Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton: die Nederlandse fans geven zoveel energie

Hamilton: die Nederlandse fans geven zoveel energie

ZANDVOORT (ANP) - Lewis Hamilton genoot van de volle tribunes met de duizenden autosportfans bij de Dutch Grand Prix. Dat zei de wereldkampioen nadat hij was uitgevallen in de tweede vrije training op het circuit van Zandvoort. De coureur van Mercedes had hydraulische problemen en kreeg na drie rondjes al te horen dat hij de sessie moest staken.

"Het is niet het einde van de wereld. Het is een prachtige dag geweest wat het weer betreft en het was geweldig om de volle tribunes te zien. Er zijn zo veel mensen hier en het is mooi om te zien dat ze zo uitgelaten zijn. Die Nederlandse fans geven energie", aldus Hamilton. Het deerde hem in het geheel niet dat de supporters van Max Verstappen juichten toen hij uit zijn stilgevallen auto moest stappen.

De snelle uitvalbeurt was niet bepaald voordelig voor zijn voorbereiding op de kwalificatie van zaterdag. De Formule 1-coureurs raceten voor het eerst op de baan met de twee nieuwe kombochten en konden veel rijtijd goed gebruiken. In de eerste vrije training viel meer dan een half uur oefentijd weg nadat Sebastian Vettel te maken had gekregen met een geplofte motor en het heel lang duurde eer zijn Aston Martin van de baan was verwijderd.

"Ik heb niet meer dan 20 minuten kunnen rijden en dat is natuurlijk niet veel. Ik sta meteen al op achterstand", zei Hamilton, die in de strijd om de wereldtitel nog maar 3 punten voorstaat op de Nederlandse favoriet Max Verstappen. "Hopelijk kan ik morgen nog wat van de verloren tijd goedmaken in de derde training."

Meer uit Sport

Kickbokser Kromah verdedigt in juni voor het eerst wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.

8 uur geleden
Chicago Bulls ontslaat guard Ivey om 'schadelijk' gedrag

CHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".

9 uur geleden
Eerste kaarten Olympische Spelen van LA op 9 april in de verkoop

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.

22 uur geleden
Tennisser De Jong uitgeschakeld in eerste ronde Marrakech

MARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.

23 uur geleden
Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

1 dag geleden
Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

1 dag geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

1 dag geleden