
Hamas zou meerdere Russen vrijlaten
GAZA/BRUSSEL (ANP/AFP/DPA) - Een topman van Hamas, Mousa Abu Marzouk, heeft volgens plaatselijke media in Gaza gezegd dat de beweging woensdag twee Russen vrijlaat. Volgens andere bronnen bij Hamas zouden "meerdere Russen" vrijkomen. Deze vrijlating staat, net als eerder met Thaise gijzelaars het geval was, los van de afspraken die Hamas via bemiddelaars met Israël maakt.
Woensdag worden op basis van de afspraken tussen Hamas en Israël weer tien Israëlische gijzelaars vrijgelaten. Israël laat dan dertig gevangen Palestijnen vrij. Een andere topman van Hamas, Zaher Jabareen, zou hebben gezegd dat hij een lijst van de dertig personen heeft ontvangen die woensdag door Israël zouden worden vrijgelaten. Het gaat volgens hem om vijftien vrouwen en vijftien minderjarigen. Het is nog niet bekend wie Hamas woensdag vrijlaat. Ook een Nederlands-Israëlische gijzelaar, Ofir Engel, wordt in de Gazastrook vastgehouden. Tot dusver zijn op basis van afspraken tussen Hamas en Israël vrijwel alleen vrouwen en minderjarigen vrijgelaten.
Er wordt volgens verscheidene media inmiddels door de bemiddelaars in Qatar gesproken over de vrijlating van onder anderen mannen en Israëlische militairen. Daarnaast wordt er gesproken over een nieuwe verlenging van het bestand. Dat loopt donderdag om 06.00 uur (onze tijd) af. Hamas zou aandringen op vier extra dagen van wapenstilstand, maar Israël zou daar terughoudend op hebben gereageerd. De Amerikaanse buitenlandminister Antony Blinken gaat naar eigen zeggen naar Israël om er aan te dringen op een langere wapenstilstand.
Tot dusver heeft Hamas sinds vrijdag 81 Israëli's en buitenlanders vrijgelaten op basis van de afspraken en Israël 180 Palestijnen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Iraanse atoomprogramma heeft tot twee jaar vertraging opgelopen door de zware bombardementen vorige maand van de Verenigde Staten. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft dat woensdag gezegd.
7 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Volgens buitenlandminister Gideon Saar is Israël "dicht bij een akkoord" over een wapenstilstand in Gaza. "We zijn zeer van wil om een akkoord over de gijzelaars en een wapenstilstand te bereiken", aldus de minister op een persconferentie. "We zijn akkoord met alle Amerikaanse voorstellen."
11 uur geledenGAZA (ANP/RTR) - Hamas zegt het nieuwe voorstel voor een wapenstilstand in Gaza te bestuderen. Israël heeft nog geen reactie gegeven op de verklaring van de Amerikaanse president Donald Trump dat Israël "akkoord is met een staakt-het-vuren".
13 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Rapper Sean 'Diddy' Combs is deels schuldig bevonden in een omvangrijke zedenzaak tegen hem. De jury oordeelde dat de Amerikaanse artiest schuldig is aan twee gevallen van het vervoeren van personen met het oog op prostitutie. De jury achtte hem niet schuldig aan de overige drie aanklachten.
13 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP) - Overstromingen in Pakistan hebben tot dusver 64 levens geëist. Er zijn 117 gewonden. Mogelijk lopen die aantallen verder op omdat de zware regens zeker tot zaterdag zullen aanhouden, met waarschijnlijk nieuwe overstromingen tot gevolg, waarschuwt het Pakistaanse weerinstituut.
15 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - De Chinese president Xi Jinping reist komend weekend niet af naar Brazilië voor de top van BRICS-landen. Het is voor het eerst sinds hij in 2013 aan de macht kwam dat Xi een jaarlijkse BRICS-top overslaat.
15 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense ministerie van Defensie zegt nog niets gehoord te hebben over het opschorten van wapenleveranties vanuit de Verenigde Staten. De Amerikanen is om meer informatie gevraagd. Bronnen zeggen dat de levering van luchtverdedigingsraketten en andere precisiemunitie is opgeschort.
16 uur geleden