Hamilton crasht tijdens testrace Ferrari op circuit Barcelona
BARCELONA (ANP/RTR) - Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton is tijdens een testrace op het circuit van Barcelona gecrasht in een Ferrari. Het betrof de Formule 1-auto uit 2023. De 40-jarige Brit reed volgens het Italiaanse motorsport.com de auto tegen het einde van een ronde in de vangrails. Hamilton bleef ongedeerd, maar de racewagen liep schade op aan de ophanging en de carrosserie.
Het was de tweede testdag van de Brit op Circuit de Catalunya, waar hij aan het wennen is aan Ferrari. Hamilton heeft in de herfst van zijn carrière een opmerkelijke stap gemaakt door Mercedes te verlaten. Bij de Duitse renstal won hij zes van zijn zeven titels. Hij had eerder deze maand al een aantal ronden in een Ferrari gereden op Fiorano, het thuiscircuit van de Italiaanse renstal.
Coureurs mogen onder voorwaarden testen buiten de reguliere testdagen en races om in oude modellen. Dat testen is meestal niet toegankelijk voor publiek en media.
Meer uit Sport
RIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.
5 uur geledenVERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
15 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
16 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
16 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
21 uur geleden