Hamas ziet nieuwe steun VS als 'groen licht' voor agressie Israël
GAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas zegt dat de Verenigde Staten met een nieuw steunpakket hun zegen aan Israël hebben gegeven voor meer geweld in de Gazastrook. "Deze steun, die in strijd is met het internationaal recht, is een vrijbrief en geeft groen licht aan de zionistische extremistische regering van Israël om de brutale agressie tegen ons volk voort te zetten", aldus de Palestijnse beweging.
Het Huis van Afgevaardigden ging zaterdag akkoord met een pakket van 26 miljard dollar (zo'n 24,4 miljard euro) voor Israël. Dat is met name bedoeld voor de versterking van de luchtafweer. 9,1 miljard dollar is voor humanitaire behoeften. De Amerikaanse Senaat moet de steun nog goedkeuren.
Washington is al Israëls grootste wapenleverancier. Wel spreekt de Amerikaanse president Joe Biden zich steeds kritischer uit over het Israëlische beleid in Gaza. Hij is bijvoorbeeld tegen een grootschalige aanval op Rafah.
Dankwoord Netanyahu
Desondanks interpreteert Hamas de aanstaande toezegging van miljarden dollars als een fiat voor de Israëlische oorlogsvoering. "Wij beschouwen deze stap als een bevestiging van de officiële Amerikaanse medeplichtigheid en partnerschap in de uitroeiingsoorlog die het fascistische bezettingsleger voert tegen ons Palestijnse volk in de Gazastrook."
De Israëlische premier Benjamin Netanyahu dankte de VS na de goedkeuring van het Huis en verklaarde dat de wet aantoont dat de Amerikanen Israël en "de westerse beschaving" steunen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zetten voor het oplossen van de vastgelopen situatie rond de Straat van Hormuz in op de steun van China. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken in gesprek met Fox News aan boord van de Air Force One, onderweg naar China.
2 uur geledenPARK CITY (ANP) - Een Amerikaanse vrouw die een kinderboek over rouw schreef nadat ze haar echtgenoot had vergiftigd, is veroordeeld tot levenslang zonder mogelijkheid tot vervroegde vrijlating. Dat melden Amerikaanse media.
2 uur geledenTAN TAN (ANP) - Het lichaam van de tweede Amerikaanse militair die begin mei vermist raakte in Marokko tijdens een militaire oefening, is gevonden. Dat melden de Marokkaanse strijdkrachten.
4 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) ontkennen de berichten dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu onlangs het land heeft bezocht. Het kantoor van de Israëlische premier zei woensdag dat Netanyahu in het geheim een ontmoeting had gehad met de president van de VAE.
4 uur geledenSANTIAGO (ANP/BLOOMBERG) - Chileense wetenschappers waren dicht bij een vaccin tegen het hantavirus, maar moesten hun onderzoek staken omdat het geld op was. Dat schrijft persbureau Bloomberg. Voordat het vaccin getest kon worden op mensen, kwam het project stil te liggen tijdens de coronapandemie.
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse filmregisseur Erik Fleming is woensdag veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf voor het leveren van ketamine aan acteur Matthew Perry, meldden Amerikaanse media. Perry verdronk in 2023 in zijn jacuzzi door de gevolgen van de ketaminedosis. Fleming pleitte schuldig in augustus 2024.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Gezondheidsminister Wes Streeting gaat zichzelf donderdag opwerpen als mogelijke opvolger van premier Keir Starmer, verwachten Britse media. De Labour-leider staat onder grote druk om af te treden, maar wil daar vooralsnog niets van weten. Volgens onder meer The Times heeft hij tegen partijgenoten gezegd de strijd met Streeting niet uit de weg te gaan.
8 uur geleden