Hamas zegt ook klaar te zijn voor een staakt-het-vuren
GAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas is blij dat er een staakt-het-vuren is gekomen tussen Israël en Hezbollah, en is daar zelf ook klaar voor. Dat heeft een anonieme hoge functionaris binnen het politieke bureau van de organisatie gezegd tegen persbureau AFP. Hij stelt dat Israël zo'n bestand tegenhoudt.
"De aankondiging van een staakt-het-vuren in Libanon is een victorie en een groot succes voor het verzet", aldus het Hamaslid. "We hebben de bemiddelaars in Egypte, Qatar en Turkije laten weten dat Hamas klaar is voor een staakt-het-vuren en een serieuze gevangenenruil."
Het bestand ging in de vroege uren van woensdag in. De Israëlische krijgsmacht heeft gewaarschuwd dat bewoners uit sommige gebieden waarvoor evacuatiebevelen werden uitgegeven nog niet kunnen terugkeren, omdat de militairen zich nog niet hebben teruggetrokken. In zestig dagen tijd trekt Israël zich geleidelijk terug, komen er Libanese militairen verder naar het zuiden om te voorkomen dat Hezbollah kan terugkeren.
Meer uit Buitenland
LIMA (ANP) - De kandidaten voor het presidentschap van Peru gaan nek-aan-nek. Waar bij de recentste telling de conservatieve Keiko Fujimori was uitgelopen op haar rivaal Roberto Sánchez, is het in de nieuwste peiling weer het linkse congreslid dat voorligt: 50,3 procent tegenover 49,7 procent.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Israël heeft maandagochtend vroeg luchtaanvallen uitgevoerd op militaire doelen in het westen en midden van Iran, meldt het Israëlische leger. Iraanse staatsmedia melden dat er explosies zijn gehoord in Teheran, Tabriz en Isfahan.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Justitie, Gérald Darmanin, heeft openbaar aanklagers opgedragen om 70.000 aangiften "die met kinderen te maken hebben" met spoed te onderzoeken. Het Franse justitiesysteem heeft hier tot 14 juli, een nationale feestdag, de tijd voor gekregen. Darmanin neemt die stap na de moord op de 11-jarige Lyhanna.
2 uur geledenMANILLA (ANP) - Na een zware aardbeving voor de kust van het Filipijnse eiland Mindanao is maandagochtend vroeg een tsunamiwaarschuwing afgegeven. Naast de Filipijnen zelf geldt de waarschuwing voor onder meer kustgebieden in Indonesië en Japan.
4 uur geledenJEREVAN (ANP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft de overwinning uitgeroepen bij de parlementsverkiezingen. Tijdens een persconferentie in de nacht van zondag op maandag noemde Pasjinjan de overwinning van zijn partij Burgercontract een "historische zege".
4 uur geledenJERUZALEM (ANP) - In reactie op de raketaanvallen vanuit Iran, heeft Israël grensovergangen naar de Gazastrook gesloten. Het gaat om een "veiligheidsmaatregel", staat in een verklaring van overheidsinstantie COGAT, die onder meer de toegang tot Gaza coördineert.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president zei na de aanval van Iran op Israël dat hij Benjamin Netanyahu zal vragen af te zien van wraak. Dat verklaarde Donald Trump tegenover nieuwssite Axios. Het telefoongesprek tussen de president en de Israëlische premier zou inmiddels hebben plaatsgevonden.
7 uur geleden