Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamas ziet nieuwe steun VS als 'groen licht' voor agressie Israël

Hamas ziet nieuwe steun VS als 'groen licht' voor agressie Israël

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas zegt dat de Verenigde Staten met een nieuw steunpakket hun zegen aan Israël hebben gegeven voor meer geweld in de Gazastrook. "Deze steun, die in strijd is met het internationaal recht, is een vrijbrief en geeft groen licht aan de zionistische extremistische regering van Israël om de brutale agressie tegen ons volk voort te zetten", aldus de Palestijnse beweging.

Het Huis van Afgevaardigden ging zaterdag akkoord met een pakket van 26 miljard dollar (zo'n 24,4 miljard euro) voor Israël. Dat is met name bedoeld voor de versterking van de luchtafweer. 9,1 miljard dollar is voor humanitaire behoeften. De Amerikaanse Senaat moet de steun nog goedkeuren.

Washington is al Israëls grootste wapenleverancier. Wel spreekt de Amerikaanse president Joe Biden zich steeds kritischer uit over het Israëlische beleid in Gaza. Hij is bijvoorbeeld tegen een grootschalige aanval op Rafah.

Dankwoord Netanyahu

Desondanks interpreteert Hamas de aanstaande toezegging van miljarden dollars als een fiat voor de Israëlische oorlogsvoering. "Wij beschouwen deze stap als een bevestiging van de officiële Amerikaanse medeplichtigheid en partnerschap in de uitroeiingsoorlog die het fascistische bezettingsleger voert tegen ons Palestijnse volk in de Gazastrook."

De Israëlische premier Benjamin Netanyahu dankte de VS na de goedkeuring van het Huis en verklaarde dat de wet aantoont dat de Amerikanen Israël en "de westerse beschaving" steunen.

Meer uit Buitenland

Bron: Pentagon bekijkt opties voor straffen NAVO-bondgenoten

WASHINGTON (ANP) - Binnen het Pentagon worden mogelijkheden bekeken om NAVO-bondgenoten van de VS te straffen die onvoldoende steun zouden hebben gegeven tijdens de oorlog in het Midden-Oosten. Dat laat een Amerikaanse functionaris weten aan persbureau Reuters. Het gaat om opties als het schorsen van Spanje als NAVO-lid en het herzien van het Amerikaanse standpunt over de Britse claim op de Falklandeilanden.

7 minuten geleden
Doden en gewonden bij aanval op Odesa in Oekraïne

ODESA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa hebben volgens de hulpdiensten twee mensen het leven gekost. Veertien anderen raakten gewond.

4 uur geleden
Dodelijke crash Colombiaans legervliegtuig kwam door bomen

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.

5 uur geleden
Trump wil Poetin op top G20 maar betwijfelt dat hij komt

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.

7 uur geleden
Drie doden bij Israëlische aanval in zuiden van Libanon

CHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.

14 uur geleden
Federale overheid VS versoepelt beleid tegenover marihuana

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.

18 uur geleden
EU-leiding verwelkomt lening van 90 miljard euro aan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.

19 uur geleden