Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton emotioneel in aanloop naar laatste race voor Mercedes

Hamilton emotioneel in aanloop naar laatste race voor Mercedes

ABU DHABI (ANP) - Lewis Hamilton gaf in de aanloop naar de Grote Prijs van Abu Dhabi toe een beetje emotioneel te zijn voor zijn laatste Formule 1-race bij Mercedes. De zevenvoudig wereldkampioen die de renstal volgend seizoen verruilt voor Ferrari, sprak van een "historische" periode.

"Dit is het, echt", schreef de 39-jarige Britse coureur op social media. "Mijn laatste race met Mercedes. Wat we door de jaren heen hebben bereikt is niets minder dan historisch. Mensen twijfelden aan me toen ik deze stap zette in 2013 en nu staan we hier. De records die we hebben gebroken, de kampioenschappen die we hebben gewonnen. Het spreekt voor zich. Dit zal niet de laatste keer zijn dat ik Mercedes bedank, maar nu mijn laatste race aanstaande is, raakt het me hard."

Hamilton kwam in 2013 over van McLaren, waarmee hij in 2008 wereldkampioen was geworden. Met Mercedes veroverde hij nog eens zes wereldtitels, de laatste in 2020. Hij won 82 grands prix in de Mercedes en pakte 78 polepositions.

Herinneringen

De Brit wil zich vooral de goede dingen herinneren uit de jaren bij het team. "Het lachen, als we succes hadden", is volgens Hamilton het eerste waar hij bij Mercedes aan denkt. "Die herinneringen neem ik met me mee, die emoties en de goede dingen."

Hamilton maakte zijn overstap naar Ferrari voor volgend seizoen al in februari bekend. Daarna had hij een moeizaam laatste seizoen bij Mercedes waarin hij twee overwinningen boekte. "Ik zal me niet verontschuldigen, maar dit jaar was een van de zwaarste, door de manier waarop ik daarmee ben omgegaan."

Meer uit Sport

Judoka Van Krevel verliest op EK strijd om het brons

TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.

7 uur geleden
Brisbane houdt vast aan omstreden roeilocatie voor Spelen 2032

BRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.

12 uur geleden
Poolse Swiatek begint gravelseizoen met zege op Siegemund

STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.

1 dag geleden
Giri verslaat Blübaum en beëindigt Kandidatentoernooi als tweede

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.

1 dag geleden
Alcaraz trekt zich met polsblessure terug uit toernooi Barcelona

BARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.

1 dag geleden
Murray stopt er na zeven grandslamtitels in dubbelspel mee

LONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.

1 dag geleden
Wielrenner Merlier sprint naar winst in Ronde van Limburg

TONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.

1 dag geleden