Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamer zet tegenpolen in formatie weer tegenover elkaar

Hamer zet tegenpolen in formatie weer tegenover elkaar

DEN HAAG (ANP) - Informateur Mariëtte Hamer zet de hoofdrolspelers in de stroef lopende formatie dinsdagochtend weer tegenover elkaar. VVD-leider Mark Rutte en CDA-voorman Wopke Hoekstra gaan in gesprek met Lilianne Ploumen (PvdA) en Jesse Klaver (GroenLinks). Rutte en Hoekstra zien weinig in samenwerking met die linkse combinatie. D66-leider Sigrid Kaag gaat om tafel met Gert-Jan Segers, de fractievoorzitter van de ChristenUnie. Kaag wil niet doorregeren met de kleine christelijke partij.

Vermoedelijk probeert Hamer zo de verschillen tussen de tegenpolen te overbruggen om de formatie weer op gang te brengen. Bijna een half jaar na de verkiezingen moet voortgang worden geboekt met de formatie. Maar de formatie van een nieuw kabinet lijkt nog ver weg, omdat verkiezingswinnaars Rutte en Kaag allebei een andere richting op willen. Rutte wil het liefst door met de huidige coalitiepartijen VVD, D66, CDA en ChristenUnie. Kaag droomt juist van een 'vijfpartijencoalitie', met naast VVD, D66 en CDA ook PvdA en GroenLinks.

Aan het begin van de middag spreekt Hamer met Rutte en Kaag en diens secondanten.

Meer uit Politiek

PVV en VVD dringen aan op privatisering Nederlandse Loterij

DEN HAAG (ANP) - De regeringspartijen PVV en VVD nemen er geen genoegen mee dat het kabinet de Nederlandse Loterij in overheidshanden wil houden. Staatssecretaris Tjebbe van Oostenbruggen (Financiën, NSC) liet vorige week weten dat privatisering nu niet haalbaar is, een besluit dat volgens deze partijen "veel vragen" oproept.

2 dagen geleden
Veldkamp geschokt om gedode Israëlische ambassademedewerkers

DEN HAAG (ANP) - Minister Caspar Veldkamp van Buitenlandse Zaken veroordeelt de schietpartij in de Amerikaanse hoofdstad Washington, waarbij twee Israëlische ambassademedewerkers zijn gedood. De NSC-bewindsman zegt geschokt te zijn door de aanval en hij steunt de Verenigde Staten in het onderzoek.

2 dagen geleden
Veldkamp wil met China werken aan klimaatopgave en vrouwenrechten

BEIJING (ANP/RTR) - Buitenlandminister Caspar Veldkamp heeft tegen zijn Chinese collega Wang Yi gezegd dat Nederland en de Europese Unie met China willen werken aan "de grote wereldwijde opgaven". De NSC-minister hoopt zijn bezoek te gebruiken om met China te praten over onder meer de klimaatopgave, de energietransitie en vrouwenrechten. Veldkamp zei ook dat premier Dick Schoof later dit jaar nog naar China wil.

2 dagen geleden
Paul: niet voldoen aan EU-norm toegankelijkheid scholen is keuze

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens staatssecretaris Mariëlle Paul (basis- en voortgezet onderwijs) een politieke keuze om geen geld vrij te maken om te voldoen aan Europese normen voor de toegankelijkheid van scholen. In een debat zei ze dat daar geen geld voor is en op een vraag van Lisa Westerveld van GroenLinks-PvdA bevestigde Paul (VVD) dat ze wel middelen vrij kan maken, maar ervoor kiest dat niet te doen.

3 dagen geleden
Paul denkt aan strengere leerplicht rond levensopvattingen

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Mariëlle Paul (basis- en voortgezet onderwijs) overweegt om de vrijstelling van de leerplicht in te trekken voor kinderen van wie de ouders vinden dat er geen scholen in de buurt zijn die bij hun levensopvatting passen. Nu het Openbaar Ministerie niet meer gaat handhaven op kinderen die zonder vrijstelling thuiszitten, denkt Paul aan het aanscherpen van de regels.

3 dagen geleden
Agema botst hard met Kamer en PVV over commercialisering in zorg

DEN HAAG (ANP) - Zorgminister Fleur Agema is hard gebotst met de Tweede Kamer, omdat zij volgens de meeste partijen de "doorgeschoten commercialisering in de zorgsector" niet wil stoppen. Onder aanvoering van haar eigen partij PVV wil een meerderheid dat investeerders die uit zijn op snelle winsten worden verbannen uit de zorg. De Kamer heeft al meerdere moties aangenomen die het kabinet oproepen deze zogeheten private equity (PE) te verbieden.

3 dagen geleden
NSC: genoeg compensatie 'voorwaarde' voor huurbevriezing

DEN HAAG (ANP) - Compensatie voor woningcorporaties is voor NSC een "voorwaarde" om een huurbevriezing voor twee jaar te steunen. Dat heeft NSC-Kamerlid Merlien Welzijn gezegd in een debat over volkshuisvesting. Die compensatie moet er zo uitzien dat het doel blijft staan om jaarlijks 100.000 woningen te bouwen, waarvan ongeveer een derde sociale huur, aldus Welzijn.

3 dagen geleden