Hamilton: de klus is nog niet geklaard
NÜRBURG (ANP) - Lewis Hamilton evenaarde zondag het record van 91 grandprixzeges in de Formule 1 van icoon Michael Schumacher, maar daarmee is de Brit nog niet tevreden. "De klus is nog niet geklaard. Ik denk, en hoop, nog meer records te verbeteren en neer te zetten", zei de winnaar na zijn zege in de Grote Prijs van de Eifel op de Nürburgring.
Hamilton won dit jaar al zeven van de elf races en met 69 punten voorsprong is het al vrijwel zeker dat hij dit jaar zijn zevende wereldtitel verovert. Dan komt hij ook op gelijke hoogte met legende Schumacher. Met 96 polepositions en 158 podiumplaatsen is hij al veel beter dan de Duitser, die sinds zijn ski-ongeluk eind 2013 niet meer in het openbaar is verschenen.
"Ik ga de komende dagen zeker de tijd nemen om het te laten bezinken en een plek te geven, maar ik kan dat niet al te lang doen", aldus Hamilton. "Ik heb weliswaar een grote puntenvoorsprong en bezit nu die enorme reeks aan overwinningen, maar het kampioenschap is nog niet binnen en ik wil gewoon niet verslappen."
Training, voeding en rust
Het betekent dat Hamilton de knop snel omzet. "De training blijft belangrijk, net als voeding en rust. Ik weet zeker dat ik me nog kan verbeteren. Ik weet nog niet wat de week verder brengt, want ik heb tegenwoordig veel gesprekken en overleg binnen de Formule 1. Onder anderen met mensen uit de Hamilton Commissie. Ik vrees dat ik dit bijzondere moment al weer snel zal vergeten", aldus de enige zwarte coureur in de koningsklasse van de autosport, die zich de afgelopen maanden een groot aanhanger toonde van de Black Live Matters-beweging en meer diversiteit wil in de Formule 1.
Teambaas Toto Wolff verwacht dat de 34-jarige Hamilton zijn contract bij Mercedes verlengt en in 2021 voor mogelijk zijn achtste titel gaat. "Wat het meest indruk op mij maakt, is hoe hij zich als persoon van jaar tot jaar ontwikkelt. De Lewis Hamilton van vandaag heeft niets te maken met degene die ik in 2013 ontmoette", zei Wolff. "Hij wordt elk jaar beter, zowel binnen als buiten de auto. Dat is echt inspirerend."
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - De blijdschap overheerst bij Mathieu van der Poel na zijn derde plaats in het wereldkampioenschap op de weg. "Ik heb een heel sterke wedstrijd gereden, voelde me goed en had lange tijd de controle. Ik deed alles wat ik kon en ik was dicht bij succes, maar ik had ook geluk nodig. Uiteindelijk ben ik blij met brons", zei de wereldkampioen van 2023 tijdens zijn persconferentie in Montreal.
2 uur geledenMONTREAL (ANP) - Brandon McNulty was na zijn overwinning in de wegwedstrijd op de wereldkampioenschappen wielrennen in Canada vol ongeloof. "Ik weet het echt niet, ik ben helemaal in de war", zei de 28-jarige Amerikaan in het flashinterview. "In de laatste honderden meters geloofde ik het echt niet, ik was zo moe."
3 uur geledenMONTREAL (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel is als derde geëindigd bij het wereldkampioenschap op de weg. Op het afgeladen stadsparcours in het Canadese Montreal kleurde de 31-jarige Nederlander lange tijd de koers vanuit de kopgroep, maar op 33 kilometer van de finish kon hij net als alle anderen niet mee met de Amerikaanse winnaar Brandon McNulty. Michael Matthews uit Australië werd tweede, nipt voor de Nederlander.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft Europa zondag met een overwinning op de Amerikaan Learner Tien de Laver Cup bezorgd. Zverev was in Londen in twee sets (7-6 (3) 6-3) te sterk voor de tegenstander van Team Wereld en haalde daarmee de beslissende punten binnen. Europa won de ontmoeting met 13-5.
7 uur geledenSHENZHEN (ANP) - De Tsjechische tennissters hebben de Billie Jean King Cup gewonnen. In de finale in het Chinese Shenzhen werd Oekraïne verslagen.
10 uur geledenBROSSARD (ANP) - De wielrenners zijn vertrokken voor hun WK-wedstrijd op de weg in Canada over 273 kilometer. De start was om 15.00 uur Nederlandse tijd in het bij Montreal gelegen Brossard, waar het harder waait dan voorgaande dagen. Namens Nederland hoopt Mathieu van der Poel op zijn tweede wereldtitel.
10 uur geledenMONTREAL (ANP) - Wereldkampioene Demi Vollering heeft van de internationale wielerbond UCI een boete van 1000 Zwitserse frank (ruim 1050 euro) gekregen na haar gouden race van zaterdag in het Canadese Montreal. Volgens de UCI heeft de houdster van de regenboogtrui een niet-toegestane positie op de fiets aangenomen.
12 uur geleden