AFP) - Schaatsster Jutta Leerdam mag haar gouden olympische medaille inleveren voor reparatie. De organisatie van de Olympische Spelen in Milaan heeft dinsdag laten weten dat sporters hun medailles kunnen inleveren als deze mankementen vertonen.
13 uur geleden