Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton emotioneel in aanloop naar laatste race voor Mercedes

Hamilton emotioneel in aanloop naar laatste race voor Mercedes

ABU DHABI (ANP) - Lewis Hamilton gaf in de aanloop naar de Grote Prijs van Abu Dhabi toe een beetje emotioneel te zijn voor zijn laatste Formule 1-race bij Mercedes. De zevenvoudig wereldkampioen die de renstal volgend seizoen verruilt voor Ferrari, sprak van een "historische" periode.

"Dit is het, echt", schreef de 39-jarige Britse coureur op social media. "Mijn laatste race met Mercedes. Wat we door de jaren heen hebben bereikt is niets minder dan historisch. Mensen twijfelden aan me toen ik deze stap zette in 2013 en nu staan we hier. De records die we hebben gebroken, de kampioenschappen die we hebben gewonnen. Het spreekt voor zich. Dit zal niet de laatste keer zijn dat ik Mercedes bedank, maar nu mijn laatste race aanstaande is, raakt het me hard."

Hamilton kwam in 2013 over van McLaren, waarmee hij in 2008 wereldkampioen was geworden. Met Mercedes veroverde hij nog eens zes wereldtitels, de laatste in 2020. Hij won 82 grands prix in de Mercedes en pakte 78 polepositions.

Herinneringen

De Brit wil zich vooral de goede dingen herinneren uit de jaren bij het team. "Het lachen, als we succes hadden", is volgens Hamilton het eerste waar hij bij Mercedes aan denkt. "Die herinneringen neem ik met me mee, die emoties en de goede dingen."

Hamilton maakte zijn overstap naar Ferrari voor volgend seizoen al in februari bekend. Daarna had hij een moeizaam laatste seizoen bij Mercedes waarin hij twee overwinningen boekte. "Ik zal me niet verontschuldigen, maar dit jaar was een van de zwaarste, door de manier waarop ik daarmee ben omgegaan."

Meer uit Sport

Golfer McIlroy begint goed aan jacht op titelprolongatie Masters

AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.

3 uur geleden
Van Gerwen klopt Bunting na achterstand en bereikt finale

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.

12 uur geleden
Van Gerwen klopt Van Veen in kwartfinale Premier League

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.

13 uur geleden
Schaker Giri speelt remise en ziet koploper Sindarov uitlopen

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.

17 uur geleden
Alcaraz met moeite ten koste van Etcheverry door in Monaco

MONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.

17 uur geleden
Dartbond PDC weert trans vrouwen voortaan van vrouwentoernooien

LONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.

17 uur geleden
Van der Poel schat kansen in Roubaix hoger in dan in Vlaanderen

ROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.

19 uur geleden