Hamilton boos op Mercedes vanwege 'onnodige' pitsstop
ISTANBUL (ANP) - Lewis Hamilton vindt dat zijn renstal Mercedes in de Grote Prijs van Turkije een grote fout heeft gemaakt. De zevenvoudig wereldkampioen in de Formule 1 werd in de slotfase van de race naar binnen geroepen voor een nieuw setje banden, terwijl Hamilton zelf graag had willen doorrijden zonder pitsstop.
"We hadden waarschijnlijk buiten kunnen en moeten blijven", zei Hamilton, die als vijfde werd afgevlagd op het natte Istanbul Park en de leiding in het WK-klassement weer moest afstaan aan Max Verstappen. Hamilton had tijdens de grand prix over de boordradio al een flinke discussie gevoerd met team. "Waarom moet ik naar binnen?", zei de Brit, die op de derde plek reed, maar na zijn pitsstop terugviel naar plaats vijf. Hamilton worstelde in de laatste zeven rondes met zijn nieuwe setje intermediate-banden. "Ik zei het toch", riep de titelverdediger boos over de boordradio.
"Het was volgens mij helemaal geen moeilijke beslissing, maar het is wat het is. We zullen hiervan leren", zei Hamilton bij Ziggo Sport. "Ik luisterde omdat we als team werken en het team riep me naar binnen. We verloren twee plaatsen door de pitsstop, misschien zelfs wel meer."
De Fransman Esteban Ocon was de enige coureur die de hele race op dezelfde banden reed. De Alpine-coureur eindigde als tiende. Verstappen werd tweede achter Valtteri Bottas, de teamgenoot van Hamilton.
Meer uit Sport
MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
18 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
23 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
23 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geleden