Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamas zegt ook klaar te zijn voor een staakt-het-vuren

Hamas zegt ook klaar te zijn voor een staakt-het-vuren

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas is blij dat er een staakt-het-vuren is gekomen tussen Israël en Hezbollah, en is daar zelf ook klaar voor. Dat heeft een anonieme hoge functionaris binnen het politieke bureau van de organisatie gezegd tegen persbureau AFP. Hij stelt dat Israël zo'n bestand tegenhoudt.

"De aankondiging van een staakt-het-vuren in Libanon is een victorie en een groot succes voor het verzet", aldus het Hamaslid. "We hebben de bemiddelaars in Egypte, Qatar en Turkije laten weten dat Hamas klaar is voor een staakt-het-vuren en een serieuze gevangenenruil."

Het bestand ging in de vroege uren van woensdag in. De Israëlische krijgsmacht heeft gewaarschuwd dat bewoners uit sommige gebieden waarvoor evacuatiebevelen werden uitgegeven nog niet kunnen terugkeren, omdat de militairen zich nog niet hebben teruggetrokken. In zestig dagen tijd trekt Israël zich geleidelijk terug, komen er Libanese militairen verder naar het zuiden om te voorkomen dat Hezbollah kan terugkeren.

Meer uit Buitenland

Nog acht personen in ziekenhuis na schietpartij Kyiv

KYIV (ANP/RTR) - Acht personen, onder wie een kind, liggen nog in het ziekenhuis nadat ze gewond waren geraakt bij een schietpartij in de Oekraïense hoofdstad Kyiv, meldt burgemeester Vitali Klytsjko. Hierbij kwamen zes mensen om het leven.

17 minuten geleden
Regering en rebellen Congo maken afspraken over humanitaire hulp

KINSHASA (ANP/AFP) - De regering van de Democratische Republiek Congo en rebellengroep M23 hebben afspraken gemaakt over het vergemakkelijken van humanitaire hulpverlening aan de bevolking. Ook zullen beide partijen binnen tien dagen gevangenen vrijlaten.

24 minuten geleden
Zelensky: Patriot-raketten kunnen elke week opraken

HILVERSUM (ANP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky kunnen de belangrijke Patriot-raketten elke week opraken. Dat zei de president in het televisieprogramma Buitenhof. "Het ligt eraan of de aanvallen zwaar zijn of niet. En of we elke dag worden aangevallen, of dag en nacht."

1 uur geleden
Organisatie: poging tot brandstichting bij synagoge Londen

LONDEN (ANP/RTR) - Een synagoge in Londen is het doelwit geweest van een poging tot brandstichting. Dit wordt gemeld door Community Security Trust (CST), een Britse organisatie die zich inzet voor de veiligheid van de Joodse gemeenschap.

1 uur geleden
Bultrugwalvis Timmy verzorgd, reddingspoging gaat verder

WISMAR (ANP/DPA) - De poging om de voor de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is zondag de vierde dag ingegaan. De bultrug is gewond en wordt verzorgd, aldus Duitse media.

4 uur geleden
Reddingsvest van Titanic-overlevende levert bijna 770.000 euro op

LONDEN (ANP) - Een reddingsvest van de gezonken Titanic is geveild voor 670.000 pond (bijna 770.000 euro), melden Britse media. Eersteklaspassagier Laura Mabel Francatelli droeg dit voordat ze een reddingsboot betrad, als een van de zevenhonderd overlevenden van de wereldberoemde scheepsramp in april 1912.

4 uur geleden
Oekraïne claimt aanval op dronefabriek in Rusland

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense krijgsmacht claimt een nachtelijke aanval te hebben uitgevoerd op een dronefabriek in het Russische Taganrog, een stad aan de Zee van Azov. Daarbij zou het Russische vermogen om drones te produceren zijn aangetast.

5 uur geleden