Hamilton en Ocon starten zondag vanuit pitstraat in Bakoe
BAKOE (ANP/BELGA) - Lewis Hamilton (Mercedes) en Esteban Ocon (Alpine) gaan later op zondag vanuit de pitstraat van start in de Grote Prijs Formule 1 van Azerbeidzjan, de zeventiende race van het seizoen. Beide coureurs lieten na afloop van de kwalificaties hun motor in hun auto veranderen en overschreden daardoor het toegestane aantal motorwissels voor dit seizoen.
De 39-jarige Hamilton, zevenvoudig wereldkampioen, had zich zaterdag als zevende gekwalificeerd. De 27-jarige Ocon kwam in de eerste kwalificatiesessie in aanraking met de muur op het stratencircuit in Bakoe en kwam niet verder dan de twintigste en laatste plaats. De Fransman rukte aanvankelijk een plaatsje op na de diskwalificatie van zijn land- en ploeggenoot Pierre Gasly.
Charles Leclerc (Ferrari) vertrekt om 13.00 uur voor de vierde keer op rij vanaf poleposition in de Grote Prijs van Azerbeidzjan. De Monegask krijgt op de eerste startrij de Australiër Oscar Piastri (McLaren) naast zich.
WK-leider Max Verstappen (Red Bull) vertrekt vanaf de zesde plek, zijn uitdager Lando Norris (McLaren) start als vijftiende.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skivedette Lindsey Vonn is al vroeg tijdens haar olympische afdaling ten val gekomen. De 41-jarige olympisch kampioen van 2010 had in Cortina d'Ampezzo veel ogen op zich gericht door met een kunstknie en gescheurde kruisband aan de start te verschijnen, maar het ging al snel mis.
53 minuten geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kijkt ernaar uit te beginnen aan het olympisch schaatstoernooi. De 25-jarige Friezin komt in het Milano Speed Skating Stadium drie keer in actie, waarvan de 1000 meter op maandag de eerste afstand is.
1 uur geledenGUANGZHOU (ANP) - De hockeysters van Oranje hebben ook hun tweede Pro League-duel met gastland China overtuigend gewonnen. De olympisch kampioen versloeg de verliezend finalist van 2024 in Parijs met 6-1. Felice Albers en Marijn Veen scoorden in Guangzhou ieder twee keer, Frédérique Matla en Yibbi Jansen één keer.
1 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft zich op de Olympische Spelen geplaatst voor de achtste finales op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse zette in de twee kwalificatieruns op het Livigno Snow Park tijden neer van 46,22 en 47,41 seconden. Met een totaaltijd van 1.33,63 eindigde ze als achtste van de 32 deelnemers.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
19 uur geleden