Hamilton en Ocon starten zondag vanuit pitstraat in Bakoe
BAKOE (ANP/BELGA) - Lewis Hamilton (Mercedes) en Esteban Ocon (Alpine) gaan later op zondag vanuit de pitstraat van start in de Grote Prijs Formule 1 van Azerbeidzjan, de zeventiende race van het seizoen. Beide coureurs lieten na afloop van de kwalificaties hun motor in hun auto veranderen en overschreden daardoor het toegestane aantal motorwissels voor dit seizoen.
De 39-jarige Hamilton, zevenvoudig wereldkampioen, had zich zaterdag als zevende gekwalificeerd. De 27-jarige Ocon kwam in de eerste kwalificatiesessie in aanraking met de muur op het stratencircuit in Bakoe en kwam niet verder dan de twintigste en laatste plaats. De Fransman rukte aanvankelijk een plaatsje op na de diskwalificatie van zijn land- en ploeggenoot Pierre Gasly.
Charles Leclerc (Ferrari) vertrekt om 13.00 uur voor de vierde keer op rij vanaf poleposition in de Grote Prijs van Azerbeidzjan. De Monegask krijgt op de eerste startrij de Australiër Oscar Piastri (McLaren) naast zich.
WK-leider Max Verstappen (Red Bull) vertrekt vanaf de zesde plek, zijn uitdager Lando Norris (McLaren) start als vijftiende.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennissers Olivia Gadecki en John Peers hebben op de Australian Open de titel in het gemengd dubbel gewonnen. De Australiërs waren vorig jaar ook al de beste in Melbourne en zijn het eerste gemengde duo in 37 jaar dat de titel bij het eerste grandslamtoernooi van het jaar met succes verdedigt.
2 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - De politie van Curaçao heeft donderdag het huis van de bekende Nederlandse honkbalinternational Jonathan Schoop (34) doorzocht. De huiszoeking maakt deel uit van een grote politieactie die in de nacht van woensdag op donderdag begon. Daarbij zijn ook een broodjeszaak en andere huizen doorzocht. Schoop zou op de lijst staan van internationals die in maart met het Koninkrijksteam aantreden bij de World Baseball Classic (WBC). De selectie wordt volgende week bekendgemaakt.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Het verlies van een punt om 'hinderlijk kreunen' motiveerde Aryna Sabalenka in de halve finale van de Australian Open tegen Elina Svitolina. Dat zei de nummer 1 van de wereld in de persconferentie na haar duidelijke zege in twee sets (6-2 6-3).
17 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina neemt het zaterdag in de finale van de Australian Open op tegen Aryna Sabalenka. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan rekende in de halve finale af met de 31-jarige Amerikaanse Jessica Pegula: 6-3 7-6 (7). Rybakina is de huidige nummer 5 van de wereld.
19 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Serena Williams heeft de speculaties over een mogelijke terugkeer naar de tenniswereld weer aangewakkerd. De 23-voudig grandslamwinnares gaf een dubbelzinnig antwoord in het Amerikaanse televisieprogramma Today. "Ik weet het niet. Ik zie wel wat er op mijn pad komt. Het is geen ja of nee", luidde haar antwoord op de vraag naar een mogelijke comeback.
20 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de vierde keer op rij de finale bereikt van de Australian Open. De nummer 1 van de plaatsingslijst uit Belarus won in de halve finale afgetekend in twee sets van de Oekraïense Elina Svitolina: 6-2 6-3. De partij in de Rod Laver Arena duurde niet langer dan 1 uur en 16 minuten.
21 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Australian Open heeft aanpassingen toegezegd om de privacy van de tennissers beter te bewaken. Dat zei toernooidirecteur Craig Tiley in reactie op de klachten van een aantal toptennissters over de camera's die overal alles vastleggen. "We willen naar de spelers luisteren, echt begrijpen wat hun behoeften en wensen zijn. Welke aanpassingen we ook moeten maken, die zullen we maken", zei hij op Tennis Channel.
22 uur geleden