Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamer: kabinet moet meer doen tegen geweld tegen vrouwen

Hamer: kabinet moet meer doen tegen geweld tegen vrouwen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet meer inzetten op een cultuurverandering om geweld tegen vrouwen tegen te gaan, stelt Mariëtte Hamer. De Regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld ziet in het coalitieakkoord van D66, VVD en CDA "nog onvoldoende aanknopingspunten". Het gereserveerde bedrag van ongeveer 10 miljoen euro is volgens Hamer niet genoeg.

"Het is goed dat er extra geld voor wordt uitgetrokken, maar het is te weinig voor een gehele aanpak die zowel gericht is op het voorkomen van de diverse vormen van geweld als op directe maatregelen wanneer geweld plaatsvindt", aldus Hamer.

De commissaris vindt het goed dat het kabinet één aanpak wil voor geweld tegen vrouwen, maar "het gebrek aan aandacht voor de onderliggende patronen baart mij zorgen", aldus Hamer. Zij stelt dat femicide en geweld tegen vrouwen "gedijen in een cultuur van vrouwonvriendelijkheid en ongelijkheid".

Gedragsverandering

Het is volgens Hamer belangrijk dat het kabinet inzet op een breed gesprek waarin het gaat over "respectvolle omgangsvormen en de machtsverhoudingen in de man-vrouwverhouding". Dat gesprek moet onder meer op scholen, maar ook thuis plaatsvinden. Hamer wil dat overheidscampagnes zich richten op gedragsverandering en bewustwording van geweld tegen vrouwen.

De Verenigde Naties vinden dat Nederland meer moet inzien dat huiselijk geweld vaak voortkomt uit de verhouding tussen man en vrouw. Tot dat gebeurt, voldoet Nederland niet aan het VN-Vrouwenverdrag, schrijft Hamer. Verder gaat in juli 2027 de Europese richtlijn ter bestrijding van geweld tegen vrouwen in, waarover de regeringscommissaris donderdag een advies publiceert. Nederland moet nog veel werk verrichten voordat daaraan wordt voldaan, stelt de regeringscommissaris.

Meer uit Politiek

Bontenbal wil niet gokken op meerderheid voor belastingplan

ALMERE (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal noemde het tijdens het CDA-congres weer een gok om het belastingplan zonder meerderheid naar de Eerste Kamer te laten gaan. Hij zei de komende dagen nog zijn best te gaan doen om een meerderheid te krijgen, omdat het anders "onverantwoord" is.

1 dag geleden
Heinen benadrukt: meerderheid in Tweede Kamer voor belastingplan

DEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen van Financiën benadrukt voorafgaand aan de ministerraad dat er een meerderheid lonkt voor het belastingplan in de Tweede Kamer. In de Eerste Kamer is die nog niet in zicht, maar dat is volgens Heinen pas later aan de orde. "We doen het stap voor stap. Eerst moet er gestemd worden in de Tweede Kamer."

2 dagen geleden
Yeşilgöz: gesprek belastingplan heeft langer geduurd dan nodig

DEN HAAG (ANP) - De gesprekken over het belastingplan hebben wat vicepremier Dilan Yeşilgöz betreft "langer geduurd dan strikt noodzakelijk". De VVD-bewindsvrouw vindt dat er "goede dingen" in het plan staan, maar ze begrijpt ook dat partijen er niet "100 procent" tevreden mee zijn. "Het is ook niet 100 procent wat ik had gewild."

2 dagen geleden
Coalitiepartijen praten apart met oppositie over belastingplan

DEN HAAG (ANP) - De fractievoorzitters van de coalitiepartijen praten de komende dagen los van elkaar met oppositiefracties. Dat zeggen Haagse ingewijden na berichtgeving door RTL Nieuws over het verdere proces om alsnog afspraken te maken over het belastingplan. De coalitie is namelijk onderling verdeeld over het verhogen van de vermogensbelasting in ruil voor steun aan het pakket met belastingen.

2 dagen geleden
Minister positief over voorstel verbod politieke dubbelfuncties

DEN HAAG (ANP) - Binnenlandminister Pieter Heerma (CDA) is positief over een plan van D66 en PRO om bepaalde dubbelfuncties binnen de politiek te verbieden. De partijen willen dat het niet langer mogelijk wordt om naast Tweede Kamerlid ook politiek actief te zijn binnen een gemeente of provincie.

3 dagen geleden
Jetten: aanpassingen van belastingplan nu aan Kamer

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten laat verdere aanpassingen van het belastingplan, waar nog steeds geen meerderheid voor is, over aan de Tweede Kamer. Het kabinet heeft dinsdag na vele onderhandelingen nog eens een gewijzigd pakket gedeeld met de Kamer, en Kamerfracties kunnen dat pakket nu aanpassen met amendementen.

3 dagen geleden
Markuszower steunt belastingplan om verkiezingen te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower is bereid om het belastingplan te steunen, omdat hij wil voorkomen dat er verkiezingen komen. Dat zegt hij in het debat over het pakket aan belastingen.

3 dagen geleden