Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamas ziet in aanval 7 oktober overwinning voor zelfbehoud

Hamas ziet in aanval 7 oktober overwinning voor zelfbehoud

DUBAI/GAZA-STAD (ANP/AFP) - De aanval van Hamas op Israëlisch grondgebied rond de Gazastrook van een jaar geleden heeft Israël volgens een topman van de Palestijnse beweging "terug naar af" gebracht. De voormalige leider van Hamas, Khaled Meshaal, stelt dat "de operatie Vloed van al Aqsa" voor de bezettingsmacht een enorme klap is geweest die een bedreiging vormt voor het bestaan van Israël.

De aanval van 7 oktober 2023 was naar het zich laat aanzien een verrassing voor de Israëlische strijdkrachten en inlichtingendiensten, ondanks waarschuwingen uit eigen gelederen en uit onder meer Egypte. In de kleine Gazastrook zitten de Palestijnen sinds 2007 over het algemeen opgesloten, maar er zijn maar weinig aanvallen van betekenis door de versperringen en afrasteringen heen geweest. De beweging Hamas ziet de aanvallen van een jaar geleden daarom als een groot succes. De beweging stelt maandag om het succes te vieren tientallen raketten te hebben afgevuurd op centraal Israël, inclusief Tel Aviv. Er ging ook een luchtalarm af in centraal Israël.

Volgens Hamas was de aanval van 7 oktober "een noodzakelijke reactie op de Israëlische plannen om de Palestijnen en hun eigendommen te elimineren en alle Palestijnse grond en heiligdommen inclusief het complex van moskee al Aqsa Joods te maken". Eind 2022 kreeg Israël een nieuwe coalitieregering onder leiding van premier Benjamin Netanyahu die te boek staat als de meest rechtse regeringsploeg ooit in het land.

Meer uit Buitenland

VS dreigen met sancties tegen kopers Iraanse olie

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.

39 minuten geleden
Media: geen besluit over mogelijk staakt-het-vuren in Libanon

TEL AVIV (ANP) - De vergadering van het Israëlische veiligheidskabinet is zonder besluit over een mogelijk staakt-het-vuren in Libanon geëindigd. Volgens The Times of Israel hebben twee Israëlische functionarissen die op de hoogte zijn van de zaak dit Channel 12 laten weten.

41 minuten geleden
Rusland bedreigt Europese dronelocaties, ook in Nederland

MOSKOU (ANP) - Europese plannen om Oekraïne aan meer drones te helpen, brengen oorlog met Rusland dichterbij, zegt het Russische ministerie van Defensie. Het ministerie heeft een lijst met bedrijven online gezet die een rol zouden spelen en zegt mensen te waarschuwen dat die "een bedreiging voor hun veiligheid" zijn. Het bedrijf Destinus staat ook op de lijst met twee adressen in het Twentse Hengelo.

5 uur geleden
Witte Huis: niet gevraagd om verlenging staakt-het-vuren met Iran

WASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.

5 uur geleden
Paus feestelijk onthaald in Kameroen

YAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.

6 uur geleden
Veiligheidskabinet Israël bijeen over bestand Libanon

JERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.

9 uur geleden
VN-experts pleiten voor stoppen wapenleveranties aan Israël

NEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.

10 uur geleden