Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamer: pijnlijk dat RTL niet wachtte met Matthijs tot na rapport

Hamer: pijnlijk dat RTL niet wachtte met Matthijs tot na rapport

HILVERSUM (ANP) - Mariëtte Hamer, de regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag, noemt het "pijnlijk" dat RTL gaat samenwerken met Matthijs van Nieuwkerk voordat de commissie-Van Rijn zijn werk heeft voltooid. Dat laat Hamer vrijdag aan het ANP weten in een reactie op het nieuws dat Van Nieuwkerk vanaf 1 januari voor RTL gaat werken.

"Het feit dat het rapport niet wordt afgewacht is pijnlijk voor alle melders die de moed hebben verzameld om hun ervaringen te delen. En het zal - vrees ik - de meldingsbereidheid verder verkleinen", aldus Hamer. "We weten hoe hoog de drempel is om je te melden en je ervaring te delen. Het is daarom ontzettend belangrijk dat melders zich gehoord en gesteund voelen."

Hamer zegt te hopen dat "RTL niet alleen gesprekken voert met de presentator, maar ook met collega's op de werkvloer en aandacht besteedt aan de nazorg voor medewerkers die mogelijk ook de overstap naar RTL hebben gemaakt."

Code of conduct

Van Nieuwkerk stopte eind 2022 bij BNNVARA, nadat de Volkskrant een verhaal had geschreven over de werksfeer op de redactie van DWDD. Programmadirecteur Peter van der Vorst van RTL zei vrijdag dat "Matthijs een periode van reflectie achter de rug heeft". Hij stelde dat "nu het onderzoek zo goed als klaar is, wij vinden dat Matthijs kan terugkeren op televisie".

RTL liet vrijdag weten dat Matthijs van Nieuwkerk, net als alle medewerkers, een 'code of conduct' moet tekenen. Hierin staat onder meer dat het bedrijf "ten strengste elke vorm van pestgedrag of discriminatie" verbiedt. Als een werknemer de regels overtreedt, wordt ingegrepen, beklemtoont RTL.

Meer uit Binnenland

Amsterdam verbiedt fatbikes in het Vondelpark vanaf 11 mei

AMSTERDAM (ANP) - Het Vondelpark wordt het eerste gebied in Amsterdam waar niet meer op een fatbike mag worden gereden. Het verbod gaat op 11 mei in. Fatbikebestuurders krijgen twee weken om te wennen. Daarna wordt er gehandhaafd en riskeren ze een boete, meldt de gemeente.

4 uur geleden
KRO-NCRV, Omroep MAX en WNL willen gezamenlijk omroephuis vormen

HILVERSUM (ANP) - Omroepen KRO-NCRV, Omroep MAX en Omroep WNL willen samen een omroephuis gaan vormen. Dat laten de omroepen woensdag weten.

4 uur geleden
Politie heropent onderzoek op parkeerplaats Nieuw-Vennep

NIEUW-VENNEP (ANP) - Op de parkeerplaats bij station Nieuw-Vennep heeft de politie woensdag opnieuw onderzoek gedaan naar de dood van de 59-jarige vrouw wier lichaam daar maandagavond werd aangetroffen. Dat komt omdat een burger woensdagochtend "een voorwerp" vond en dat bij de politie meldde, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van het AD.

7 uur geleden
Vier mannen bestraft voor bedreigen burgemeester Venlo en COA

MAASTRICHT (ANP) - Vier mannen van 47, 65, 68 en 70 jaar uit Baarlo en Venlo krijgen boetes en taakstraffen voor het bedreigen en beledigen van de burgemeester van Venlo en opvangorgaan COA op sociale media, meldt het Openbaar Ministerie. Dit deden de mannen in aanloop naar een besluit over de komst van een asielzoekerscentrum in een oud klooster in Venlo. Naast hen zijn nog twee verdachten in beeld, zij bedreigden raadsleden, aldus een OM-woordvoerder.

7 uur geleden
Advies: tbs met dwang voor verdachte moorden Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Gedragsdeskundigen van het Pieter Baan Centrum (PBC), de observatiekliniek van justitie, beschouwen Sendric S. (25) als "ten minste sterk verminderd toerekeningsvatbaar". Zij adviseren tbs met dwangverpleging. S. lijdt aan schizofrenie, heeft een verstandelijke beperking en een stoornis op het gebied van cannabisgebruik. Volgens de deskundigen is hij "een ernstig beperkte en in psychiatrisch opzicht kwetsbare man". Zonder intensieve en langdurige behandeling is het gevaar voor herhaling groot.

10 uur geleden
Politie: dood twee bankmedewerksters twee afzonderlijke gevallen

NIEUW-VENNEP (ANP) - Er lijkt geen verband te zijn tussen het overlijden van twee vrouwen, in Nieuw-Vennep en in Amsterdam, die beiden bij hetzelfde bedrijf bleken te werken. Twee afzonderlijke rechercheteams onderzoeken de sterfgevallen. Dat meldt de politie. Voor de gewelddadige dood van de vrouw in Nieuw-Vennep is dinsdag iemand opgepakt. In Amsterdam wordt nog onderzocht of de dood van een vrouw aan de Koninginneweg een misdrijf is.

10 uur geleden
Speciale postzegel markeert 25 jaar homohuwelijk in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Met het luiden van de kerkklokken van De Nieuwe Kerk is in Amsterdam woensdag een speciale postzegel onthuld. Die is ontworpen om te vieren dat 25 jaar geleden het burgerlijk huwelijk in Nederland werd opengesteld voor paren van hetzelfde geslacht, in de volksmond homohuwelijk genoemd. Ons land had daarmee de wereldprimeur.

11 uur geleden