Hamilton en Ocon starten zondag vanuit pitstraat in Bakoe
BAKOE (ANP/BELGA) - Lewis Hamilton (Mercedes) en Esteban Ocon (Alpine) gaan later op zondag vanuit de pitstraat van start in de Grote Prijs Formule 1 van Azerbeidzjan, de zeventiende race van het seizoen. Beide coureurs lieten na afloop van de kwalificaties hun motor in hun auto veranderen en overschreden daardoor het toegestane aantal motorwissels voor dit seizoen.
De 39-jarige Hamilton, zevenvoudig wereldkampioen, had zich zaterdag als zevende gekwalificeerd. De 27-jarige Ocon kwam in de eerste kwalificatiesessie in aanraking met de muur op het stratencircuit in Bakoe en kwam niet verder dan de twintigste en laatste plaats. De Fransman rukte aanvankelijk een plaatsje op na de diskwalificatie van zijn land- en ploeggenoot Pierre Gasly.
Charles Leclerc (Ferrari) vertrekt om 13.00 uur voor de vierde keer op rij vanaf poleposition in de Grote Prijs van Azerbeidzjan. De Monegask krijgt op de eerste startrij de Australiër Oscar Piastri (McLaren) naast zich.
WK-leider Max Verstappen (Red Bull) vertrekt vanaf de zesde plek, zijn uitdager Lando Norris (McLaren) start als vijftiende.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan de halve finales op de 1000 meter bereikt. De 24-jarige Nederlandse eindigde in de derde kwartfinale in de Milano Ice Skating Arena als eerste. De halve finales en finale zijn later op maandag.
11 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeërs Dave Wesselink en Jelen Franjic zijn hun olympische wedstrijd in de tweemansbob begonnen met een twaalfde tijd in de eerste run. Het duo kwam in de eerste afdaling op de bobsleebaan in het Cortina Sliding Centre tot een tijd van 55,83 seconden.
24 minuten geledenDALLAS (ANP) - De Amerikaan Ben Shelton heeft het tennistoernooi van Dallas op zijn naam geschreven. De nummer 9 van de wereld rekende in de finale in drie sets af met zijn landgenoot Taylor Fritz, de nummer 7 van de wereld. De setstanden waren 3-6, 6-3 en 7-5.
12 uur geledenWANGELS (ANP) - Schaakgrootmeester Magnus Carlsen heeft een zoveelste wereldtitel aan zijn erelijst toegevoegd. De Noor, al vanaf 2011 de aanvoerder van de wereldranglijst, veroverde in het Duitse Wangels de eerste wereldtitel freestyleschaken. Hij versloeg in de finale de Amerikaan Fabiano Caruana na vier partijen: 2,5-1,5.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
17 uur geledenANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.
17 uur geleden