Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton doorstaat zware klap en wil revanche in Zandvoort

Hamilton doorstaat zware klap en wil revanche in Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - Lewis Hamilton is gezond en wel aangekomen op circuit Zandvoort, waar komend weekeinde de Dutch Grand Prix wordt gehouden. De zevenvoudig wereldkampioen in de Formule 1 stapte in een maagdelijk wit pak uit zijn auto en wandelde vervolgens naar de paddock.

De Britse coureur van Mercedes wil in Zandvoort graag wat goedmaken, want vorige week viel hij in de Grote Prijs van België al in de eerste ronde uit na een botsing met de Spanjaard Fernando Alonso (Alpine). De auto van Hamilton reed over een van de wielen van die van Alonso en werd de lucht in geslingerd. Met een harde klap kwam de Mercedes weer op het asfalt terecht, maar de schade was te groot om de race te vervolgen.

Die klap was hard, meldde directeur autosportstrategie James Vowles van Mercedes op de website van de Formule 1. "Het was een grote impact die in de auto is gemeten met 45 G-krachten en dat is erg veel bij een verticale belasting."

Hamilton liep geen letsel op, zei Vowles. "Het gaat goed met hem; hij zal in Zandvoort graag revanche nemen. Hij was vooral gefrustreerd, omdat hij een heel snelle raceauto had, waarmee hij op het podium had kunnen eindigen."

Meer uit Sport

Darter Van Gerwen verliest in eerste ronde in Belfast

BELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).

11 uur geleden
Schaatsster Conijn ontevreden over verdeling aanwijsplekken WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.

12 uur geleden
Heerenveen hoopt op binnenhalen olympisch schaatstoernooi 2030

HEERENVEEN (ANP) - Als het aan de gemeente Heerenveen ligt, komen de Olympische Winterspelen in 2030 naar Nederland. Of tenminste, het schaatstoernooi. "Ik denk dat we een goede kans maken", zei burgemeester Avine Fokkens-Kelder donderdagavond na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.

12 uur geleden
Schaatsster Leerdam beëindigt seizoen en ontbreekt op WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt niet meer in actie op de WK sprint. "Ik beëindig het seizoen op een hoogtepunt. Olympisch kampioen worden maakt mijn lijst met dromen compleet. Ik voel me erg voldaan", laat de winnares van goud op de 1000 meter in Milaan weten via sociale media.

13 uur geleden
Tennisser Griekspoor naar halve finale in Dubai

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het toernooi van Dubai. De beste Nederlandse tennisser boekte een knappe zege op Jakub Mensik: 6-3 3-6 6-2.

13 uur geleden
Verstappen verwacht niet dat Red Bull gelijk voor zege kan meedoe

HILVERSUM (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat zijn team Red Bull direct voor een zege zal meedoen in de Formule 1. Dat zei de viervoudig wereldkampioen in een live-video-interview tijdens een bijeenkomst van streamingdienst Viaplay in Hilversum in aanloop naar het begin van het seizoen. Op zondag 8 maart is de eerste race in Melbourne. "We moeten nog wel een stap maken. Daar zijn we mee bezig", aldus Verstappen, die vorig seizoen als tweede eindigde achter Lando Norris van McLaren.

19 uur geleden
Tennisser Zverev verrassend snel uitgeschakeld in Acapulco

ACAPULCO (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev is al in de tweede ronde van het toernooi in het Mexicaanse Acapulco uitgeschakeld. De 28-jarige Duitser verloor van de Serviër Miomir Kecmanovic, die voor het eerst in zijn carrière won van een speler uit de top 5 van de wereld: 3-6 7-6 (3) 6-7 (4). Zverev staat vierde op de wereldranglijst, Kecmanovic is de mondiale nummer 84.

1 dag geleden