Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton doorstaat zware klap en wil revanche in Zandvoort

Hamilton doorstaat zware klap en wil revanche in Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - Lewis Hamilton is gezond en wel aangekomen op circuit Zandvoort, waar komend weekeinde de Dutch Grand Prix wordt gehouden. De zevenvoudig wereldkampioen in de Formule 1 stapte in een maagdelijk wit pak uit zijn auto en wandelde vervolgens naar de paddock.

De Britse coureur van Mercedes wil in Zandvoort graag wat goedmaken, want vorige week viel hij in de Grote Prijs van België al in de eerste ronde uit na een botsing met de Spanjaard Fernando Alonso (Alpine). De auto van Hamilton reed over een van de wielen van die van Alonso en werd de lucht in geslingerd. Met een harde klap kwam de Mercedes weer op het asfalt terecht, maar de schade was te groot om de race te vervolgen.

Die klap was hard, meldde directeur autosportstrategie James Vowles van Mercedes op de website van de Formule 1. "Het was een grote impact die in de auto is gemeten met 45 G-krachten en dat is erg veel bij een verticale belasting."

Hamilton liep geen letsel op, zei Vowles. "Het gaat goed met hem; hij zal in Zandvoort graag revanche nemen. Hij was vooral gefrustreerd, omdat hij een heel snelle raceauto had, waarmee hij op het podium had kunnen eindigen."

Meer uit Sport

Sinner moeizaam naar derde ronde masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.

12 uur geleden
Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

14 uur geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

19 uur geleden
Griekspoor boekt eerste gravelzege van het seizoen in Madrid

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.

19 uur geleden
Olympisch kampioene Van Rouwendaal aan de slag bij zwembond

NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.

23 uur geleden
Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

1 dag geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

1 dag geleden