Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamer hoopt op veel meldingen van grensoverschrijdend gedrag

Hamer hoopt op veel meldingen van grensoverschrijdend gedrag

DEN HAAG (ANP) - Aankomend regeringscommissaris seksueel geweld Mariëtte Hamer hoopt de komende tijd veel meldingen te krijgen van seksueel grensoverschrijdend gedrag. Die informatie heeft zij nodig om zicht te krijgen op de vele vormen waarin dat voorkomt, zegt ze in het televisieprogramma Nieuwsuur.

Het kabinet schoof Hamer deze week naar voren. De huidige SER-voorzitter moet de komende drie jaar, gevraagd en ongevraagd, advies geven over de aanpak van seksueel geweld en ander ongewenst gedrag. Wat haar betreft moet een cultuur ontstaan waarin duidelijk is wat wel en niet kan, en waarin "we elkaar aanspreken op dat gedrag".

Directe aanleiding voor de aanstelling van Hamer vormen geruchtmakende schandalen bij The Voice of Holland en Ajax. Hamer benadrukt dat dit weliswaar grote zaken zijn, maar dat het probleem van machtsmisbruik veel breder speelt. "Het zit soms ook juist in kleine gedragingen."

Hamer gaat ervan uit dat veel bedrijven en organisaties door de aanzwellende maatschappelijke discussie "een periode wat strenger" zullen zijn op dit soort gedrag. Maar dat moet ook niet doorslaan, vindt zij. "Ik hoop we dat we ook een ontspannen manier houden van met elkaar omgaan."

Meer uit Binnenland

Zo'n duizend pro-Palestijnse demonstranten in mars door Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De deelnemers van het nationaal pro-Palestijns protest op de Dam in Amsterdam zijn rond 15.30 uur begonnen aan een mars door de binnenstad, ziet een ANP-verslaggever. Het gaat om ongeveer duizend demonstranten.

31 minuten geleden
Honderden bij nationaal pro-Palestijns protest op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen nemen zondagmiddag deel aan een nationaal pro-Palestijns protest op de Dam in Amsterdam, ziet een ANP-verslaggever. Op borden en spandoeken staan diverse teksten, zoals 'Stop the Genocide', 'Free Palestine' en 'Mensenrechten gelden ook voor Palestijnen'. Ook zijn er veel Palestijnse vlaggen te zien.

1 uur geleden
Ina Klaassen, directeur van Rotterdams museum Boijmans, overleden

ROTTERDAM (ANP) - Ina Klaassen, directeur van Museum Boijmans Van Beuningen in Rotterdam, is zondag overleden. Ze was ernstig ziek. In mei legde ze haar werkzaamheden neer.

1 uur geleden
Stille tocht in Amsterdam voor gedode Palestijnse kinderen

AMSTERDAM (ANP) - Ongeveer 250 demonstranten houden in het centrum van Amsterdam een stille tocht waarmee ze aandacht vragen voor het dodelijke geweld tegen kinderen in Gaza. De stille tocht onder leiding van Amnesty International begon op het Amstelveld en eindigt op de Dam. Daar sluit de groep zich om 14.00 uur aan bij een nationaal pro-Palestijns protest.

2 uur geleden
Politie onderzoekt incidenten Pridewalk Almere

ALMERE (ANP) - De politie is bezig met een onderzoek naar de meldingen van incidenten tijdens de Pridewalk in Almere afgelopen vrijdag. Volgens een woordvoerder wordt daarbij onder meer naar beelden gekeken.

2 uur geleden
Weer geen buitenslapers bij aanmeldcentrum in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Ook in de nacht van zaterdag op zondag hebben geen mensen buiten het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel geslapen. Volgens het Rode Kruis zijn 150 asielzoekers overgebracht naar de noodnachtopvanglocaties in Zuidwolde (Drenthe) en Warffum (Groningen), omdat er in Ter Apel geen plek voor ze was. Dat is het maximale aantal. In weekeindes is het doorgaans rustiger in Ter Apel dan doordeweeks.

3 uur geleden
Politie: onderzoek naar brandstichting spoor loopt en kost tijd

ROTTERDAM (ANP) - De politie geeft nog geen nieuwe informatie over de brandstichting zaterdag langs het spoor bij Rotterdam. "Het onderzoek naar de brandstichting en wie betrokken zijn, is volop gaande. Dat vraagt tijd", meldt de politie zondag.

4 uur geleden