Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton en Pérez 'karten' op Silverstone: Formule 1 op zijn best

Hamilton en Pérez 'karten' op Silverstone: Formule 1 op zijn best

SILVERSTONE (ANP) - Lewis Hamilton en Sergio Pérez waren het eens; de laatste tien ronden van de Britse grand prix op Silverstone waren Formule 1 op zijn best. De twee coureurs waren in die slotfase voortdurend met elkaar in gevecht en met Charles Leclerc. Ze gingen wiel-aan-wiel door de bochten, reden dicht achter elkaar en haalden elkaar beurtelings in. "Het was genieten. We vochten hard en fair, ik voelde me weer dat jongetje dat vroeger zo veel plezier had in het karten", zei Pérez na afloop. "Mijn hartslag ging behoorlijk omhoog."

Pérez had pech aan het begin van de race. Hij had een touché met de Ferrari van Leclerc en moest na enkele ronden al een pitstop maken voor een nieuwe voorvleugel. Vanaf de laatste plek begon de Mexicaan aan een geweldige inhaalrace in zijn Red Bull, die eindigde met de tweede plaats achter de Spaanse racewinnaar Carlos Sainz. "Ik moest er had voor werken en ik wilde ook niet opgeven. Die laatste ronden waren geweldig, het was lang geleden dat ik zo'n mooi gevecht had met Lewis en ook Charles", aldus Pérez, de nummer 2 in de WK-stand. Hij heeft 34 punten minder dan zijn teamgenoot Max Verstappen, die in de Grote Prijs van Groot-Brittannië door schade aan de vloer van zijn Red Bull genoegen moest nemen met de zevende plaats.

Hamilton had al net zo genoten als Pérez in de laatste ronden. De Brit van Mercedes eindigde als derde en landde zo voor de tiende keer op rij op het podium in zijn thuisrace. Ruim 140.000 Britten zagen hem in de slotronden duelleren met Pérez en Leclerc. "Ik ben heel dankbaar dat ik meekon in de strijd vooraan, want dat was alweer een tijdje geleden. Het deed me denken aan mijn kartdagen. Het feit dat we ronde na ronde zo dicht achter elkaar reden en inhaalacties konden maken is Formule 1 op zijn best."

De zevenvoudig wereldkampioen reed zelfs even aan de leiding en dat was voor het eerst dit seizoen. "Onwennig was het niet, ik heb natuurlijk in mijn carrière al heel wat rondes aan de leiding gereden. Maar we maken nu wel echt vooruitgang met de Mercedes, de auto laat zien dat ie potentie. Ik hoop dat er dit seizoen nog wat moois gaat komen."

Meer uit Sport

Verstappen verwacht niet dat Red Bull gelijk voor zege kan meedoe

HILVERSUM (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat zijn team Red Bull direct voor een zege zal meedoen in de Formule 1. Dat zei de viervoudig wereldkampioen in een live-video-interview tijdens een bijeenkomst van streamingdienst Viaplay in Hilversum in aanloop naar het begin van het seizoen. Op zondag 8 maart is de eerste race in Melbourne. "We moeten nog wel een stap maken. Daar zijn we mee bezig", aldus Verstappen, die vorig seizoen als tweede eindigde achter Lando Norris van McLaren.

1 uur geleden
Tennisser Zverev verrassend snel uitgeschakeld in Acapulco

ACAPULCO (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev is al in de tweede ronde van het toernooi in het Mexicaanse Acapulco uitgeschakeld. De 28-jarige Duitser verloor van de Serviër Miomir Kecmanovic, die voor het eerst in zijn carrière won van een speler uit de top 5 van de wereld: 3-6 7-6 (3) 6-7 (4). Zverev staat vierde op de wereldranglijst, Kecmanovic is de mondiale nummer 84.

6 uur geleden
Dartster Greaves eerste vrouw met negendarter op PDC ProTour

LEICESTER (ANP) - Dartster Beau Greaves heeft als eerste vrouw ooit voor een negendarter getekend tijdens een toernooi van de PDC ProTour. De 22-jarige Britse presteerde dit tijdens een wedstrijd in Leicester tegen de Oostenrijker Mensur Suljovic.

20 uur geleden
Griekspoor ten koste van Boeblik naar laatste acht in Dubai

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft woensdag de nummer 10 van de wereldranglijst, Alexander Boeblik, verslagen en staat daardoor in de kwartfinales van het tennistoernooi in Dubai. De 29-jarige Nederlander had aan twee sets genoeg om de 28-jarige Kazach uit te schakelen: 6-3 7-6 (4). Griekspoor treft nu Jakub Mensik, de Tsjech die de Australiër Alexei Popyrin versloeg: 6-3 6-2. Mensik schakelde vorige week Jannik Sinner uit op het toernooi van Doha.

20 uur geleden
Paralympiërs in onzekerheid over toernooien door deelname Rusland

WENEN (ANP) - Paralympische sporters verkeren in grote onzekerheid nu Russen en Belarussen van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) weer onder hun eigen vlag moeten kunnen deelnemen. Dit leidt ertoe dat Europese landen afzien van het organiseren van toernooien, onder meer omdat er nog altijd sancties gelden tegen de twee landen vanwege de oorlog in Oekraïne. Daarom is het voor grote sporten als para-atletiek en -zwemmen nog onduidelijk of er dit jaar wel een EK plaatsvindt, zegt president Raymon Blondel van het Europees Paralympisch Comité.

1 dag geleden
Belgische campagne roept wielerfans op tot respect voor renners

BRUSSEL (ANP) - De Belgische wielerbond Belgian Cycling is een campagne gestart tegen wangedrag tegen wielrenners. "Moedig aan met je hart, niet met haat. Langs de kant maak jij het verschil. Respecteer de renners, respecteer de koers", is de boodschap van de campagne met de naam #respecttherace. Komend weekend begint het Belgische wielervoorjaar met de Omloop Het Nieuwsblad.

1 dag geleden
Schaatser Nuis bedankt voor NK sprint en beëindigt seizoen

HILVERSUM (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis slaat het NK sprint van komend weekend over en heeft zijn seizoen beëindigd. De winnaar van olympisch brons op de 1500 meter in Milaan had zich in Thialf nog kunnen plaatsen voor het WK sprint van een week later, maar dat ziet hij niet zitten.

1 dag geleden