Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamilton baart opzien in Barcelona met stuur

Hamilton baart opzien in Barcelona met stuur

BARCELONA (ANP) - Op de tweede dag van de testdagen van de Formule 1 in Barcelona heeft Lewis Hamilton opzien gebaard. Niet zozeer omdat de wereldkampioen in zijn Mercedes met afstand de meeste rondjes reed in de ochtendsessie, maar vooral omdat op camera-beelden vanuit de cockpit te zien was dat Hamilton door zijn stuur naar zich toe trekken en van zich af te duwen de stand van zijn voorwielen kon veranderen. Mogelijk heeft dat een positieve invloed op de snelheid van de auto. Het is wel zeer de vraag of dit technisch foefje binnen de reglementen valt, al is dit volgens Mercedes het geval.

Later maakte Mercedes bekend dat het gaat om het zogenoemde DAS, Dual Axis Steering, wat invloed heeft op de voorwielophanging. Volgens technisch directeur James Allison "geeft het systeem een extra dimensie aan het besturen van de auto." Verdere informatie wilde hij niet prijsgeven.

De 35-jarige Britse coureur, die op jacht gaat naar zijn zevende wereldtitel, nam donderdag de ochtendsessie voor zijn rekening bij Mercedes. Hamilton legde 107 rondes af over het Circuit de Catalunya. Zijn snelste rondje ging in 1.18,387. Het bleek de negende tijd van de dag.

Kimi Räikkönen was de snelste. De Fin kwam in zijn Alfa Romeo tot 1.17,091. Namens Red Bull kwam Alexander Albon in actie. De teamgenoot van Max Verstappen zette met 1.17,912 de vierde tijd neer. Verstappen nam woensdag de eerste testdag voor zijn rekening en reed 168 rondes.

Meer uit Sport

Vollering wint vijfde Giro-rit, Van der Breggen behoudt roze

SANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.

1 uur geleden
Titelfavoriet Sabalenka strandt in kwartfinale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.

3 uur geleden
Qualifier Chwalińska stunt en bereikt halve finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.

5 uur geleden
Formule 1-coureur Leclerc verlengt contract bij Ferrari

MARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.

10 uur geleden
Tennisser Menšík voor het eerst naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.

18 uur geleden
Oud-winnaar De Minaur doet weer mee aan tennistoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.

1 dag geleden
Wielerploeg Visma bevestigt vertrek sportief directeur Niermann

DEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.

1 dag geleden