
Hamer waarschuwt D66: trots mag niet afleiden van wangedrag
DEN BOSCH (ANP) - Dat D66 trots is dat ze het gesprek aangaat met leden over wangedrag, mag "niet afleiden van al die problemen die eronder liggen". Dat heeft regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag Mariëtte Hamer gezegd op een ledenbijeenkomst van D66. De partij sprak over de cultuur binnen de vereniging naar aanleiding van een MeToo-kwestie die enkele jaren geleden in de partij speelde.
"Ik snap dat u heel blij bent dat u dit gesprek met elkaar voert", zei Hamer (zelf van de PvdA) in haar toespraak op de bijeenkomst. Ze was te gast in haar rol als regeringscommissaris, die ze sinds begin april bekleedt. De partijtop van D66 straalde in het openbare gedeelte van die bijeenkomst, waarin vooral werd gespeecht, trots uit over de benadering van het onderwerp.
Partijleider Sigrid Kaag en voorzitter Victor Everhardt spreken van een "terechte waarschuwing" van Hamer, maar voegen daar wel aan toe: "voor iedereen". Kaag: "Het feit dat je het gesprek begint, betekent alleen maar dat je het begint, niet dat je er al bent." Belangrijker is dat de partij er ook gevolg aan geeft, en zorgt dat grensoverschrijdend gedrag wordt voorkomen. Als dat wangedrag toch plaatsvindt, moet er ruimte zijn voor melders. Het bestuur is in de veelbesproken kwestie, die aanleiding gaf voor de bijeenkomst, meerdere keren door het stof gegaan omdat de partijtop niet genoeg deed voor het slachtoffer.
Met de oud-medewerkster is de partij tot een overeenstemming gekomen. Volgens Kaag is er over de kwestie, die draait om lobbyist en voormalig partijprominent Frans van Drimmelen "veelvuldig gesproken" in het besloten deel. Toch werd het openbare deel kort verstoord door een lid dat riep: "We kunnen alleen leren als we antwoorden krijgen op de vragen. Die hebben we niet gekregen." De man werd verteld dat hij niet voor zijn beurt moest spreken.
Meer uit Binnenland
MILOS (ANP) - Een Nederlandse boot is woensdag samen met vijf andere boten vanaf het Griekse eiland Milos vertrokken om zich aan te sluiten bij de Global Sumud Flotilla (GSF). Dat is een vloot met hulpgoederen die onderweg is naar Gaza. De ongeveer twintig boten worden bemand door pro-Palestijnse activisten, onder wie Greta Thunberg.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - De drie doden die woensdag werden aangetroffen in een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn niet door toedoen van derden om het leven gekomen, meldt de politie op basis van onderzoek. "Er zijn geen aanwijzingen dat er anderen bij betrokken waren." Waardoor de drie dan wel zijn overleden, is niet bekendgemaakt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag vijf werkstraffen en een geldboete geëist tegen klimaatactivisten, voor uiteenlopende vergrijpen die volgens de officier van justitie niet vallen onder hun demonstratierecht. De hoogste werkstraf die de officier van de rechtbank verlangt, is 120 uur voor een activist die twee keer werd betrapt op het bekladden van een muur langs de A12 in Den Haag en op het blokkeren van het verkeer op diezelfde weg.
4 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - Bij een controle in de haven van Vlissingen heeft de douane vorige week donderdag 1001 kilo cocaïne gevonden. De drugs zaten in een lading fruit vanuit Ecuador, meldt het Openbaar Ministerie.
5 uur geledenHEERLEN (ANP) - Vanwege de vondst van een mogelijk explosief in een woning aan de Corneliuslaan in Heerlen worden enkele woningen in die straat ontruimd. Dat melden de hulpdiensten.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - In een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn woensdag drie doden aangetroffen. Dat meldt de politie, die ook zegt op dit moment nog rekening te houden met alle mogelijke scenario's.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De actie van het grondpersoneel van KLM is woensdag "naar omstandigheden goed verlopen", meldt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij. Ondanks het annuleren van ongeveer honderd vluchten kon een deel van de vluchten volgens haar nog gewoon doorgaan omdat veel grondmedewerkers doorwerkten. Reizigers die vliegen met KLM moeten de komende dagen nog wel rekening houden met vertragingen.
9 uur geleden