Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton blijft zich uitspreken over 'belangrijke kwesties'

Hamilton blijft zich uitspreken over 'belangrijke kwesties'

SILVERSTONE (ANP) - Formule 1-icoon Lewis Hamilton is niet van plan te zwijgen in het politieke en maatschappelijke debat. "Ik zal me blijven uitspreken over zaken die mij aan het hart gaan en de problemen die er zijn", zei de zevenvoudig wereldkampioen na de presentatie van de nieuwe Mercedes.

De 38-jarige Brit reageerde voor het eerst op de aanscherping van een veelbesproken reglement van autosportbond FIA. Formule 1-coureurs mogen zich voortaan pas uitspreken over persoonlijke, politieke of religieuze kwesties als de FIA daar vooraf toestemming voor heeft gegeven.

"Ik ben niet eens verbaasd hierover, maar voor mij verandert er niets. Ik vind dat de sport nog steeds een verantwoordelijkheid heeft om zich uit te spreken over kwesties en bewustzijn te creƫren over belangrijke onderwerpen", aldus Hamilton, die bij de presentatie herhaalde dat hij zijn aflopende contract bij Mercedes dit jaar wil verlengen.

Racisme en discriminatie

Hamilton kwam de afgelopen jaren vooral in actie tegen racisme en discriminatie en droeg eens een shirt met daarop een boodschap tegen politiegeweld. Daarna kwam de FIA met een verbod op het dragen van een eigen shirt op het podium.

De aangescherpte regels betekenen dat de FIA coureurs kan straffen als ze zich zonder toestemming politiek uiten. "Het zou dom zijn om te zeggen dat ik extra strafpunten wil krijgen voor mijn uitspraken. Maar zoals gezegd, ik zal mijn mening blijven geven. Wij hebben een groot platform en er zijn nog veel zaken die we moeten aanpakken."

Meer uit Sport

Eerste kaarten Olympische Spelen van LA op 9 april in de verkoop

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.

10 uur geleden
Tennisser De Jong uitgeschakeld in eerste ronde Marrakech

MARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.

11 uur geleden
Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

17 uur geleden
Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

21 uur geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

1 dag geleden
Amnesty waarschuwt voor schending mensenrechten bij WK voetbal

AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.

1 dag geleden
Moto2-coureur Veijer crasht na herstart opnieuw in Amerikaanse GP

AUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.

1 dag geleden