Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamas zou meerdere Russen vrijlaten

Hamas zou meerdere Russen vrijlaten

GAZA/BRUSSEL (ANP/AFP/DPA) - Een topman van Hamas, Mousa Abu Marzouk, heeft volgens plaatselijke media in Gaza gezegd dat de beweging woensdag twee Russen vrijlaat. Volgens andere bronnen bij Hamas zouden "meerdere Russen" vrijkomen. Deze vrijlating staat, net als eerder met Thaise gijzelaars het geval was, los van de afspraken die Hamas via bemiddelaars met Israël maakt.

Woensdag worden op basis van de afspraken tussen Hamas en Israël weer tien Israëlische gijzelaars vrijgelaten. Israël laat dan dertig gevangen Palestijnen vrij. Een andere topman van Hamas, Zaher Jabareen, zou hebben gezegd dat hij een lijst van de dertig personen heeft ontvangen die woensdag door Israël zouden worden vrijgelaten. Het gaat volgens hem om vijftien vrouwen en vijftien minderjarigen. Het is nog niet bekend wie Hamas woensdag vrijlaat. Ook een Nederlands-Israëlische gijzelaar, Ofir Engel, wordt in de Gazastrook vastgehouden. Tot dusver zijn op basis van afspraken tussen Hamas en Israël vrijwel alleen vrouwen en minderjarigen vrijgelaten.

Er wordt volgens verscheidene media inmiddels door de bemiddelaars in Qatar gesproken over de vrijlating van onder anderen mannen en Israëlische militairen. Daarnaast wordt er gesproken over een nieuwe verlenging van het bestand. Dat loopt donderdag om 06.00 uur (onze tijd) af. Hamas zou aandringen op vier extra dagen van wapenstilstand, maar Israël zou daar terughoudend op hebben gereageerd. De Amerikaanse buitenlandminister Antony Blinken gaat naar eigen zeggen naar Israël om er aan te dringen op een langere wapenstilstand.

Tot dusver heeft Hamas sinds vrijdag 81 Israëli's en buitenlanders vrijgelaten op basis van de afspraken en Israël 180 Palestijnen.

Meer uit Buitenland

Tusk na onrust bij hof: oppositie wil democratie vernietigen

WARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zaterdag gezegd dat de conservatieve en nationalistische oppositie de democratie en de rechtsstaat wil "vernietigen". Hij reageert daarmee op de onrust die is ontstaan rond het Constitutioneel Hof.

36 minuten geleden
Rubio: Washington niet betrokken bij vlucht Bolsonaro

ATLANTA (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zegt dat Washington niet rechtstreeks betrokken was bij de vlucht van de Braziliaanse ex-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro naar de VS. Amerikaanse media schreven eerder dat de vlucht was geregeld door een functionaris van het Witte Huis.

2 uur geleden
Jongerenprotesten monden uit in rellen in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - Aanvankelijk vreedzame protesten van tienduizenden jongeren verspreid over Duitsland zijn in rellen uitgemond. In meerdere steden kwam het tot confrontaties tussen politie en demonstranten.

2 uur geleden
Spaanse media: meer dan 500 migranten uit zee gered

MADRID (ANP) - Met de inzet van de Spaanse reddingsdienst zijn het afgelopen etmaal meer dan vijfhonderd migranten aan land gebracht. Zij waren in drie boten op weg naar de Canarische Eilanden, melden het Spaanse persbureau EFE en nieuwskanaal RTVC.

4 uur geleden
Weg vrij voor linkse coalitieonderhandelingen in Berlijn

BERLIJN (ANP) - De onderhandelingen voor een linkse, progressieve coalitie in de Duitse deelstaat Berlijn kunnen beginnen. Zaterdag stemde ook Die Linke in met coalitiebesprekingen, nadat de SPD en de Groenen dat eerder al hadden gedaan.

4 uur geleden
Rellen bij 'halloweenprotest' in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - Bij de demonstraties in Frankrijk zijn zaterdag opnieuw rellen uitgebroken. Op verschillende plaatsen in het land waren er confrontaties tussen demonstranten en politie. Tot iets voor 20.00 uur waren 422 arrestaties verricht, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken.

4 uur geleden
Rusland neemt maatregelen tegen 'grootschalige terreuraanslag'

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische veiligheidsdienst (FSB) zegt Amerikaanse informatie te hebben ontvangen over een op handen zijnde grootschalige terreuraanslag in Moskou. De dienst neemt daarvoor passende voorzorgsmaatregelen, zo meldt het Russische persbureau RIA.

6 uur geleden