Hamilton begint 'megagemotiveerd' aan laatste jaar bij Mercedes
SILVERSTONE (ANP) - Lewis Hamilton is "megagemotiveerd" voor zijn laatste seizoen als coureur van Mercedes in de Formule 1. Dat zei de 39-jarige Brit bij de onthulling van de W15, de racewagen waarin hij hoopt het komende jaar serieus de strijd met de Red Bull van wereldkampioen Max Verstappen aan te gaan.
Hamilton gaat zijn twaalfde seizoen in als coureur van Mercedes. Hij won zes van zijn zeven wereldtitels in dienst van de Duitse renstal. De afgelopen twee jaar werd de Brit echter volledig overvleugeld door Verstappen. Hamilton, recordhouder met 103 grand-prixzeges, won geen enkele race. Hij kondigde kortgeleden aan in 2025 de overstap naar Ferrari te maken.
"De afgelopen weken zijn duidelijk emotioneel geweest en het is heel onwerkelijk om hier te zijn", zei Hamilton tijdens de presentatie op circuit Silverstone. "We hebben moeilijke jaren achter de rug, maar de lessen van die afgelopen twee jaar hebben ons wel geholpen de juiste richting te vinden. Ik weet ook waartoe dit gedreven team in staat is."
Hamilton klaagde in voorgaande jaren herhaaldelijk over de grilligheden van de Mercedes. "Uit een auto, waarin je je niet op je gemak voelt, kun je niet de maximale prestaties halen. Een stabiele auto die wat meer voorspelbaar reageert, zal ons helpen beter te presteren."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
13 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
13 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft na twee overwinningen op zaterdag ook de eerste afstand van zondag gewonnen op het NK sprint. Op de tweede 500 meter van het toernooi was ze in een onderling duel een duizendste van een seconde sneller dan Marrit Fledderus, die ook in het totaalklassement tweede staat. Beide vrouwen reden een tijd van 36,67. Pien Smit werd met 37,98 derde op de 500 meter en staat in het klassement ook derde.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.
17 uur geleden