Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton: de klus is nog niet geklaard

Hamilton: de klus is nog niet geklaard

NÜRBURG (ANP) - Lewis Hamilton evenaarde zondag het record van 91 grandprixzeges in de Formule 1 van icoon Michael Schumacher, maar daarmee is de Brit nog niet tevreden. "De klus is nog niet geklaard. Ik denk, en hoop, nog meer records te verbeteren en neer te zetten", zei de winnaar na zijn zege in de Grote Prijs van de Eifel op de Nürburgring.

Hamilton won dit jaar al zeven van de elf races en met 69 punten voorsprong is het al vrijwel zeker dat hij dit jaar zijn zevende wereldtitel verovert. Dan komt hij ook op gelijke hoogte met legende Schumacher. Met 96 polepositions en 158 podiumplaatsen is hij al veel beter dan de Duitser, die sinds zijn ski-ongeluk eind 2013 niet meer in het openbaar is verschenen.

"Ik ga de komende dagen zeker de tijd nemen om het te laten bezinken en een plek te geven, maar ik kan dat niet al te lang doen", aldus Hamilton. "Ik heb weliswaar een grote puntenvoorsprong en bezit nu die enorme reeks aan overwinningen, maar het kampioenschap is nog niet binnen en ik wil gewoon niet verslappen."

Training, voeding en rust

Het betekent dat Hamilton de knop snel omzet. "De training blijft belangrijk, net als voeding en rust. Ik weet zeker dat ik me nog kan verbeteren. Ik weet nog niet wat de week verder brengt, want ik heb tegenwoordig veel gesprekken en overleg binnen de Formule 1. Onder anderen met mensen uit de Hamilton Commissie. Ik vrees dat ik dit bijzondere moment al weer snel zal vergeten", aldus de enige zwarte coureur in de koningsklasse van de autosport, die zich de afgelopen maanden een groot aanhanger toonde van de Black Live Matters-beweging en meer diversiteit wil in de Formule 1.

Teambaas Toto Wolff verwacht dat de 34-jarige Hamilton zijn contract bij Mercedes verlengt en in 2021 voor mogelijk zijn achtste titel gaat. "Wat het meest indruk op mij maakt, is hoe hij zich als persoon van jaar tot jaar ontwikkelt. De Lewis Hamilton van vandaag heeft niets te maken met degene die ik in 2013 ontmoette", zei Wolff. "Hij wordt elk jaar beter, zowel binnen als buiten de auto. Dat is echt inspirerend."

Meer uit Sport

Nusser ziet 'te groot verschil' met Noorwegen op WK handbal

ROTTERDAM (ANP) - De teleurstelling was groot bij spelmaker Larissa Nusser na de grote nederlaag tegen Noorwegen in de halve finale van het WK handbal in Rotterdam. Oranje verloor met 35-25 van de viervoudig wereldkampioen en zal dus niet de finale spelen op het toernooi in eigen land. "We wisten dat dit kon gebeuren, want Noorwegen is een heel sterke ploeg. Toch hoopten we dat we een betere wedstrijd zouden spelen en meer weerstand konden bieden. Uiteindelijk is het verschil te groot", zei Nusser bij Viaplay.

3 uur geleden
Handbalsters verliezen halve finale WK van te sterk Noorwegen

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn er op het WK in eigen land niet in geslaagd de finale te halen. In een volgepakt Ahoy Rotterdam was viervoudig wereldkampioen Noorwegen in de halve finale te sterk: 25-35. Nederland kwam geen moment op voorsprong en moest als zo vaak op grote toernooien het hoofd buigen voor de Scandinavische handbalgrootmacht.

4 uur geleden
Schaatser Nuis ook in Hamar tweede achter Stolz op 1500 meter

HAMAR (ANP) - Kjeld Nuis is ook bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar op het podium geëindigd van de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen greep het zilver met een tijd van 1.44,95. Hij moest net als een week geleden in Heerenveen de ongenaakbare Jordan Stolz voor zich dulden. De Amerikaan was kort na de 500 meter ook de sterkste op de 1500 meter en won in een baanrecord van 1.44,16. De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.45,11.

4 uur geleden
Schaatser De Boo verliest onderling duel op 500 meter van Stolz

HAMAR (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft opnieuw zijn meerdere moeten erkennen in Jordan Stolz. De Amerikaan versloeg de Nederlander in een rechtstreeks duel op de 500 meter bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar. Stolz won in een baanrecord van 33,97. De Boo gaf flink toe en noteerde 34,21. Hij eindigde wel als tweede. De Pool Damian Zurek klokte met 34,42 de derde tijd. Sebas Diniz zette met 34,61 de zevende tijd neer.

6 uur geleden
Kok wint voor twaalfde keer op rij 500 meter in wereldbeker

HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft voor de twaalfde keer op rij een wereldbekerwedstrijd op de 500 meter gewonnen. De houdster van het wereldrecord (36,09) was in het Noorse Hamar verreweg de snelste van het veld met een tijd van 37,05, een baanrecord. De Poolse Kaja Ziomek-Nogal zette de tweede tijd neer: 37,65 en de Japanse Yukino Yoshida eindigde als derde met een tijd van 37,75. Marrit Fledderus noteerde de zevende tijd met 37,92.

6 uur geleden
Zieke Verstappen feliciteert Norris via videoboodschap

TASJKENT (ANP) - Max Verstappen ontbrak tijdens het prijzengala van de internationale autosportfederatie FIA in Tasjkent (Oezbekistan). De coureur van Red Bull, die 2 punten tekortkwam voor zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1, meldde zich ziek af.

6 uur geleden
Handbalsters Duitsland verslaan Frankrijk en staan in finale WK

ROTTERDAM (ANP) - De Duitse handbalsters hebben zich geplaatst voor de finale van het WK. Duitsland versloeg regerend wereldkampioen Frankrijk in de halve finale in Rotterdam Ahoy: 29-23.

7 uur geleden