Hamilton blijft ijveren voor meer diversiteit in Formule 1
LONDEN (ANP) - Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton blijft ijveren voor meer gelijkheid en diversiteit in de Formule 1. "Zolang ik lucht in mijn longen heb, zal ik blijven vechten voor verandering", schreef de coureur van Mercedes op Twitter, voorafgaand aan de presentatie op 2 maart van zijn nieuwe bolide voor het komende seizoen.
Hamilton was vorig jaar een grote aanjager van Black Lives Matter en op zijn aandringen was er elke race even aandacht voor de strijd tegen racisme. De Brit knielde voor aanvang van de races en stak zijn arm met gebalde vuist omhoog. Een aantal coureurs volgde zijn voorbeeld, anderen, zoals Max Verstappen, bleven staan.
Hamilton verlengde begin deze maand eindelijk zijn contract bij de Duits renstal. Onderdeel van de eenjarige deal is de vorming van een liefdadigheidsorganisatie die meer diversiteit en inclusie in de autosport gaat ondersteunen.
"Verandering is nog steeds nodig. De ongelijkheden in onze sport en in de wereld zijn er nog steeds en we moeten blijven streven naar gelijkheid voor iedereen en kansen voor iedereen. In alles wat ik doe blijf ik werken aan het creëren van kansen voor gekleurde kinderen, binnen de wetenschap, techniek en kunst."
De W12 moet Hamilton naar zijn achtste wereldtitel voeren. De auto wordt dinsdag onthuld en onlangs plaatste Mercedes een foto met een met zwarte verf gevuld verfpistool, waarmee de suggestie is gewekt dat de auto in het nieuwe seizoen opnieuw zwart van kleur is en niet traditioneel zilver.
Meer uit Sport
BAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.
26 minuten geledenSILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
8 uur geledenWADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
1 dag geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
1 dag geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
2 dagen geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
2 dagen geleden