Hamilton blijft ijveren voor meer diversiteit in Formule 1
LONDEN (ANP) - Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton blijft ijveren voor meer gelijkheid en diversiteit in de Formule 1. "Zolang ik lucht in mijn longen heb, zal ik blijven vechten voor verandering", schreef de coureur van Mercedes op Twitter, voorafgaand aan de presentatie op 2 maart van zijn nieuwe bolide voor het komende seizoen.
Hamilton was vorig jaar een grote aanjager van Black Lives Matter en op zijn aandringen was er elke race even aandacht voor de strijd tegen racisme. De Brit knielde voor aanvang van de races en stak zijn arm met gebalde vuist omhoog. Een aantal coureurs volgde zijn voorbeeld, anderen, zoals Max Verstappen, bleven staan.
Hamilton verlengde begin deze maand eindelijk zijn contract bij de Duits renstal. Onderdeel van de eenjarige deal is de vorming van een liefdadigheidsorganisatie die meer diversiteit en inclusie in de autosport gaat ondersteunen.
"Verandering is nog steeds nodig. De ongelijkheden in onze sport en in de wereld zijn er nog steeds en we moeten blijven streven naar gelijkheid voor iedereen en kansen voor iedereen. In alles wat ik doe blijf ik werken aan het creëren van kansen voor gekleurde kinderen, binnen de wetenschap, techniek en kunst."
De W12 moet Hamilton naar zijn achtste wereldtitel voeren. De auto wordt dinsdag onthuld en onlangs plaatste Mercedes een foto met een met zwarte verf gevuld verfpistool, waarmee de suggestie is gewekt dat de auto in het nieuwe seizoen opnieuw zwart van kleur is en niet traditioneel zilver.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
35 minuten geledenADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is uitgeschakeld op de Australian Open. De 29-jarige Noord-Hollander ging in Melbourne in de eerste ronde in drie sets (6-2 6-3 6-2) ten onder tegen Ethan Quinn. De Amerikaan is de huidige nummer 80 van de wereldranglijst.
8 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.
14 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
19 uur geleden