Hamilton: de klus is nog niet geklaard
NÜRBURG (ANP) - Lewis Hamilton evenaarde zondag het record van 91 grandprixzeges in de Formule 1 van icoon Michael Schumacher, maar daarmee is de Brit nog niet tevreden. "De klus is nog niet geklaard. Ik denk, en hoop, nog meer records te verbeteren en neer te zetten", zei de winnaar na zijn zege in de Grote Prijs van de Eifel op de Nürburgring.
Hamilton won dit jaar al zeven van de elf races en met 69 punten voorsprong is het al vrijwel zeker dat hij dit jaar zijn zevende wereldtitel verovert. Dan komt hij ook op gelijke hoogte met legende Schumacher. Met 96 polepositions en 158 podiumplaatsen is hij al veel beter dan de Duitser, die sinds zijn ski-ongeluk eind 2013 niet meer in het openbaar is verschenen.
"Ik ga de komende dagen zeker de tijd nemen om het te laten bezinken en een plek te geven, maar ik kan dat niet al te lang doen", aldus Hamilton. "Ik heb weliswaar een grote puntenvoorsprong en bezit nu die enorme reeks aan overwinningen, maar het kampioenschap is nog niet binnen en ik wil gewoon niet verslappen."
Training, voeding en rust
Het betekent dat Hamilton de knop snel omzet. "De training blijft belangrijk, net als voeding en rust. Ik weet zeker dat ik me nog kan verbeteren. Ik weet nog niet wat de week verder brengt, want ik heb tegenwoordig veel gesprekken en overleg binnen de Formule 1. Onder anderen met mensen uit de Hamilton Commissie. Ik vrees dat ik dit bijzondere moment al weer snel zal vergeten", aldus de enige zwarte coureur in de koningsklasse van de autosport, die zich de afgelopen maanden een groot aanhanger toonde van de Black Live Matters-beweging en meer diversiteit wil in de Formule 1.
Teambaas Toto Wolff verwacht dat de 34-jarige Hamilton zijn contract bij Mercedes verlengt en in 2021 voor mogelijk zijn achtste titel gaat. "Wat het meest indruk op mij maakt, is hoe hij zich als persoon van jaar tot jaar ontwikkelt. De Lewis Hamilton van vandaag heeft niets te maken met degene die ik in 2013 ontmoette", zei Wolff. "Hij wordt elk jaar beter, zowel binnen als buiten de auto. Dat is echt inspirerend."
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Wessel Nijman heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van de World Series of Darts Finals. De 26-jarige Noord-Hollander versloeg in de AFAS Live in Amsterdam de 57-jarige Australiër Simon Whitlock met 6-4.
3 uur geledenDIEKIRCH (ANP/BELGA) - Pepijn Reinderink heeft voor het volgende Nederlandse dagsucces gezorgd in de Ronde van Luxemburg. De 24-jarige Nederlander van Soudal Quick-Step was de snelste in de derde etappe, een rit over 179,6 kilometer van Wiltz naar Diekirch. Reinderink won na een solo van 7 kilometer.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn in de Davis Cup dicht bij een plek in de eerste ronde van de Qualifiers van volgend jaar. Tallon Griekspoor won in de Maaspoort van Den Bosch overtuigend van de Colombiaan Nicolás Mejía in twee sets (6-2 6-4) en zette het team van captain Paul Haarhuis op een voorsprong van 2-0.
6 uur geledenNYON (ANP) - UEFA-voorzitter Aleksander Čeferin en CONCACAF-voorzitter Victor Montagliani eisen een onafhankelijk onderzoek naar de financiële reserves van wereldvoetbalbond FIFA. Ook doen ze een voorstel om in de periode van 2027 tot en met 2030 minstens 10 miljoen dollar (ruim 8,7 miljoen euro) beschikbaar te stellen aan elk van de 211 aangesloten nationale voetbalbonden. Dat schrijven ze vrijdag in een brief aan FIFA-voorzitter Gianni Infantino.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft het Nederlandse tennisteam op voorsprong gezet tegen Colombia in de Davis Cup. Hij won in de Maaspoort van Den Bosch met de nodige moeite de eerste partij van de landenstrijd in drie sets van Johan Alexander Rodriguez: 4-6 6-1 7-5.
8 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer mist de Moto2-race bij de Grote Prijs van Oostenrijk dit weekend. De 21-jarige Nederlander heeft bij een crash tijdens de eerste vrije training een gebroken sleutelbeen opgelopen. Dat maakte zijn team Red Bull KTM Ajo bekend op X.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Laurens ten Dam heeft Lorena Wiebes geselecteerd voor de EK wielrennen van volgende maand in het Sloveense Ljubljana. Naast de topsprintster neemt Ten Dam dezelfde zeven vrouwen mee die eind september uitkomen op de WK in Montreal.
11 uur geleden