Hamilton begint 'megagemotiveerd' aan laatste jaar bij Mercedes
SILVERSTONE (ANP) - Lewis Hamilton is "megagemotiveerd" voor zijn laatste seizoen als coureur van Mercedes in de Formule 1. Dat zei de 39-jarige Brit bij de onthulling van de W15, de racewagen waarin hij hoopt het komende jaar serieus de strijd met de Red Bull van wereldkampioen Max Verstappen aan te gaan.
Hamilton gaat zijn twaalfde seizoen in als coureur van Mercedes. Hij won zes van zijn zeven wereldtitels in dienst van de Duitse renstal. De afgelopen twee jaar werd de Brit echter volledig overvleugeld door Verstappen. Hamilton, recordhouder met 103 grand-prixzeges, won geen enkele race. Hij kondigde kortgeleden aan in 2025 de overstap naar Ferrari te maken.
"De afgelopen weken zijn duidelijk emotioneel geweest en het is heel onwerkelijk om hier te zijn", zei Hamilton tijdens de presentatie op circuit Silverstone. "We hebben moeilijke jaren achter de rug, maar de lessen van die afgelopen twee jaar hebben ons wel geholpen de juiste richting te vinden. Ik weet ook waartoe dit gedreven team in staat is."
Hamilton klaagde in voorgaande jaren herhaaldelijk over de grilligheden van de Mercedes. "Uit een auto, waarin je je niet op je gemak voelt, kun je niet de maximale prestaties halen. Een stabiele auto die wat meer voorspelbaar reageert, zal ons helpen beter te presteren."
Meer uit Sport
HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
9 uur geledenHOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.
16 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
2 dagen geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
2 dagen geleden