Hamilton blijft dit seizoen met regenbooghelm racen
DOHA (ANP) - Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamiton wil ook de resterende wedstrijden van dit seizoen in de Formule 1 met een regenbooghelm racen. "Het is belangrijk voor mij om steun uit te blijven spreken aan mensen die niet overal gelijke rechten hebben", zei de concurrent van Max Verstappen in de strijd om de wereldtitel.
Hamilton draagt een helm in regenboogkleuren om daarmee de gelijkheid van alle mensen te onderstrepen. De Brit van Mercedes toonde hem vrijdag voor het eerst in een vrije training op het circuit van Losail, waar zondagmiddag de Grote Prijs van Qatar wordt verreden. De twee laatste races van het seizoen staan in Saoedi-Arabië (5 december) en Abu Dhabi (12 december) op het programma
Hamilton wilde alle lhbt'ers in Qatar steunen. Zij hebben nog steeds geen gelijke rechten in het Emiraat. Homoseks is nog steeds strafbaar in Qatar. Hamilton sprak zich donderdag ook al uit over de situatie in Qatar, waar mannen en vrouwen geen gelijke rechten hebben en arbeidsmigranten worden uitgebuit.
Een recent rapport van een mensenrechtenorganisatie meldde vijftig doden en meer dan vijfhonderd gewonden in 2020 bij de bouw aan stadions en infrastructuur voor het WK voetbal, dat volgend jaar in Qatar wordt gehouden. "Als wij hier zijn, moeten we er de aandacht op vestigen", vindt de Brit.
Meer uit Sport
HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.
4 uur geledenLILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
1 dag geleden