Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton doorstaat zware klap en wil revanche in Zandvoort

Hamilton doorstaat zware klap en wil revanche in Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - Lewis Hamilton is gezond en wel aangekomen op circuit Zandvoort, waar komend weekeinde de Dutch Grand Prix wordt gehouden. De zevenvoudig wereldkampioen in de Formule 1 stapte in een maagdelijk wit pak uit zijn auto en wandelde vervolgens naar de paddock.

De Britse coureur van Mercedes wil in Zandvoort graag wat goedmaken, want vorige week viel hij in de Grote Prijs van België al in de eerste ronde uit na een botsing met de Spanjaard Fernando Alonso (Alpine). De auto van Hamilton reed over een van de wielen van die van Alonso en werd de lucht in geslingerd. Met een harde klap kwam de Mercedes weer op het asfalt terecht, maar de schade was te groot om de race te vervolgen.

Die klap was hard, meldde directeur autosportstrategie James Vowles van Mercedes op de website van de Formule 1. "Het was een grote impact die in de auto is gemeten met 45 G-krachten en dat is erg veel bij een verticale belasting."

Hamilton liep geen letsel op, zei Vowles. "Het gaat goed met hem; hij zal in Zandvoort graag revanche nemen. Hij was vooral gefrustreerd, omdat hij een heel snelle raceauto had, waarmee hij op het podium had kunnen eindigen."

Meer uit Sport

Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

9 minuten geleden
Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

28 minuten geleden
Schaatsster Hoogendoorn pakt EK-zilver op 1000 meter

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.

1 uur geleden
Poolse tennissers winnen voor het eerst United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.

1 uur geleden
Atlete Brinkman derde bij rentree in halve marathon Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.

1 uur geleden
Tennisster Sabalenka toont vorm met nieuwe titel in Brisbane

BRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.

7 uur geleden
Keniaanse Ngetich verovert titel bij WK veldlopen

TALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.

21 uur geleden