Hamer hoopt op veel meldingen van grensoverschrijdend gedrag
DEN HAAG (ANP) - Aankomend regeringscommissaris seksueel geweld Mariëtte Hamer hoopt de komende tijd veel meldingen te krijgen van seksueel grensoverschrijdend gedrag. Die informatie heeft zij nodig om zicht te krijgen op de vele vormen waarin dat voorkomt, zegt ze in het televisieprogramma Nieuwsuur.
Het kabinet schoof Hamer deze week naar voren. De huidige SER-voorzitter moet de komende drie jaar, gevraagd en ongevraagd, advies geven over de aanpak van seksueel geweld en ander ongewenst gedrag. Wat haar betreft moet een cultuur ontstaan waarin duidelijk is wat wel en niet kan, en waarin "we elkaar aanspreken op dat gedrag".
Directe aanleiding voor de aanstelling van Hamer vormen geruchtmakende schandalen bij The Voice of Holland en Ajax. Hamer benadrukt dat dit weliswaar grote zaken zijn, maar dat het probleem van machtsmisbruik veel breder speelt. "Het zit soms ook juist in kleine gedragingen."
Hamer gaat ervan uit dat veel bedrijven en organisaties door de aanzwellende maatschappelijke discussie "een periode wat strenger" zullen zijn op dit soort gedrag. Maar dat moet ook niet doorslaan, vindt zij. "Ik hoop we dat we ook een ontspannen manier houden van met elkaar omgaan."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Alle 218 demonstranten die vrijdag zijn aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft in Amsterdam zijn weer vrij. Een van hen heeft de nacht in een politiecel doorgebracht en mocht in de loop van de dag naar huis, zegt een politiewoordvoerder zaterdag.
6 uur geledenDINTELOORD (ANP) - De politie heeft deze week in het Brabantse dorp Dinteloord bijna 10.000 cobra's, lawinepijlen en zware shells (mortierbommen) gevonden in een garagebox aan de De Vriesstraat. Een 25-jarige man uit Dinteloord is woensdagavond aangehouden en vrijdagavond nog een 42-jarige man uit Steenbergen, meldt de politie zaterdag.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Massadonor Simon heeft afspraken gemaakt met de Stichting Donorkind over het doneren van zijn sperma. De stichting meldt dat Simon een contract heeft getekend waarin staat dat hij geen zaad meer mag doneren en ook niet aan nieuwe wensouders mag laten weten dat hij dat zou willen. Ook moet de donor het zaad dat nog bij klinieken ligt opgeslagen laten vernietigen.
11 uur geledenDE BILT (ANP) - De eerste officiële vorst van het najaar is een feit, meldt Weeronline. In De Bilt zakte de temperatuur zaterdagochtend vroeg naar -1,4 graden. Lokaal werd in de nacht van donderdag op vrijdag al de eerste vorst gemeten. Dat gebeurde in het zuiden van het land, op plekken in Brabant, Limburg en delen van Zeeland.
15 uur geledenGROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het Friese Grou is vrijdagavond even voor middernacht in beide richtingen heropend. De weg ging donderdagavond dicht door een gevaarlijke situatie bij het Aquaduct Mid-Fryslân. De glasplaten van de lampen boven het wegdek konden naar beneden vallen. De werkzaamheden zijn sneller dan verwacht afgerond. Eerder vrijdagavond ging de weg in één rijrichting alweer open.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat kinderen niet meer automatisch alleen de achternaam van hun vader krijgen, als de ouders het niet eens worden over de naam. Een aangenomen motie van die strekking van PRO en D66 is vertaald in een wetsvoorstel dat in januari in consultatie gaat. Belanghebbenden krijgen dan de gelegenheid hun mening te geven voor het wetsvoorstel wordt ingediend.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft vrijdag naar schatting tussen de 150 en 200 demonstranten aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg in Amsterdam-West. Ze worden verdacht van huisvredebreuk, meldt de politie.
1 dag geleden