Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamas ziet nieuwe steun VS als 'groen licht' voor agressie Israël

Hamas ziet nieuwe steun VS als 'groen licht' voor agressie Israël

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas zegt dat de Verenigde Staten met een nieuw steunpakket hun zegen aan Israël hebben gegeven voor meer geweld in de Gazastrook. "Deze steun, die in strijd is met het internationaal recht, is een vrijbrief en geeft groen licht aan de zionistische extremistische regering van Israël om de brutale agressie tegen ons volk voort te zetten", aldus de Palestijnse beweging.

Het Huis van Afgevaardigden ging zaterdag akkoord met een pakket van 26 miljard dollar (zo'n 24,4 miljard euro) voor Israël. Dat is met name bedoeld voor de versterking van de luchtafweer. 9,1 miljard dollar is voor humanitaire behoeften. De Amerikaanse Senaat moet de steun nog goedkeuren.

Washington is al Israëls grootste wapenleverancier. Wel spreekt de Amerikaanse president Joe Biden zich steeds kritischer uit over het Israëlische beleid in Gaza. Hij is bijvoorbeeld tegen een grootschalige aanval op Rafah.

Dankwoord Netanyahu

Desondanks interpreteert Hamas de aanstaande toezegging van miljarden dollars als een fiat voor de Israëlische oorlogsvoering. "Wij beschouwen deze stap als een bevestiging van de officiële Amerikaanse medeplichtigheid en partnerschap in de uitroeiingsoorlog die het fascistische bezettingsleger voert tegen ons Palestijnse volk in de Gazastrook."

De Israëlische premier Benjamin Netanyahu dankte de VS na de goedkeuring van het Huis en verklaarde dat de wet aantoont dat de Amerikanen Israël en "de westerse beschaving" steunen.

Meer uit Buitenland

Cuba klaagt zes personen aan na onderschepping speedboot uit VS

HAVANA (ANP/AFP) - Justitie in Cuba klaagt zes bemanningsleden aan van een Amerikaanse speedboot, die vorige week door de Cubaanse kustwacht werd onderschept tijdens een vuurgevecht. Dat meldt het Openbaar Ministerie in een verklaring.

1 uur geleden
Iraanse ayatollah Khamenei wordt begraven in thuisstad Mashhad

MASHHAD (ANP/AFP) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, wordt begraven in zijn thuisstad Mashhad, meldt persbureau Fars. Khamenei kwam zaterdag om het leven bij bombardementen van Israël en de Verenigde Staten. Hij was 36 jaar aan de macht.

4 uur geleden
Iraanse media: gebouw van Assemblee van Experts gebombardeerd

QOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.

9 uur geleden
Zeker 40 doden en 246 gewonden bij Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.

12 uur geleden
Oekraïne meldt nieuwe schade aan Droezjba-oliepijpleiding

KYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax ‌Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.

12 uur geleden
Hezbollah waarschuwt voor 'openlijke oorlog met Israël'

BEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.

12 uur geleden
Rode Kruis schaalt op in Midden-Oosten

TEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.

12 uur geleden