Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton blijft ijveren voor meer diversiteit in Formule 1

Hamilton blijft ijveren voor meer diversiteit in Formule 1

LONDEN (ANP) - Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton blijft ijveren voor meer gelijkheid en diversiteit in de Formule 1. "Zolang ik lucht in mijn longen heb, zal ik blijven vechten voor verandering", schreef de coureur van Mercedes op Twitter, voorafgaand aan de presentatie op 2 maart van zijn nieuwe bolide voor het komende seizoen.

Hamilton was vorig jaar een grote aanjager van Black Lives Matter en op zijn aandringen was er elke race even aandacht voor de strijd tegen racisme. De Brit knielde voor aanvang van de races en stak zijn arm met gebalde vuist omhoog. Een aantal coureurs volgde zijn voorbeeld, anderen, zoals Max Verstappen, bleven staan.

Hamilton verlengde begin deze maand eindelijk zijn contract bij de Duits renstal. Onderdeel van de eenjarige deal is de vorming van een liefdadigheidsorganisatie die meer diversiteit en inclusie in de autosport gaat ondersteunen.

"Verandering is nog steeds nodig. De ongelijkheden in onze sport en in de wereld zijn er nog steeds en we moeten blijven streven naar gelijkheid voor iedereen en kansen voor iedereen. In alles wat ik doe blijf ik werken aan het creëren van kansen voor gekleurde kinderen, binnen de wetenschap, techniek en kunst."

De W12 moet Hamilton naar zijn achtste wereldtitel voeren. De auto wordt dinsdag onthuld en onlangs plaatste Mercedes een foto met een met zwarte verf gevuld verfpistool, waarmee de suggestie is gewekt dat de auto in het nieuwe seizoen opnieuw zwart van kleur is en niet traditioneel zilver.

Meer uit Sport

Voormalig F1-coureur en paralympisch kampioen Zanardi overleden

BOLOGNA (ANP/RTR) - ‌Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.

15 minuten geleden
Verstappen spreekt van 'positieve stap' na eerste racedag Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.

9 uur geleden
Norris ziet pole in sprintrace Miami als beloning voor team

MIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.

9 uur geleden
Verstappen start als vijfde in sprintrace Miami, pole voor Norris

MIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.

9 uur geleden
Zverev maakt einde aan opmars Blockx en treft Sinner in Madrid

MADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.

13 uur geleden
Franse kampioen Godon boekt tweede zege in Ronde van Romandië

ORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.

17 uur geleden
Sinner bereikt voor het eerst finale van tennistoernooi Madrid

MADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.

17 uur geleden