Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamer waarschuwt D66: trots mag niet afleiden van wangedrag

Hamer waarschuwt D66: trots mag niet afleiden van wangedrag

DEN BOSCH (ANP) - Dat D66 trots is dat ze het gesprek aangaat met leden over wangedrag, mag "niet afleiden van al die problemen die eronder liggen". Dat heeft regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag Mariƫtte Hamer gezegd op een ledenbijeenkomst van D66. De partij sprak over de cultuur binnen de vereniging naar aanleiding van een MeToo-kwestie die enkele jaren geleden in de partij speelde.

"Ik snap dat u heel blij bent dat u dit gesprek met elkaar voert", zei Hamer (zelf van de PvdA) in haar toespraak op de bijeenkomst. Ze was te gast in haar rol als regeringscommissaris, die ze sinds begin april bekleedt. De partijtop van D66 straalde in het openbare gedeelte van die bijeenkomst, waarin vooral werd gespeecht, trots uit over de benadering van het onderwerp.

Partijleider Sigrid Kaag en voorzitter Victor Everhardt spreken van een "terechte waarschuwing" van Hamer, maar voegen daar wel aan toe: "voor iedereen". Kaag: "Het feit dat je het gesprek begint, betekent alleen maar dat je het begint, niet dat je er al bent." Belangrijker is dat de partij er ook gevolg aan geeft, en zorgt dat grensoverschrijdend gedrag wordt voorkomen. Als dat wangedrag toch plaatsvindt, moet er ruimte zijn voor melders. Het bestuur is in de veelbesproken kwestie, die aanleiding gaf voor de bijeenkomst, meerdere keren door het stof gegaan omdat de partijtop niet genoeg deed voor het slachtoffer.

Met de oud-medewerkster is de partij tot een overeenstemming gekomen. Volgens Kaag is er over de kwestie, die draait om lobbyist en voormalig partijprominent Frans van Drimmelen "veelvuldig gesproken" in het besloten deel. Toch werd het openbare deel kort verstoord door een lid dat riep: "We kunnen alleen leren als we antwoorden krijgen op de vragen. Die hebben we niet gekregen." De man werd verteld dat hij niet voor zijn beurt moest spreken.

Meer uit Binnenland

Twee doden door schietpartij in Amsterdam Nieuw-West

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn twee mensen om het leven gekomen door een schietpartij, meldt de politie van de hoofdstad op Bluesky.

3 uur geleden
Omwonenden door brand verwoeste Vondelkerk kunnen weer terug

AMSTERDAM (ANP) - Omwonenden van de Amsterdamse Vondelkerk, die door de grote brand hun huis uit moesten, kunnen weer terug. Volgens de veiligheidsregio is de omgeving opgeruimd en ontdaan van onder meer roet- en asdeeltjes. De opvanglocatie in de P.C. Hooftstraat, waar tientallen mensen de nieuwjaarsnacht moesten doorbrengen, is gesloten, zegt een woordvoerster van de gemeente.

10 uur geleden
Rijkswaterstaat waarschuwt voor gevaarlijke wegen komende dagen

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers dat de weersomstandigheden op veel plekken voor gevaarlijke situaties kunnen zorgen de komende dagen. Ook al wordt er gestrooid.

11 uur geleden
Schoof condoleert Zwitserse president na dodelijke brand in bar

DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof heeft de Zwitserse bondspresident Guy Parmelin gecondoleerd na de brand in een bar waarbij ongeveer veertig doden zijn gevallen.

11 uur geleden
Brandwondencentra klaar voor gewonden Zwitserland, indien nodig

GRONINGEN (ANP) - Nederlandse brandwondencentra staan klaar om slachtoffers van de ramp in het Zwitserse skioord Crans-Montana op te vangen. Ze staan met elkaar in contact en wachten of hun inzet nodig is.

12 uur geleden
Kerkgenootschap zeer bedroefd over verlies Vondelkerk

AMSTERDAM (ANP) - Het kerkgenootschap Liberty Church is "zeer bedroefd" over de verwoestende brand in de Vondelkerk in Amsterdam. De kerkgemeenschap had de kerk sinds 2017 in gebruik en hield er iedere zondagochtend twee diensten.

13 uur geleden
Minderjarige verdachte dodelijk vuurwerkongeluk Nijmegen vrij

NIJMEGEN (ANP) - De verdachte van betrokkenheid bij de dood van een jongen door vuurwerk tijdens de jaarwisseling in Nijmegen is donderdagmiddag door de politie vrijgelaten. Hij dient zich wel beschikbaar te houden voor het verdere onderzoek, meldt de politie.

13 uur geleden