Hamilton crasht tijdens testrace Ferrari op circuit Barcelona
BARCELONA (ANP/RTR) - Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton is tijdens een testrace op het circuit van Barcelona gecrasht in een Ferrari. Het betrof de Formule 1-auto uit 2023. De 40-jarige Brit reed volgens het Italiaanse motorsport.com de auto tegen het einde van een ronde in de vangrails. Hamilton bleef ongedeerd, maar de racewagen liep schade op aan de ophanging en de carrosserie.
Het was de tweede testdag van de Brit op Circuit de Catalunya, waar hij aan het wennen is aan Ferrari. Hamilton heeft in de herfst van zijn carrière een opmerkelijke stap gemaakt door Mercedes te verlaten. Bij de Duitse renstal won hij zes van zijn zeven titels. Hij had eerder deze maand al een aantal ronden in een Ferrari gereden op Fiorano, het thuiscircuit van de Italiaanse renstal.
Coureurs mogen onder voorwaarden testen buiten de reguliere testdagen en races om in oude modellen. Dat testen is meestal niet toegankelijk voor publiek en media.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
8 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
14 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
14 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
18 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden