Hamilton blijft zich uitspreken over 'belangrijke kwesties'
SILVERSTONE (ANP) - Formule 1-icoon Lewis Hamilton is niet van plan te zwijgen in het politieke en maatschappelijke debat. "Ik zal me blijven uitspreken over zaken die mij aan het hart gaan en de problemen die er zijn", zei de zevenvoudig wereldkampioen na de presentatie van de nieuwe Mercedes.
De 38-jarige Brit reageerde voor het eerst op de aanscherping van een veelbesproken reglement van autosportbond FIA. Formule 1-coureurs mogen zich voortaan pas uitspreken over persoonlijke, politieke of religieuze kwesties als de FIA daar vooraf toestemming voor heeft gegeven.
"Ik ben niet eens verbaasd hierover, maar voor mij verandert er niets. Ik vind dat de sport nog steeds een verantwoordelijkheid heeft om zich uit te spreken over kwesties en bewustzijn te creëren over belangrijke onderwerpen", aldus Hamilton, die bij de presentatie herhaalde dat hij zijn aflopende contract bij Mercedes dit jaar wil verlengen.
Racisme en discriminatie
Hamilton kwam de afgelopen jaren vooral in actie tegen racisme en discriminatie en droeg eens een shirt met daarop een boodschap tegen politiegeweld. Daarna kwam de FIA met een verbod op het dragen van een eigen shirt op het podium.
De aangescherpte regels betekenen dat de FIA coureurs kan straffen als ze zich zonder toestemming politiek uiten. "Het zou dom zijn om te zeggen dat ik extra strafpunten wil krijgen voor mijn uitspraken. Maar zoals gezegd, ik zal mijn mening blijven geven. Wij hebben een groot platform en er zijn nog veel zaken die we moeten aanpakken."
Meer uit Sport
POUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
3 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
6 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
21 uur geledenASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.
1 dag geleden