
Hamas: zeker 60 doden bij nachtelijke Israëlische bombardementen
GAZA-STAD (ANP/AFP) - Bij nachtelijke Israëlische bombardementen op de Gazastrook zijn volgens Hamas zeker zestig mensen gedood. Vooral de bombardementen op het noordelijk gelegen vluchtelingenkamp Jabalia waren volgens de militante Palestijnse beweging zeer dodelijk.
De Israëlische krijgsmacht zei de afgelopen nacht zo'n 320 doelen van Hamas te hebben bestookt.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Clément Vandenkerckhove, de zoon van de Belgische prins Laurent en Wendy Van Wanten, doet zijn verhaal in een tweedelige documentaire van zender VTM. De eerste aflevering is dinsdagavond uitgezonden, de tweede aflevering is donderdag 18 september te zien. Ook Wendy Van Wanten, van wie de echte naam Iris Vandenkerckhove is, komt aan het woord in de documentaire.
38 minuten geledenDOHA (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is niet blij met de Israëlische raketaanval op Qatar. Hij schrijft op Truth Social dat hij de locatie van de aanval betreurt en dat Israël en de Verenigde Staten hier niet bij gebaat zijn.
39 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Israëlische aanval op de Qatarese hoofdstad Doha is een schending van het internationaal recht en de territoriale integriteit van Qatar, stelt het kantoor van EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar riskeert Israël hiermee een escalatie van geweld in de regio.
2 uur geledenCAÏRO (ANP) - Iran heeft nieuwe afspraken gemaakt met het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) over het hervatten van de inspecties van nucleaire faciliteiten. Dat meldt IAEA-topman Rafael Grossi op X na een ontmoeting met de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi in Caïro.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft Sébastien Lecornu aangesteld als nieuwe premier. De 39-jarige Lecornu is momenteel nog minister van Defensie. Het is de zevende premier die Macron aanstelt sinds zijn aantreden in 2017. Lecornu's voorganger, François Bayrou, overleefde maandagavond een zelf aangevraagde vertrouwensstemming in het parlement niet.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Hamas kan "onmiddellijk een eind maken" aan de oorlog in Gaza als de militante beweging instemt met het Amerikaanse voorstel voor een staakt-het-vuren.
3 uur geledenDOHA (ANP/RTR/AFP) - Bij de Israëlische aanval op Doha is zeker één lid van de Qatarese veiligheidstroepen gedood, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken van dat land. Een onbekend aantal andere leden van de binnenlandse veiligheidsdienst zou gewond zijn geraakt.
4 uur geleden