Hamas zegt dat situatie voor Israëlische gijzelaars moeilijk is
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Er zijn vele Israëlische gijzelaars omgekomen in gevangenschap van Hamas en de anderen leven onder zeer moeilijke omstandigheden. Dat heeft de gewapende tak van de organisatie gezegd.
"We hebben tientallen keren gewaarschuwd voor de gevaren waaraan hun gijzelaars worden blootgesteld", zegt woordvoerder Abu Obeida in een audioboodschap. De organisatie zegt dat de Israëlische autoriteiten geen boodschap hadden aan die waarschuwingen.
De woordvoerder zegt dat Hamas het liever ook niet zo ver had laten komen. "Maandenlang hebben we geprobeerd om voor deze gijzelaars te zorgen en om hun levens te redden, aangezien ons hoogste humanitaire doel is om onze eigen gevangenen te bevrijden en om de legitieme rechten van onze mensen te realiseren."
Volgens Israël worden er nog 136 gijzelaars vastgehouden in Gaza.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement heeft donderdag ingestemd met het plan om per 2040 de uitstoot van CO2 met 90 procent terug te dringen. 379 Europarlementariërs stemden voor, 248 tegen. Lidstaten gingen vorige week akkoord met het voorstel van de Europese Commissie, al hebben zij het wel flink afgezwakt. Zo mogen EU-lidstaten de uitstoot voor 5 procent buiten Europa compenseren met de aankoop van CO2-kredieten.
15 minuten geledenISLAMABAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Pakistaanse parlement heeft een grondwetswijziging aangenomen waarmee de president en de hoogste legerleider meer macht en levenslange immuniteit krijgen. Daardoor kunnen ze niet vervolgd worden. De grootste oppositiepartij noemt het "de genadeklap" voor de democratie en de rechterlijke macht.
23 minuten geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Ook de Chinese president Xi Jinping komt deze maand niet naar de G20-top in Johannesburg. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken maakte bekend dat premier Li Qiang zijn land zal vertegenwoordigen.
25 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - Een diplomatieke rel over uitspraken van de nieuwe Japanse premier over Taiwan escaleert steeds verder. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken eist dat regeringschef Sanae Takaichi terugkomt op de uitlatingen, anders zal Japan daar "alle consequenties" voor moeten dragen.
1 uur geledenANKARA (ANP/RTR) - Het Turkse ministerie van Defensie heeft na de crash van een militair transportvliegtuig besloten alle geplande vluchten met hetzelfde type toestel tijdelijk stil te leggen. De C-130 Hercules-vliegtuigen zullen worden geïnspecteerd.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering wil een 'nooddienstplicht' achter de hand houden voor het geval te weinig vrijwilligers militair willen worden. Als dit aantal te laag is, kan het parlement besluiten dienstplichtigen via loting aan te wijzen. Het compromis tussen de regerende christen- en sociaaldemocraten moet de voorgenomen snelle groei van de krijgsmacht mogelijk maken.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft donderdag drie opties gepresenteerd om Oekraïne extra financieel te steunen. Een daarvan behelst het ophalen van geld uit de kapitaalmarkt door de EU via bijvoorbeeld obligaties. De tweede optie is dat lidstaten zelf het benodigde kapitaal bijeenbrengen om aan Oekraïne te lenen. De laatste optie lag al op tafel en ligt vooral bij België uiterst gevoelig: het gebruik van de bevroren Russische tegoeden voor een renteloze lening van 141 miljard euro aan Oekraïne.
2 uur geleden