Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton: dit was mijn zwaarste raceweekeinde ooit

Hamilton: dit was mijn zwaarste raceweekeinde ooit

SÃO PAULO (ANP) - Lewis Hamilton boekte in de Grote Prijs van Brazilië zijn 101e zege in een grand prix in de Formule 1, maar het voelde als de eerste, zei de Brit van Mercedes na zijn superieure race in São Paulo. Hij startte als tiende, maar reed na 71 ronden op het circuit van Interlagos als eerste over de meet. Hij troefde zijn titelrivaal Max Verstappen, die tweede werd, af op snelheid.

"Dit was het moeilijkste weekeinde dat ik ooit heb moeten doorstaan. Ik was er absoluut niet zeker van dat ik kon winnen, maar dat was wel degelijk mijn doel, ondanks de tegenslagen die ik moest incasseren", zei de 36-jarige zevenvoudig wereldkampioen, die door zijn winst in Brazilië nog lang niet is uitgeschakeld in de strijd om de titel. Verstappen heeft 14 punten voorsprong, met nog drie races te gaan.

Hamilton voerde in São Paulo een motorwissel door en die leverde hem een gridstraf op van vijf plaatsen voor de race van zondag. Dat was al een tegenslag, maar hij werd vervolgens gediskwalificeerd in de kwalificatie voor de sprintrace, omdat de achtervleugel van zijn bolide niet aan de regels voldeed. Hij moest daardoor de sprintrace op zaterdag achteraan starten.

Rampzalig

"Het was rampzalig, maar wat een race was het. Het team heeft een geweldige prestatie geleverd. Mijn vader herinnerde me vooraf aan een race in Bahrein toen ik nog in de Formule 3 reed. Ik begon als laatste en finishte als eerste. Ik had nooit gedacht dat ik het gat zou dichtrijden naar Max, maar het bewijst maar dat opgeven geen optie is. Nooit. Deze overwinning voelt als de eerste."

Teambaas Toto Wolff van Mercedes beklaagde zich na afloop over de wedstrijdleiding, die Verstappen niet bestrafte voor het hinderen van Hamilton bij een inhaalactie. "Verstappen racet met het mes tussen de tanden, maar als je iemand zo de baan uitduwt, is een straf op zijn plaats. De wedstrijdleiding schuift het onder het tapijt en dat is beschamend", zei de Oostenrijkse teambaas.

Meer uit Sport

Basketballers New York Knicks voor derde keer kampioen in NBA

SAN ANTONIO (ANP) - De basketballers van de New York Knicks hebben zich voor de derde keer verzekerd van de titel in de NBA. Het team van coach Mike Brown knokte zich in de vijfde ontmoeting in de finale bij de San Antonio Spurs terug van een achterstand en won nipt: 90-94. In de best-of-seven-serie namen de Knicks daarmee een beslissende voorsprong van 4-1.

5 uur geleden
Darters Van Veen en Van Gerwen naar kwartfinales World Cup

FRANKFURT (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen hebben op de World Cup of Darts in Frankfurt de kwartfinales bereikt. Het Nederlandse duo won bij de laatste zestien met 8-6 van Zweden. Duitsland is zondag de volgende tegenstander.

11 uur geleden
Atlete Van Es verovert eerste Nederlandse titel op 10.000 meter

LEIDEN (ANP) - Diane van Es heeft voor het eerst de Nederlandse titel veroverd op de 10.000 meter. De Rotterdamse atlete deed dat op de atletiekbaan in Leiden, waar het NK deel uitmaakte van de internationale wedstrijden om de Gouden Spike. Van Es won de wedstrijd in 31.39,28. Ze liep in de slotfase van de race weg bij de Ethiopische Almaz Baraki, die als tweede finishte in 31.44,29. De Italiaanse Federica Del Buono werd derde in 31.46,35.

13 uur geleden
Pool Majchrzak verslaat Medvedev en bereikt finale in Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is er niet in geslaagd om de finale van het Libéma Open te bereiken. De 30-jarige Rus moest in de halve finale zijn meerdere erkennen in Kamil Majchrzak. De Pool won in twee sets (7-6 (4) 6-1) en neemt het in de finale op tegen de Australiër Alex de Minaur.

16 uur geleden
Del Toro wint rit op Grand Colombier in Tour Auvergne-Rhône-Alpes

GRAND COLOMBIER (ANP) - Isaac del Toro heeft de zevende etappe van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes, voorheen het Critérium du Dauphiné, gewonnen. De 22-jarige Mexicaan van UAE Team Emirates maakte in de slotklim van de buitencategorie op de Grand Colombier het verschil en kwam solo aan. De Spanjaard Juan Ayuso volgde op 24 seconden, voor de Noor Tobias Halland Johannessen, die op 38 seconden van de winnaar binnenkwam. Luke Tuckwell uit Australië behoudt de leiding in het algemeen klassement.

19 uur geleden
Tennisster Montgomery bereikt in Rosmalen eerste WTA-finale

ROSMALEN (ANP) - Tennisster Robin Montgomery heeft in Rosmalen voor het eerst in haar carrière de finale van een WTA-toernooi bereikt. De 21-jarige Amerikaanse versloeg op het Libéma Open in twee sets Ajla Tomljanović uit Australië: 6-4 6-2. In de finale treft ze Barbora Krejčíková uit Tsjechië.

20 uur geleden
Arends en Pel winnen voor het eerst dubbelspel in Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Tennissers Sander Arends en David Pel hebben voor het eerst het mannendubbelspel op het grastoernooi van Rosmalen gewonnen. Het Nederlandse duo versloeg in de finale het Belgisch-Franse koppel Zizou Bergs en Arthur Rinderknech na twee tiebreaks in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (5).

22 uur geleden