Hamas zegt dat situatie voor Israëlische gijzelaars moeilijk is
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Er zijn vele Israëlische gijzelaars omgekomen in gevangenschap van Hamas en de anderen leven onder zeer moeilijke omstandigheden. Dat heeft de gewapende tak van de organisatie gezegd.
"We hebben tientallen keren gewaarschuwd voor de gevaren waaraan hun gijzelaars worden blootgesteld", zegt woordvoerder Abu Obeida in een audioboodschap. De organisatie zegt dat de Israëlische autoriteiten geen boodschap hadden aan die waarschuwingen.
De woordvoerder zegt dat Hamas het liever ook niet zo ver had laten komen. "Maandenlang hebben we geprobeerd om voor deze gijzelaars te zorgen en om hun levens te redden, aangezien ons hoogste humanitaire doel is om onze eigen gevangenen te bevrijden en om de legitieme rechten van onze mensen te realiseren."
Volgens Israël worden er nog 136 gijzelaars vastgehouden in Gaza.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk is voorstander van een NAVO-oefening in en rond Groenland, zegt president Emmanuel Macron. Zijn land zou klaarstaan om daaraan deel te nemen.
27 minuten geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft een uitnodiging geaccepteerd om deel te nemen aan de Raad van Vrede. Deze raad moet toezicht houden op het toekomstige Palestijnse overgangsbestuur in de Gazastrook.
1 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Han Duck-soo heeft 23 jaar gevangenisstraf gekregen in een zaak rond de militaire noodtoestand van 2024. Een rechtbank acht de 76-jarige politicus schuldig aan onder meer het deelnemen aan een cruciale handeling van opstand.
1 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De man die in 2022 de Japanse oud-premier Shinzo Abe vermoordde, is veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Dat meldt de Japanse publieke omroep NHK. De man bekende eind oktober schuld.
2 uur geledenSAO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse regering heeft Elon Musks bedrijf xAI dertig dagen de tijd gegeven om te voorkomen dat chatbot Grok seksueel getinte nepbeelden verspreidt. Consumentenorganisatie Senacon, gegevensbeschermingsautoriteit ANPD en federale aanklagers dreigen met wettelijke of juridische maatregelen als xAI daar geen gehoor aan geeft.
7 uur geledenGELIDA (ANP/RTR) - De machinist van de forensentrein die dinsdag in de omgeving van Barcelona op een omgevallen muur botste, is overleden. Bij het voorval raakten volgens de lokale brandweer 37 mensen gewond, van wie vier ernstig.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is veel sterker dan een jaar geleden en dat komt volgens de Amerikaanse president Donald Trump door zijn beleid. Hij noemde als voorbeeld dat NAVO-landen nu naar defensieuitgaven van 5 procent van het bruto binnenlands product per jaar gaan. Hij erkende dat er momenteel problemen zijn, maar er komen volgens hem ook oplossingen die zijn regering én de NAVO heel gelukkig zullen maken.
10 uur geleden