Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton begint 'megagemotiveerd' aan laatste jaar bij Mercedes

Hamilton begint 'megagemotiveerd' aan laatste jaar bij Mercedes

SILVERSTONE (ANP) - Lewis Hamilton is "megagemotiveerd" voor zijn laatste seizoen als coureur van Mercedes in de Formule 1. Dat zei de 39-jarige Brit bij de onthulling van de W15, de racewagen waarin hij hoopt het komende jaar serieus de strijd met de Red Bull van wereldkampioen Max Verstappen aan te gaan.

Hamilton gaat zijn twaalfde seizoen in als coureur van Mercedes. Hij won zes van zijn zeven wereldtitels in dienst van de Duitse renstal. De afgelopen twee jaar werd de Brit echter volledig overvleugeld door Verstappen. Hamilton, recordhouder met 103 grand-prixzeges, won geen enkele race. Hij kondigde kortgeleden aan in 2025 de overstap naar Ferrari te maken.

"De afgelopen weken zijn duidelijk emotioneel geweest en het is heel onwerkelijk om hier te zijn", zei Hamilton tijdens de presentatie op circuit Silverstone. "We hebben moeilijke jaren achter de rug, maar de lessen van die afgelopen twee jaar hebben ons wel geholpen de juiste richting te vinden. Ik weet ook waartoe dit gedreven team in staat is."

Hamilton klaagde in voorgaande jaren herhaaldelijk over de grilligheden van de Mercedes. "Uit een auto, waarin je je niet op je gemak voelt, kun je niet de maximale prestaties halen. Een stabiele auto die wat meer voorspelbaar reageert, zal ons helpen beter te presteren."

Meer uit Sport

Pogacar in Luik-Bastenaken-Luik te sterk voor talent Seixas

LUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.

16 minuten geleden
Griekspoor verliest in Madrid in twee sets van Italiaan Musetti

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.

39 minuten geleden
Álex Márquez wint net als in 2025 GP van Spanje in MotoGP

JEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.

1 uur geleden
Lavreysen wint sprint bij wereldbeker in Maleisië

NILAI (ANP) - Harrie Lavreysen heeft bij de wereldbeker in het Maleisische Nilai het sprinttoernooi gewonnen. De regerend olympisch kampioen was in de finale in twee heats te sterk voor Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago.

1 uur geleden
Sawe loopt met sterk slot historisch marathonrecord in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - Sebastian Sawe voelde zich aan het eind van zijn historische marathon van Londen nog sterk. Dat zei de Keniaanse atleet nadat hij in de Britse hoofdstad was gefinisht in een tijd van 1.59.30. Daarmee doorbrak hij als eerste atleet officieel de grens van 2 uur op de klassieke afstand over 42,195 kilometer.

1 uur geleden
Motorracer Veijer eindigt na eerste pole als derde in Madrid

JEREZ (ANP) - Motorracer Collin Veijer heeft zijn eerste poleposition in de Moto2 niet kunnen bekronen met de winst. De 20-jarige Staphorster eindigde bij de Grote Prijs van Madrid op de derde plaats. De Australiër Senna Agius won, voor Manuel González uit Spanje.

2 uur geleden
Keniaan Sawe wint marathon in wereldrecord van onder de 2 uur

LONDEN (ANP) - Sebastian Sawe heeft als eerste de marathon afgelegd binnen twee uur. De Keniaanse atleet kwam in Londen solo over de finish in een tijd van 1.59.30. Hij dook daarmee ruim een minuut onder de oude mondiale toptijd van zijn landgenoot Kelvin Kiptum (2.00.35). Kiptum overleed in 2024 door een auto-ongeluk.

3 uur geleden