Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton doorstaat zware klap en wil revanche in Zandvoort

Hamilton doorstaat zware klap en wil revanche in Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - Lewis Hamilton is gezond en wel aangekomen op circuit Zandvoort, waar komend weekeinde de Dutch Grand Prix wordt gehouden. De zevenvoudig wereldkampioen in de Formule 1 stapte in een maagdelijk wit pak uit zijn auto en wandelde vervolgens naar de paddock.

De Britse coureur van Mercedes wil in Zandvoort graag wat goedmaken, want vorige week viel hij in de Grote Prijs van Belgiƫ al in de eerste ronde uit na een botsing met de Spanjaard Fernando Alonso (Alpine). De auto van Hamilton reed over een van de wielen van die van Alonso en werd de lucht in geslingerd. Met een harde klap kwam de Mercedes weer op het asfalt terecht, maar de schade was te groot om de race te vervolgen.

Die klap was hard, meldde directeur autosportstrategie James Vowles van Mercedes op de website van de Formule 1. "Het was een grote impact die in de auto is gemeten met 45 G-krachten en dat is erg veel bij een verticale belasting."

Hamilton liep geen letsel op, zei Vowles. "Het gaat goed met hem; hij zal in Zandvoort graag revanche nemen. Hij was vooral gefrustreerd, omdat hij een heel snelle raceauto had, waarmee hij op het podium had kunnen eindigen."

Meer uit Sport

Schaker Van Foreest houdt zicht op eerste plek in Wijk aan Zee

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.

2 uur geleden
Zwemmers Weertman en Kromowidjojo toegetreden tot Hall of Fame

NIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.

3 uur geleden
Atlete Hassan in april weer van start in marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.

5 uur geleden
Bokser Fury keert terug in de ring voor gevecht met Makhmudov

MANCHESTER (ANP/RTR) - De vorig jaar gestopte Britse bokser Tyson Fury keert opnieuw terug in de ring. De 37-jarige voormalige wereldkampioen zwaargewicht neemt het op 11 april op tegen de Rus Arslanbek Makhmudov.

5 uur geleden
WK beachvolleybal 2027 wil stadion op de Hofvijver in Den Haag

UTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.

10 uur geleden
Sinner treft Djokovic in Australiƫ na simpele zege op Shelton

MELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.

10 uur geleden
Tennissters steunen Gauff in roep om meer privacy in Melbourne

MELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.

11 uur geleden