Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamer zet tegenpolen in formatie weer tegenover elkaar

Hamer zet tegenpolen in formatie weer tegenover elkaar

DEN HAAG (ANP) - Informateur Mariëtte Hamer zet de hoofdrolspelers in de stroef lopende formatie dinsdagochtend weer tegenover elkaar. VVD-leider Mark Rutte en CDA-voorman Wopke Hoekstra gaan in gesprek met Lilianne Ploumen (PvdA) en Jesse Klaver (GroenLinks). Rutte en Hoekstra zien weinig in samenwerking met die linkse combinatie. D66-leider Sigrid Kaag gaat om tafel met Gert-Jan Segers, de fractievoorzitter van de ChristenUnie. Kaag wil niet doorregeren met de kleine christelijke partij.

Vermoedelijk probeert Hamer zo de verschillen tussen de tegenpolen te overbruggen om de formatie weer op gang te brengen. Bijna een half jaar na de verkiezingen moet voortgang worden geboekt met de formatie. Maar de formatie van een nieuw kabinet lijkt nog ver weg, omdat verkiezingswinnaars Rutte en Kaag allebei een andere richting op willen. Rutte wil het liefst door met de huidige coalitiepartijen VVD, D66, CDA en ChristenUnie. Kaag droomt juist van een 'vijfpartijencoalitie', met naast VVD, D66 en CDA ook PvdA en GroenLinks.

Aan het begin van de middag spreekt Hamer met Rutte en Kaag en diens secondanten.

Meer uit Politiek

Stoffer vindt dat kabinet laat met begrotingsgesprekken begint

DEN HAAG (ANP) - SGP-leider Chris Stoffer vindt dat het kabinet al voor de zomer met gesprekken over de begroting had moeten beginnen. "Dat had ik wel verwacht, ja", zei hij voorafgaand aan zijn eigen gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).

14 uur geleden
Bikker wil dat rekening niet eenzijdig bij werkende mensen ligt

DEN HAAG (ANP) - Mirjam Bikker wil dat de rekening van stijgende prijzen niet eenzijdig bij werkende mensen wordt neergelegd. "En dat dreigt wel te gebeuren", zei de leider van de ChristenUnie voorafgaand aan een begrotingsgesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz en Bart van den Brink.

14 uur geleden
Struijs kritisch op minderheidskabinet, ziet kansen voor 50PLUS

DEN HAAG (ANP) - 50PLUS-leider Jan Struijs is kritisch op het minderheidskabinet. Volgens hem zou het "voor het land" verstandiger zijn als het kabinet alsnog een gedoogconstructie aangaat. "Maar voor ons is het beter om verder te gaan met een minderheidskabinet", zei hij voorafgaand aan een gesprek over de begroting.

15 uur geleden
Nachten Heinen zijn 'al korter' in aanloop naar Prinsjesdag

DEN HAAG (ANP) - De nachten van minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) zijn "al korter". Dat zei de bewindsman voorafgaand aan een begrotingsraad, een extra ministerraad over de begroting. En hij verwacht dat de gesprekken alleen maar zwaarder worden.

19 uur geleden
Paternotte wil dat PRO en JA21 elkaar niet uitsluiten

DEN HAAG (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte vindt dat oppositiepartijen PRO en JA21 elkaar niet moeten uitsluiten bij de gesprekken over de begroting. Beide partijen hebben afgelopen dagen gezegd dat de verschillen tussen wat ze willen te groot zijn om dezelfde begroting te kunnen steunen.

19 uur geleden
PvdD-leider Teunissen gaat eind november met zwangerschapsverlof

DEN HAAG (ANP) - Christine Teunissen verwacht met haar vriend een kindje en gaat daarom eind november met zwangerschapsverlof, zo meldt de leider van de Partij voor de Dieren. Haar partijgenoot Ines Kostić zal haar dan tijdelijk vervangen als fractievoorzitter.

21 uur geleden
Kabinet heeft spijt van niet eerder delen terugvinden 'datakluis'

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft er spijt van dat het de Tweede Kamer niet eerder heeft geïnformeerd over het terugvinden van een 'datakluis' met tientallen miljoenen documenten over het toeslagenschandaal. Dat antwoordt staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën, D66), ook namens staatssecretaris Sandra Palmen (Toeslagen, partijloos), op Kamervragen. Tegelijk geven ze aan dat er geen opzet is geweest om informatie achter te houden of belastingplichtigen te duperen.

1 dag geleden