Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamer hoopt op veel meldingen van grensoverschrijdend gedrag

Hamer hoopt op veel meldingen van grensoverschrijdend gedrag

DEN HAAG (ANP) - Aankomend regeringscommissaris seksueel geweld Mariëtte Hamer hoopt de komende tijd veel meldingen te krijgen van seksueel grensoverschrijdend gedrag. Die informatie heeft zij nodig om zicht te krijgen op de vele vormen waarin dat voorkomt, zegt ze in het televisieprogramma Nieuwsuur.

Het kabinet schoof Hamer deze week naar voren. De huidige SER-voorzitter moet de komende drie jaar, gevraagd en ongevraagd, advies geven over de aanpak van seksueel geweld en ander ongewenst gedrag. Wat haar betreft moet een cultuur ontstaan waarin duidelijk is wat wel en niet kan, en waarin "we elkaar aanspreken op dat gedrag".

Directe aanleiding voor de aanstelling van Hamer vormen geruchtmakende schandalen bij The Voice of Holland en Ajax. Hamer benadrukt dat dit weliswaar grote zaken zijn, maar dat het probleem van machtsmisbruik veel breder speelt. "Het zit soms ook juist in kleine gedragingen."

Hamer gaat ervan uit dat veel bedrijven en organisaties door de aanzwellende maatschappelijke discussie "een periode wat strenger" zullen zijn op dit soort gedrag. Maar dat moet ook niet doorslaan, vindt zij. "Ik hoop we dat we ook een ontspannen manier houden van met elkaar omgaan."

Meer uit Binnenland

Timmermans wordt voorzitter raad van toezicht Dierenbescherming

DEN HAAG (ANP) - Frans Timmermans wordt de nieuwe voorzitter van de raad van toezicht van de Dierenbescherming. Afgelopen weekend heeft de ledenraad ingestemd met zijn voordracht, meldt de organisatie.

1 uur geleden
Nieuwe campagne: klik weg bij twijfel of een link wel veilig is

DEN HAAG (ANP) - Onder het motto 'Laat je niet interneppen' start maandag een campagne om mensen te wijzen op de gevaren van online-misleiding en - oplichting. Denk altijd drie tellen na voordat je klikt, reageert of betaalt, is de gedachte. En als je twijfelt, klik dan weg.

4 uur geleden
Greenpeace: meer actie nodig om oceanen te beschermen

AMSTERDAM (ANP) - Landen moeten meer doen en beter samenwerken om kwetsbare ecosystemen in internationale wateren te beschermen. Dat stelt Greenpeace op de dag dat in de Armeense hoofdstad Jerevan een VN-biodiversiteitstop begint.

10 uur geleden
Temperatuur duikt overal in Nederland onder 15 graden

HOUTEN (ANP) - Het is zondag op geen enkel weerstation in Nederland warmer geworden dan 15 graden. Dat is volgens Weeronline voor het eerst sinds 16 mei, waardoor een reeks van 155 dagen op rij met een temperatuur van 15 graden of hoger ergens in Nederland ten einde komt.

19 uur geleden
Zo'n vijfhonderd mensen rouwen in Utrecht om Palestijnse kinderen

UTRECHT (ANP) - Onder begeleiding van één trom is een 'rouwstoet' met zo'n vijfhonderd mensen zondag door Utrecht getrokken. De aanwezigen herdachten de ruim 21.630 gedode Palestijnse kinderen. 'Ieder kind heeft een naam', was te lezen op een spandoek van Getuigen van Gaza.

20 uur geleden
Oorzaak onwelwordingen bij rondleiding Grolsch nog onduidelijk

ENSCHEDE (ANP) - Het onderzoek naar enkele onwelwordingen zaterdagmiddag tijdens een rondleiding in de Grolsch-fabriek in Enschede loopt nog. Mogelijk is er pas na het weekend iets te zeggen over de oorzaak, meldt de politie zondag.

1 dag geleden
Twaalf aanhoudingen voor poging havenspoor onklaar te maken

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft zaterdag twaalf actievoerders van Kappen met Kolen aangehouden die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. De activisten wilden steentjes onder het spoor weghalen, maar werden tegengehouden door de politie.

1 dag geleden