Hamilton: die Nederlandse fans geven zoveel energie
ZANDVOORT (ANP) - Lewis Hamilton genoot van de volle tribunes met de duizenden autosportfans bij de Dutch Grand Prix. Dat zei de wereldkampioen nadat hij was uitgevallen in de tweede vrije training op het circuit van Zandvoort. De coureur van Mercedes had hydraulische problemen en kreeg na drie rondjes al te horen dat hij de sessie moest staken.
"Het is niet het einde van de wereld. Het is een prachtige dag geweest wat het weer betreft en het was geweldig om de volle tribunes te zien. Er zijn zo veel mensen hier en het is mooi om te zien dat ze zo uitgelaten zijn. Die Nederlandse fans geven energie", aldus Hamilton. Het deerde hem in het geheel niet dat de supporters van Max Verstappen juichten toen hij uit zijn stilgevallen auto moest stappen.
De snelle uitvalbeurt was niet bepaald voordelig voor zijn voorbereiding op de kwalificatie van zaterdag. De Formule 1-coureurs raceten voor het eerst op de baan met de twee nieuwe kombochten en konden veel rijtijd goed gebruiken. In de eerste vrije training viel meer dan een half uur oefentijd weg nadat Sebastian Vettel te maken had gekregen met een geplofte motor en het heel lang duurde eer zijn Aston Martin van de baan was verwijderd.
"Ik heb niet meer dan 20 minuten kunnen rijden en dat is natuurlijk niet veel. Ik sta meteen al op achterstand", zei Hamilton, die in de strijd om de wereldtitel nog maar 3 punten voorstaat op de Nederlandse favoriet Max Verstappen. "Hopelijk kan ik morgen nog wat van de verloren tijd goedmaken in de derde training."
Meer uit Sport
HILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.
14 uur geledenASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.
14 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
1 dag geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
1 dag geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
1 dag geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
1 dag geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
1 dag geleden