
Hamilton baart opzien in Barcelona met stuur
BARCELONA (ANP) - Op de tweede dag van de testdagen van de Formule 1 in Barcelona heeft Lewis Hamilton opzien gebaard. Niet zozeer omdat de wereldkampioen in zijn Mercedes met afstand de meeste rondjes reed in de ochtendsessie, maar vooral omdat op camera-beelden vanuit de cockpit te zien was dat Hamilton door zijn stuur naar zich toe trekken en van zich af te duwen de stand van zijn voorwielen kon veranderen. Mogelijk heeft dat een positieve invloed op de snelheid van de auto. Het is wel zeer de vraag of dit technisch foefje binnen de reglementen valt, al is dit volgens Mercedes het geval.
Later maakte Mercedes bekend dat het gaat om het zogenoemde DAS, Dual Axis Steering, wat invloed heeft op de voorwielophanging. Volgens technisch directeur James Allison "geeft het systeem een extra dimensie aan het besturen van de auto." Verdere informatie wilde hij niet prijsgeven.
De 35-jarige Britse coureur, die op jacht gaat naar zijn zevende wereldtitel, nam donderdag de ochtendsessie voor zijn rekening bij Mercedes. Hamilton legde 107 rondes af over het Circuit de Catalunya. Zijn snelste rondje ging in 1.18,387. Het bleek de negende tijd van de dag.
Kimi Räikkönen was de snelste. De Fin kwam in zijn Alfa Romeo tot 1.17,091. Namens Red Bull kwam Alexander Albon in actie. De teamgenoot van Max Verstappen zette met 1.17,912 de vierde tijd neer. Verstappen nam woensdag de eerste testdag voor zijn rekening en reed 168 rondes.
Meer uit Sport
ASSEN (ANP) - Marc Márquez heeft de honderdjarige TT van Assen opgesierd met zijn 68e overwinning in de MotoGP. De Spaanse motorracer nam na zo'n zes ronden de leiding in de wedstrijd en stond die niet meer af.
2 minuten geledenASSEN (ANP) - Zonta van den Goorbergh en Collin Veijer hebben bij de TT van Assen punten gescoord in het wereldkampioenschap. Van den Goorbergh kwam als twaalfde over de finish, Veijer eindigde als veertiende, goed voor respectievelijk 4 en 2 punten.
1 uur geledenASSEN (ANP) - Regerend MotoGP-kampioen Jorge Martín moet er niet op rekenen dat Aprilia meewerkt aan een voortijdig vertrek. De Italiaanse renstal houdt de Spanjaard aan zijn contract. Dat benadrukte teambaas Massimo Rivola in een speciaal belegd persmoment bij de TT van Assen.
2 uur geledenASSEN (ANP) - De Spaanse wegracer José Antonio Rueda heeft bij de TT van Assen de race in de Moto3 gewonnen. Hij boekte al zijn zesde zege van het seizoen en verstevigde zijn leidende positie in het wereldkampioenschap van de lichtste motorklasse. De tweede plaats was voor de Spanjaard David Muñoz, de Argentijn Valentin Perrone eindigde als derde.
2 uur geledenASSEN (ANP) - Fabio Quartararo vertrekt zondag in de TT van Assen voor de vierde keer dit seizoen van poleposition in de MotoGP, maar de Fransman weet voor de start al dat hij die eerste startpositie niet gaat omzetten in een overwinning.
3 uur geledenSPIELBERG (ANP/DPA) - De Grote Prijs van Oostenrijk staat ook de komende jaren op de kalender van de Formule 1. De organisatoren van de belangrijkste raceklasse voor auto's melden zondag het contract te hebben verlengd tot 2041. De vorige verbintenis van de Formule 1 met de Grote Prijs van Oostenrijk liep tot eind 2030.
3 uur geledenBINCHE (ANP) - Wout van Aert doet zondag niet mee aan het Belgisch kampioenschap. De wielrenner van Visma - Lease a Bike is niet fit, meldt zijn ploeg.
3 uur geleden