Hamas zegt dat situatie voor Israëlische gijzelaars moeilijk is
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Er zijn vele Israëlische gijzelaars omgekomen in gevangenschap van Hamas en de anderen leven onder zeer moeilijke omstandigheden. Dat heeft de gewapende tak van de organisatie gezegd.
"We hebben tientallen keren gewaarschuwd voor de gevaren waaraan hun gijzelaars worden blootgesteld", zegt woordvoerder Abu Obeida in een audioboodschap. De organisatie zegt dat de Israëlische autoriteiten geen boodschap hadden aan die waarschuwingen.
De woordvoerder zegt dat Hamas het liever ook niet zo ver had laten komen. "Maandenlang hebben we geprobeerd om voor deze gijzelaars te zorgen en om hun levens te redden, aangezien ons hoogste humanitaire doel is om onze eigen gevangenen te bevrijden en om de legitieme rechten van onze mensen te realiseren."
Volgens Israël worden er nog 136 gijzelaars vastgehouden in Gaza.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).
45 minuten geledenKINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.
46 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.
48 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
2 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Secretaris-generaal António Guterres van de Verenigde Naties heeft de lidstaten laten weten dat de organisatie het risico loopt op een "dreigende financiële ineenstorting". Dat komt door onbetaalde contributies en een begrotingsregel die de organisatie dwingt ongebruikt geld terug te betalen, blijkt uit een brief van Guterres aan ambassadeurs.
2 uur geleden