Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton dankbaar dat hij weer de beste is in F1-race

Hamilton dankbaar dat hij weer de beste is in F1-race

SPIELBERG (ANP) - Voor Lewis Hamilton was het de eerste zege op het circuit van Spielberg sinds 2016. Waar de Britse zesvoudig wereldkampioen op de meeste racebanen wel vaker heeft gewonnen in zijn 85 F1-zeges, was hij in de Grote Prijs van Oostenrijk voorheen slechts één keer de beste. Bij de tweede race op de Red Bul Ring in dit aangepaste seizoen, omgedoopt tot de Grote Prijs van Steiermark, was hij van start tot finish de snelste.

"Ik ben heel dankbaar dat ik weer eerste ben", bedankte hij zijn team. "Het voelt alsof het heel lang geleden is sinds de laatste race van vorig jaar. En om zo terug te komen na een lastig weekend vorig week is een grote stap vooruit." Hamilton eindigde in de eerste race vorige week als tweede maar zakte na een straf naar de vierde plaats, omdat hij Red Bull-coureur Alexander Albon van de baan had gereden.

"Wat een vreemd jaar is het", zei Hamilton na zijn zege. "Het is echter heerlijk om hier weer te staan en te kunnen racen."

Focussen

De wereldkampioen droeg zijn 85e zege op aan zijn team en bedankte die voor het harde werk in de afgelopen week. "Waar een wil is, is een weg", zei hij. "Vorig weekend was psychologisch zwaar. Om straffen te krijgen en je te moeten verantwoorden voor de raceleiding, net voor de race, en ook nog een straf tijdens de race. Dat is niet gemakkelijk. Maar ik kon er niets meer aan veranderen. Alles wat ik kan doen is me focussen en alle energie richten op de toekomst."

Hamilton deed dat door de snelste tijd neer te zetten in de door de regen gehinderde kwalificatie zaterdag. Vervolgens reed hij een foutloze race op zondag. "Als hij in die modus zit, is hij onverslaanbaar", zei teambaas Toto Wolff.

Meer uit Sport

Verstappen prijst McLaren om afzien van teamorders

LUSAIL (ANP) - Max Verstappen juicht toe dat McLaren geen teamorders uitdeelt en Lando Norris en Oscar Piastri vrij laat racen, ook al leidt Norris het kampioenschap met 24 punten meer dan zijn teamgenoot. "Perfect. Een betere keuze is er niet. Waarom zou Piastri ineens niet meer mee mogen strijden om de titel? Als ze dat tegen mij zouden zeggen, dan zou ik niet eens komen opdagen", zei Verstappen bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar.

1 uur geleden
Verstappen: zelfs als ik alles win, heb ik geluk nodig

LUSAIL (ANP) - Max Verstappen heeft geluk nodig om voor de vijfde keer wereldkampioen in de Formule 1 te kunnen worden. Dat zei de 28-jarige coureur van Red Bull bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar. "Natuurlijk is het gat kleiner geworden, maar het zijn nog altijd 24 punten. Er moet heel veel goed gaan tot het einde om nog een kans te hebben. Zelfs als ik alles win, heb ik geluk nodig, maar de kans is absoluut groter dan hij was."

2 uur geleden
Piastri gelooft na mindere periode nog in wereldtitel Formule 1

LUSAIL (ANP) - Oscar Piastri gelooft nog altijd dat hij dit jaar wereldkampioen in de Formule 1 kan worden. "Er is nog steeds een kans, ook al heb ik wel wat geluk nodig. Maar het is in het verleden vaker gebeurd, dus het is niet onmogelijk", zei de 24-jarige Australiër van McLaren bij een persmoment op het Lusail International Circuit.

4 uur geleden
Norris ziet Verstappen altijd als 'grote bedreiging'

LUSAIL (ANP) - Lando Norris kan in de Grote Prijs van Qatar zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 veroveren, maar de Brit van McLaren weet ook dat Max Verstappen nog altijd kans heeft. "Max is een bedreiging, omdat ik weet waartoe hij in staat is. Maar dat is in Qatar niet ineens anders, want we hebben Max bij iedere race dit jaar als een bedreiging gezien, ook toen zijn achterstand veel groter was", zei hij bij een persmoment op het Lusail International Circuit.

5 uur geleden
Russen mogen onder eigen vlag weer meedoen aan judowedstrijden

ABU DHABI (ANP) - Russische judoka's mogen vanaf komend weekend weer onder hun eigen vlag meedoen aan internationale wedstrijden. Ook het volkslied mag vanaf de Grand Slam van Abu Dhabi komend weekend weer gespeeld worden, heeft de International Judo Federation (IJF) besloten.

7 uur geleden
McLaren-teambaas: we hebben Las Vegas achter ons gelaten

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft de gebeurtenissen tijdens de Grote Prijs van Las Vegas achter zich gelaten. Dat stelt teambaas Andrea Stella in een persbericht, in aanloop naar de GP van Qatar.

23 uur geleden
Verstappen bekijkt titelstrijd in de Formule 1 'race voor race'

DOHA (ANP) - Max Verstappen gaat de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 "race voor race bekijken". Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in aanloop naar de GP van Qatar via zijn team Red Bull. "We gaan elk raceweekend in met de instelling om zoveel mogelijk punten te pakken", aldus Verstappen. "We kunnen ons alleen een perfect weekend veroorloven."

1 dag geleden