Hamas zegt ook klaar te zijn voor een staakt-het-vuren
GAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas is blij dat er een staakt-het-vuren is gekomen tussen Israël en Hezbollah, en is daar zelf ook klaar voor. Dat heeft een anonieme hoge functionaris binnen het politieke bureau van de organisatie gezegd tegen persbureau AFP. Hij stelt dat Israël zo'n bestand tegenhoudt.
"De aankondiging van een staakt-het-vuren in Libanon is een victorie en een groot succes voor het verzet", aldus het Hamaslid. "We hebben de bemiddelaars in Egypte, Qatar en Turkije laten weten dat Hamas klaar is voor een staakt-het-vuren en een serieuze gevangenenruil."
Het bestand ging in de vroege uren van woensdag in. De Israëlische krijgsmacht heeft gewaarschuwd dat bewoners uit sommige gebieden waarvoor evacuatiebevelen werden uitgegeven nog niet kunnen terugkeren, omdat de militairen zich nog niet hebben teruggetrokken. In zestig dagen tijd trekt Israël zich geleidelijk terug, komen er Libanese militairen verder naar het zuiden om te voorkomen dat Hezbollah kan terugkeren.
Meer uit Buitenland
TOKYO (ANP/RTR) - Een uitzonderlijk grote brand in een kuststad in het zuiden van Japan heeft zeker één persoon het leven gekost. Minstens 170 gebouwen in Oita zijn door het vuur beschadigd. De kuststad, met zo'n half miljoen inwoners, ligt ongeveer 750 kilometer ten zuidwesten van Tokyo, op het eiland Kyushu. Het is de grootste brand in een Japanse stad in decennia. Hulpdiensten proberen nog steeds het vuur te bedwingen.
36 minuten geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Polen heeft twee vliegvelden in het oosten van het land tijdelijk gesloten na Russische bombardementen net over de grens met Oekraïne. Dat meldt de Poolse luchtverkeersleidingsdienst PANSA op X. De luchthavens in Rzeszów en Lublin blijven dicht "om militaire luchtvaart de volledige vrijheid te geven om te opereren", voegt PANSA eraan toe.
1 uur geledenKEULEN (ANP) - Als landen op korte termijn drie acties uitvoeren die ze al eerder zijn overeengekomen, kan de opwarming van de aarde ruim onder de 2 graden blijven. Tot die conclusie komt Climate Action Tracker (CAT) in een analyse. "Dan moeten ze wel nu beginnen en ook na 2035 krachtig blijven optreden", zeggen onderzoekers van het wetenschappelijke initiatief erbij.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een zeldzaam schilderij van Gustav Klimt (1862-1918) is in New York verkocht voor 236,4 miljoen dollar (204,1 miljoen euro). Het werk Bildnis Elisabeth Lederer is daarmee het op een na duurste kunstwerk dat ooit werd geveild, meldt veilinghuis Sotheby's. Het duurste geveilde kunstwerk is Leonardo da Vinci's Salvator Mundi, dat in 2017 voor 450,3 miljoen dollar (388,8 miljoen euro) bij Christie's werd verkocht.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en Saudi-Arabië hebben tijdens een bezoek van kroonprins Mohammed bin Salman overeenkomsten getekend over de verkoop van geavanceerde Amerikaanse F-35-gevechtsvliegtuigen en samenwerking op het gebied van civiele kernenergie. Dat meldt het Witte Huis.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft een door het Huis van Afgevaardigden aangenomen wetsvoorstel goedgekeurd dat de vrijgave beveelt van federale dossiers over Jeffrey Epstein. De dossiers bevatten mogelijk belastend materiaal voor prominente figuren, onder wie president Donald Trump.
7 uur geledenBEIROET/SIDON (ANP/AFP/RTR) - Door een Israëlische luchtaanval op een dichtbevolkte Palestijnse wijk aan de rand van de Libanese stad Sidon zijn volgens plaatselijke media zeker dertien doden gevallen.
10 uur geleden