Hamas zou meerdere Russen vrijlaten
GAZA/BRUSSEL (ANP/AFP/DPA) - Een topman van Hamas, Mousa Abu Marzouk, heeft volgens plaatselijke media in Gaza gezegd dat de beweging woensdag twee Russen vrijlaat. Volgens andere bronnen bij Hamas zouden "meerdere Russen" vrijkomen. Deze vrijlating staat, net als eerder met Thaise gijzelaars het geval was, los van de afspraken die Hamas via bemiddelaars met Israël maakt.
Woensdag worden op basis van de afspraken tussen Hamas en Israël weer tien Israëlische gijzelaars vrijgelaten. Israël laat dan dertig gevangen Palestijnen vrij. Een andere topman van Hamas, Zaher Jabareen, zou hebben gezegd dat hij een lijst van de dertig personen heeft ontvangen die woensdag door Israël zouden worden vrijgelaten. Het gaat volgens hem om vijftien vrouwen en vijftien minderjarigen. Het is nog niet bekend wie Hamas woensdag vrijlaat. Ook een Nederlands-Israëlische gijzelaar, Ofir Engel, wordt in de Gazastrook vastgehouden. Tot dusver zijn op basis van afspraken tussen Hamas en Israël vrijwel alleen vrouwen en minderjarigen vrijgelaten.
Er wordt volgens verscheidene media inmiddels door de bemiddelaars in Qatar gesproken over de vrijlating van onder anderen mannen en Israëlische militairen. Daarnaast wordt er gesproken over een nieuwe verlenging van het bestand. Dat loopt donderdag om 06.00 uur (onze tijd) af. Hamas zou aandringen op vier extra dagen van wapenstilstand, maar Israël zou daar terughoudend op hebben gereageerd. De Amerikaanse buitenlandminister Antony Blinken gaat naar eigen zeggen naar Israël om er aan te dringen op een langere wapenstilstand.
Tot dusver heeft Hamas sinds vrijdag 81 Israëli's en buitenlanders vrijgelaten op basis van de afspraken en Israël 180 Palestijnen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON/BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering heeft aantijgingen van de Amerikaanse gezondheidsminister Robert F. Kennedy Jr. tegengesproken. De omstreden telg van de beroemde Kennedy-familie beweert dat in Duitsland ruim duizend artsen worden vervolgd, omdat ze tijdens de coronapandemie bijvoorbeeld hadden toegestaan dat patiënten geen mondkapje hoefden te dragen.
43 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De gewezen Britse ambassadeur in de Verenigde Staten, Peter Mandelson, heeft excuses aangeboden aan de slachtoffers van Jeffrey Epstein. De voormalige topdiplomaat onderhield warme banden met de Amerikaanse miljardair en veroordeelde zedendelinquent en moest vertrekken toen bekend werd hoe nauw hij was met Epstein. "Ik zou mijn excuses willen aanbieden aan deze vrouwen voor het feit dat het systeem erin faalde hun stemmen te horen en hen niet de bescherming bood die ze mochten verwachten", aldus Mandelson.
1 uur geledenZAPORIZJA (ANP/DPA) - De stroomstoring die honderdduizenden huishoudens en bedrijven in de Oekraïense regio Zaporizja raakte, is verholpen. Dat meldt de directeur van het lokale energiebedrijf in een bericht op Telegram. Volgens hem ging het om circa 380.000 gezinnen en ondernemingen die kampten met stroomuitval.
3 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Opnieuw zijn in Minneapolis duizenden de straat opgegaan uit onvrede met ICE en uit solidariteit met de 37-jarige Renee Good die daar woensdag door die immigratiedienst werd doodgeschoten. Volgens de lokale politie verliep het protest veelal vreedzaam. Ook in steden als Austin, Seattle, New York en Los Angeles werd de voorbije dagen gedemonstreerd vanwege de dood van de vrouw, onder de noemer "ICE, out for Good". In Minneapolis werden dit weekend enkele tientallen demonstranten gearresteerd, aldus de politie.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft de VS gewaarschuwd dat een aanval op het land zal leiden tot represailles. Volgens de voorzitter van het Iraanse parlement zal zo'n actie resulteren in vergeldingsaanvallen tegen Israël en Amerikaanse bases in de regio. De voorzitter sprak van die locaties als "legitieme doelen".
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Inwoners van Teheran en andere Iraanse steden zijn in de nacht van zaterdag op zondag opnieuw de straat opgegaan om te protesteren tegen het regime, ondanks harde repressie.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich de afgelopen dagen laten briefen over opties voor een nieuwe militaire aanval tegen Iran. Hij overweegt zijn dreigement waar te maken om het land aan te vallen om het harde optreden tegen demonstranten. Dat meldt The New York Times op basis van meerdere Amerikaanse functionarissen.
11 uur geleden