Hamilton en Pérez 'karten' op Silverstone: Formule 1 op zijn best
SILVERSTONE (ANP) - Lewis Hamilton en Sergio Pérez waren het eens; de laatste tien ronden van de Britse grand prix op Silverstone waren Formule 1 op zijn best. De twee coureurs waren in die slotfase voortdurend met elkaar in gevecht en met Charles Leclerc. Ze gingen wiel-aan-wiel door de bochten, reden dicht achter elkaar en haalden elkaar beurtelings in. "Het was genieten. We vochten hard en fair, ik voelde me weer dat jongetje dat vroeger zo veel plezier had in het karten", zei Pérez na afloop. "Mijn hartslag ging behoorlijk omhoog."
Pérez had pech aan het begin van de race. Hij had een touché met de Ferrari van Leclerc en moest na enkele ronden al een pitstop maken voor een nieuwe voorvleugel. Vanaf de laatste plek begon de Mexicaan aan een geweldige inhaalrace in zijn Red Bull, die eindigde met de tweede plaats achter de Spaanse racewinnaar Carlos Sainz. "Ik moest er had voor werken en ik wilde ook niet opgeven. Die laatste ronden waren geweldig, het was lang geleden dat ik zo'n mooi gevecht had met Lewis en ook Charles", aldus Pérez, de nummer 2 in de WK-stand. Hij heeft 34 punten minder dan zijn teamgenoot Max Verstappen, die in de Grote Prijs van Groot-Brittannië door schade aan de vloer van zijn Red Bull genoegen moest nemen met de zevende plaats.
Hamilton had al net zo genoten als Pérez in de laatste ronden. De Brit van Mercedes eindigde als derde en landde zo voor de tiende keer op rij op het podium in zijn thuisrace. Ruim 140.000 Britten zagen hem in de slotronden duelleren met Pérez en Leclerc. "Ik ben heel dankbaar dat ik meekon in de strijd vooraan, want dat was alweer een tijdje geleden. Het deed me denken aan mijn kartdagen. Het feit dat we ronde na ronde zo dicht achter elkaar reden en inhaalacties konden maken is Formule 1 op zijn best."
De zevenvoudig wereldkampioen reed zelfs even aan de leiding en dat was voor het eerst dit seizoen. "Onwennig was het niet, ik heb natuurlijk in mijn carrière al heel wat rondes aan de leiding gereden. Maar we maken nu wel echt vooruitgang met de Mercedes, de auto laat zien dat ie potentie. Ik hoop dat er dit seizoen nog wat moois gaat komen."
Meer uit Sport
KYIV (ANP) - Het Oekraïense ministerie van Buitenlandse Zaken heeft zijn zorgen geuit over de versoepeling van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) rond Russische sporters. Dinsdag besloot het IOC de schorsing van het Russisch Olympisch Comité voorlopig op te heffen, waardoor Russen weer deel mogen nemen aan teamsporten en kwalificaties voor de Olympische Spelen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Tsjechische tennisster Karolína Muchová heeft de halve finale van Wimbledon bereikt. In de kwartfinale was ze in twee sets te sterk voor de Japanse viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka: 7-6 (4) 6-4. Het is voor het eerst in haar carrière dat Muchová de halve finales van Wimbledon heeft bereikt.
5 uur geledenFOIX (ANP) - Mads Pedersen heeft de vierde etappe van de Tour de France op zijn naam geschreven. De Deen van Lidl-Trek was na 181,9 kilometer tussen Carcassonne en Foix de beste in de sprint van de kopgroep van tien renners. Zijn Amerikaanse teamgenoot Quinn Simmons werd tweede en de Spanjaard Raúl García Pierna werd derde.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst in zijn carrière de kwartfinales van Wimbledon bereikt. Hij wist dinsdag het restant van de achtste finale tegen Jiří Lehečka uit Tsjechië winnend af te sluiten. De partij was maandag stilgelegd vanwege de avondklok van Wimbledon. Zverev won uiteindelijk in vier sets: 6-4 7-5 3-6 7-6 (6).
5 uur geledenLAUSANNE (ANP/AFP/RTR) - Russische atleten mogen weer deelnemen aan teamsporten en kwalificaties voor de Olympische Spelen. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft de schorsing van het Russisch Olympisch Comité voorlopig opgeheven, zo laat het weten vanuit Lausanne.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft voor het eerst in haar loopbaan de halve finales van Wimbledon bereikt. De 22-jarige Amerikaanse versloeg haar landgenote Jessica Pegula in de kwartfinales in drie sets: 4-6 6-3 6-3.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich verzekerd van een plek in de halve finales van Wimbledon. De Italiaanse nummer 1 van de wereld was in drie sets te sterk voor de Duitser Jan-Lennard Struff: 7-5 7-6 (4) 6-3.
7 uur geleden