Hamas wil internationale garanties dat Israël niet weer aanvalt
SHARM-EL-SHEIKH (ANP/AFP) - Hamas wil garanties van de Verenigde Staten en andere landen dat de oorlog in Gaza "voorgoed" stopt en dat Israël niet later weer aanvalt. "Wij vertrouwen de bezetter voor geen cent", zei Hamas' onderhandelaar Khalil al-Hayya na de indirecte onderhandelingen van dinsdag tegen het Egyptische Al-Qahera News.
"De Israëlische bezetter heeft zich door de geschiedenis heen niet aan haar beloftes gehouden en dat hebben we ook tijdens deze oorlog al twee keer ervaren. Daarom willen we echte garanties", aldus Al-Hayya. Hamas en Israël kwamen tijdens deze oorlog twee keer tot een staakt-het-vuren en twee keer werd dat door Israël beëindigd.
De Palestijnse beweging ging vorige week gedeeltelijk akkoord met een Amerikaans vredesplan, waarmee Israël ook heeft ingestemd. Hamas wilde wel nog onderhandelen over enkele punten uit het voorstel en dat gebeurt nu in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
Meer uit Buitenland
QUITO (ANP/AFP/RTR) - De Ecuadoraanse oud-president Abdalá Bucaram is schuldig bevonden in een corruptiezaak rond de verkoop van coronatests en andere medische benodigdheden tijdens de coronapandemie. Hij en zijn zoon zijn allebei veroordeeld tot een gevangenisstraf van negen jaar en vier maanden.
20 minuten geledenSANAA (ANP) - Saudi-Arabië heeft zo'n veertig luchtaanvallen uitgevoerd op Jemen, meldt het door Houthi's gecontroleerde persbureau Saba. Verschillende westelijke regio's zouden zijn aangevallen.
1 uur geledenPUERTO PRINCESA (ANP/AFP) - Bij een brand op een veerboot in de Filipijnse provincie Palawan zijn zeker vijf mensen om het leven gekomen. Meer dan tachtig mensen worden nog vermist. Dat meldt de kustwacht van het land. De oorzaak van de brand is vooralsnog onduidelijk en wordt onderzocht.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - In de Oekraïense regio Sumy zijn vijf doden gevallen bij een aanval met Russische drones. 24 mensen raakten gewond. Dat meldt de nationale politie van Oekraïne donderdag op Telegram.
4 uur geledenBONN (ANP) - Opnieuw zijn afgelopen maand wereldwijde temperatuurrecords gesneuveld. Augustus verliep sinds het begin van de metingen nog niet eerder zo warm als dit jaar. Het werd op aarde gemiddeld 16,96 graden, heeft de Europese klimaatdienst Copernicus becijferd. Dat gemiddelde is precies gelijk aan dat van juli 2023. Daarmee staan beide maanden nu in de boeken als de warmste uit de meetreeks.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - In de laatste minuut en 42 seconden voordat het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air zondag in Miami van de landingsbaan schoot, maakte een van de piloten meerdere keren een opmerking over de te hoge snelheid tegen de andere piloot. Dat meldt de National Transportation Safety Board (NTSB) op basis van de stemopname van de cockpit.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Iranoorlog zou tot aan het einde van Donald Trumps presidentschap kunnen voortduren. Daarvoor waarschuwden hoge adviseurs van het Witte Huis, onder wie vicepresident JD Vance en minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, de president tijdens besloten gesprekken. Dat meldde de Wall Street Journal woensdag op basis van Amerikaanse functionarissen.
8 uur geleden