Hamilton en Ocon starten zondag vanuit pitstraat in Bakoe
BAKOE (ANP/BELGA) - Lewis Hamilton (Mercedes) en Esteban Ocon (Alpine) gaan later op zondag vanuit de pitstraat van start in de Grote Prijs Formule 1 van Azerbeidzjan, de zeventiende race van het seizoen. Beide coureurs lieten na afloop van de kwalificaties hun motor in hun auto veranderen en overschreden daardoor het toegestane aantal motorwissels voor dit seizoen.
De 39-jarige Hamilton, zevenvoudig wereldkampioen, had zich zaterdag als zevende gekwalificeerd. De 27-jarige Ocon kwam in de eerste kwalificatiesessie in aanraking met de muur op het stratencircuit in Bakoe en kwam niet verder dan de twintigste en laatste plaats. De Fransman rukte aanvankelijk een plaatsje op na de diskwalificatie van zijn land- en ploeggenoot Pierre Gasly.
Charles Leclerc (Ferrari) vertrekt om 13.00 uur voor de vierde keer op rij vanaf poleposition in de Grote Prijs van Azerbeidzjan. De Monegask krijgt op de eerste startrij de Australiër Oscar Piastri (McLaren) naast zich.
WK-leider Max Verstappen (Red Bull) vertrekt vanaf de zesde plek, zijn uitdager Lando Norris (McLaren) start als vijftiende.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.
12 minuten geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
6 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
13 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
18 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
19 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
20 uur geleden