Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton: er zijn belangrijker zaken in de wereld dan records

Hamilton: er zijn belangrijker zaken in de wereld dan records

SOTSJI (ANP) - Er zijn belangrijker zaken in de wereld dan records. Dat zei zesvoudig wereldkampioen Formule 1 Lewis Hamilton in Sotsji, waar hij komende zondag bij winst in de Grote Prijs van Rusland het record van 91 grandprixzeges van Michael Schumacher evenaart. "Het is niet een uitgemaakte zaak dat ik ga winnen en eerlijk gezegd weet ik niet zo goed wat het voor me betekent. Eervol natuurlijk, maar er gebeuren zoveel meer belangrijker zaken in de wereld."

De coureur van Mercedes is meer bezig met de commissie die hij in het leven heeft geroepen om te zorgen voor meer diversiteit in de Formule 1. Hij maakte donderdag de veertien bestuursleden bekend van de Hamilton Commissie. De Brit is een van de twee voorzitters. "Sinds ik mijn professionele racecarrière in de Formule 1 begon, 14 jaar geleden, was ik de eerste gekleurde coureur en tot op de dag van vandaag is dat helaas nog steeds het geval", zei Hamilton.

"Wat echter zorgwekkender is, is dat er nog steeds heel weinig gekleurde mensen in de sport als geheel zijn. Ik zie een ondervertegenwoordiging in alle specialismen; van de monteurs in de garages tot de ingenieurs in de fabrieken en ontwerpafdelingen. Verandering komt niet snel genoeg en we moeten weten waarom dat zo is."

Hamilton is ook groot voorvechter van de Black Lives Matters-beweging. Het T-shirt dat de Formule 1-wereldkampioen afgelopen zondag voor en na de Grand Prix van Toscane droeg, is onderwerp van discussie bij de internationale automobielfederatie (FIA). "Arresteer de agenten die Breonna Taylor vermoordden", luidde de tekst. "Ik heb daar geen moment spijt van gehad. Ik trek meestal aan wat mijn hart me ingeeft en waar ik me goed bij voel. Mensen zeggen dat sport geen plaats is voor politiek, maar het gaat hier om mensenrechten en daar moeten we ons altijd over kunnen uiten."

Meer uit Sport

Dopingautoriteit onderzoekt tennisster Vondrousova na missen test

LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.

1 uur geleden
Judoka Van Lieshout verrast zichzelf met snelle EK-zege

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.

2 uur geleden
Handbalster Polman kondigt afscheid van de topsport aan

BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.

5 uur geleden
Judoka Van Lieshout verovert EK-goud in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.

7 uur geleden
Wielrenster Gery houdt Bredewold van zege in Brabantse Pijl

OVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.

7 uur geleden
Volleyballer Parkinson beëindigt carrière tijdens revalidatie

UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.

10 uur geleden
Djokovic meldt zich met blessure af voor masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

11 uur geleden