Hamilton en Røiseland 'kampioenen der kampioenen' in 2020
PARIJS (ANP) - De Britse Formule 1-coureur Lewis Hamilton en de Noorse biatlete Marte Olsbu Røiseland mogen zich de 'kampioenen der kampioenen' van 2020 noemen. De Franse sportkrant L'Equipe wijst ieder jaar de beste mannelijke en vrouwelijke sporter aan. Zowel Hamilton als Røiseland ontving de prijs, bestaande uit een gouden beeldje, voor het eerst.
De 35-jarige Hamilton veroverde dit jaar zijn zevende wereldtitel in de Formule 1, waarmee hij op gelijke hoogte kwam met Michael Schumacher. De kopman van Mercedes gaat volgend seizoen proberen de Duitser te overtreffen. De 30-jarige Røiseland pakte begin dit jaar bij de WK in Italië vijf gouden medailles en twee bronzen. Het mondiale biatlontoernooi werd gehouden vlak voor de coronacrisis ervoor zorgde dat in vrijwel de hele wereld de sport tot stilstand kwam.
Vorig jaar werden de Spaanse tennisser Rafael Nadal en de Amerikaanse turnster Simone Biles uitgeroepen tot 'kampioenen der kampioenen'. Voor Nadal was dat de vierde keer, Biles ontving de prijs voor de derde keer.
Meer uit Sport
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Premier Tech voegt zich de komende jaren bij Alpecin als naamsponsor van de wielerploeg waarvoor onder anderen Mathieu van der Poel uitkomt. Het Canadese bedrijf vervangt Deceuninck, waardoor de ploeg Alpecin-Premier Tech gaat heten.
40 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen is goed begonnen aan de Grand Prix van Abu Dhabi, het laatste raceweekeinde van dit jaar in de Formule 1. De coureur van Red Bull reed in de eerste vrije training de tweede tijd (1.24,493). Hij was een fractie minder snel dan Lando Norris. De kampioenschapsleider van McLaren klokte 1.24,485 en was slechts 8 duizendsten sneller dan de Nederlander. De derde tijd op het Yas Marina Circuit was voor Charles Leclerc. De coureur van Ferrari gaf 16 duizendsten toe.
1 uur geledenTORONTO (ANP/AFP) - Basketbalvedette LeBron James heeft door een score van 8 punten tegen Toronto Raptors een bijna negentien jaar oude reeks zien eindigen. De 40-jarige speler van Los Angeles Lakers maakte sinds januari 2007 in 1297 duels steeds minstens 10 punten.
3 uur geledenABU DHABI (ANP) - Personele wijzigingen bij Ferrari zijn 'absoluut' nodig om een nieuw rampseizoen voor Lewis Hamilton te voorkomen. Dat vertelde de zevenvoudig wereldkampioen voorafgaand aan de Grote Prijs van Abu Dhabi.
4 uur geledenLUBLIN (ANP) - Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan de 200 meter vrije slag gewonnen. De 25-jarige Nederlandse zwemster dook in Lublin in Polen met 1.50,33 bijna twee seconden onder haar persoonlijke record. Eerder op donderdag had Steenbergen al goud gepakt op de 100 meter wisselslag. Beide keren betekende haar tijd ook een Europees record.
15 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan overtuigend de titel gewonnen op de 100 meter wisselslag. De 25-jarige Nederlandse verbeterde in Lublin in Polen haar persoonlijke record ruim, tot 56,26 seconden. Die tijd betekende ook een Europees record.
17 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen leeft "volkomen ontspannen" en "zonder stress" toe naar de slotrace van dit jaar in de Formule 1. Hij zal er alles aan doen om zijn vijfde wereldtitel te veroveren, maar heeft er vrede mee als het niet lukt. "Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken in de Formule 1, alles wat erbij komt is een bonus", zei de 28-jarige coureur van Red Bull in aanloop naar de Grand Prix van Abu Dhabi.
22 uur geleden