Hamilton: afscheid van Mercedes een van zwaarste beslissingen ooit
BRACKLEY (ANP/DPA) - Lewis Hamilton noemt zijn vertrek bij Formule 1-team Mercedes "een van mijn zwaarste beslissingen ooit". Dat zegt de Brit op de website van het team waarvoor hij zes van zijn zeven wereldtitels veroverde. "Ik heb elf geweldige jaren achter de rug bij dit team en ik ben trots op wat we samen hebben bereikt", aldus de 39-jarige Brit, die vanaf 2025 voor Ferrari uitkomt.
Mercedes bevestigde donderdagavond het einde van de samenwerking aan het einde van het komende seizoen. Niet veel later volgde de melding uit Italië dat hij zijn loopbaan voortzet bij Scuderia Ferrari, als vervanger van de Spanjaard Carlos Sainz wiens contract eind 2024 afloopt.
"Mercedes maakt al sinds mijn dertiende deel uit van mijn leven", schrijft Hamilton. "Het is een plek waar ik ben opgegroeid, dus het besluit om te vertrekken was een van mijn zwaarste beslissingen die ik ooit heb moeten nemen. Maar de tijd is rijp om deze stap te zetten en ik ben blij dat ik een nieuwe uitdaging kan aangaan. Ik zal voor altijd dankbaar zijn voor de ongelooflijke steun van mijn Mercedes-familie, vooral Toto (Wolff, teambaas) voor zijn vriendschap en leiderschap en ik wil samen op een hoog niveau eindigen. Ik zet me 100 procent in om dit seizoen zo goed mogelijk te presteren en mijn laatste jaar bij de 'Silver Arrows' er een te maken om nooit te vergeten."
Natuurlijk einde
"Onze relatie als team en rijder is de meest succesvolle die de sport ooit heeft gekend", schrijft teambaas Wolff. "Daar mogen we met trots op terugkijken. Lewis zal altijd een belangrijk deel uitmaken van de autosporthistorie van Mercedes. We wisten echter dat onze samenwerking op een gegeven moment tot een natuurlijk einde zou komen en die dag is nu gekomen."
Wolff zegt het besluit van Hamilton om een nieuwe uitdaging te zoeken te accepteren. "Het is spannend om nu na te denken over onze mogelijkheden voor de toekomst. Maar eerst hebben we nog één seizoen te gaan en we zijn gefocust om er een mooi jaar van te maken."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.
16 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.
18 uur geledenNAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.
18 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
1 dag geleden