Hamer zet tegenpolen in formatie weer tegenover elkaar
DEN HAAG (ANP) - Informateur Mariëtte Hamer zet de hoofdrolspelers in de stroef lopende formatie dinsdagochtend weer tegenover elkaar. VVD-leider Mark Rutte en CDA-voorman Wopke Hoekstra gaan in gesprek met Lilianne Ploumen (PvdA) en Jesse Klaver (GroenLinks). Rutte en Hoekstra zien weinig in samenwerking met die linkse combinatie. D66-leider Sigrid Kaag gaat om tafel met Gert-Jan Segers, de fractievoorzitter van de ChristenUnie. Kaag wil niet doorregeren met de kleine christelijke partij.
Vermoedelijk probeert Hamer zo de verschillen tussen de tegenpolen te overbruggen om de formatie weer op gang te brengen. Bijna een half jaar na de verkiezingen moet voortgang worden geboekt met de formatie. Maar de formatie van een nieuw kabinet lijkt nog ver weg, omdat verkiezingswinnaars Rutte en Kaag allebei een andere richting op willen. Rutte wil het liefst door met de huidige coalitiepartijen VVD, D66, CDA en ChristenUnie. Kaag droomt juist van een 'vijfpartijencoalitie', met naast VVD, D66 en CDA ook PvdA en GroenLinks.
Aan het begin van de middag spreekt Hamer met Rutte en Kaag en diens secondanten.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet haalt geen kinderen uit Gaza voor medische behandeling in Nederland. "Er is sprake van een beleidswijziging" in vergelijking met het vorige kabinet, zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) donderdag in de Kamer.
49 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Het onmiddellijk stopzetten van de EU-begrotingssteun aan Sierra Leone is volgens justitieminister David van Weel geen te grof middel om de regering van het Afrikaanse land te bewegen de veroordeelde drugscrimineel Jos Leijdekkers ('Bolle Jos') aan Nederland uit te leveren. "Sierra Leone kan dit binnen 24 uur oplossen door deze man op te pakken en uit te leveren aan ons", zei Van Weel, voor de vergadering met de EU-ministers van Justitie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën) staat open voor een andere ondergrens voor de vermogensbelasting in box 3 om de kleine spaarder te ontzien. Dat zei de VVD-bewindsman op de tweede dag van de algemene financiële beschouwingen. "Ik had de inschatting gemaakt dat met de huidige grens de kleine spaarder wordt ontzien, maar de Kamer ziet dat anders."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (VVD) van Financiën verwacht dat werkgevers en werknemers tot een sociaal akkoord komen dat een grotere besparing oplevert dan het kabinet geraamd had. Volgens hem hebben de sociale partners aangegeven die belofte waar te kunnen maken. Dat zei de bewindsman tijdens de algemene financiële beschouwingen.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Minister David van Weel (Justitie) is tevreden met het besluit van de EU om dit jaar geen begrotingssteun meer aan Sierra Leone te geven, meldt hij op X. Nederland wil dat Sierra Leone de veroordeelde drugscrimineel Jos Leijdekkers (Bolle Jos) aan Nederland uitlevert, maar pogingen daartoe zijn tot nu toe op niets uitgelopen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het belastingplan moet nog worden aangepast aan de hand van wensen vanuit de Kamer, zei financiënminister Eelco Heinen (VVD) aan het begin van de tweede dag van de algemene financiële beschouwingen. "Dat is helder." Hij snapt "heel goed" dat partijen nog veranderingen willen. De bewindsman kondigde aan later in het debat te schetsen waar hij denkt dat mogelijke oplossingen liggen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Senator Martin van Rooijen is weer de lijsttrekker voor 50PLUS voor de Eerste Kamer. De partij heeft nu een zetel in de Senaat, maar verwacht door goede peilingen voor de Tweede Kamer een flinke winst te behalen.
4 uur geleden