Hamas wil einde aan voedseldroppings na doden bij stormloop
GAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas wil dat landen stoppen met het leveren van voedselpakketten via droppings. Volgens de militante Palestijnse beweging zijn dinsdag achttien mensen omgekomen bij een stormloop op de pakketten en moet de noodhulp dus op andere manieren worden geleverd.
Er ontstond een grote run op de voedselpakketten die voornamelijk op het strand waren beland. Hamas zegt dat zes mensen zijn doodgedrukt in de stormloop. Twaalf mensen zouden zijn verdronken in de zee waar ze probeerden om het gedropte eten te bemachtigen.
Onder meer Nederland, de Verenigde Staten en Jordanië hebben droppings uitgevoerd boven de Gazastrook. Eerder zijn ook al Palestijnen omgekomen doordat ze werden geraakt door voedselpakketten waarvan de parachutes niet werkten.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een top voorgesteld waarop hij met de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping wil spreken over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne. Dat meldt The Wall Street Journal.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij nieuwe onrust in Parijs zijn zondag 108 arrestaties verricht, meldt de politie. In het eerste uur van de nacht van zondag op maandag kwamen daar negen aanhoudingen bij. De politie spreekt van "jongeren met opportunistische, criminele intenties" die winkels plunderen.
2 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - Een toestel van Austrian Airlines dat onderweg was van Tel Aviv naar Wenen, is zondag uitgeweken naar de Bulgaarse hoofdstad Sofia. Bemanningsleden besloten in Sofia te landen nadat ze een bommelding hadden ontvangen toen het vliegtuig Roemenië naderde, aldus het Bulgaarse ministerie van Transport.
4 uur geledenWAINWRIGHT (ANP/RTR) - Bij de dodelijke brand op een militaire basis in de Canadese provincie Alberta zijn bijna veertig mensen gewond geraakt. Zeker negentien van hen verkeren in kritieke toestand, meldt de staatspremier van Alberta, Danielle Smith, zondag. Eerder was al bekendgemaakt dat vier militairen zijn omgekomen bij de brand.
4 uur geledenTIRANA (ANP/AFP) - De Albanese premier Edi Rama heeft zondag opnieuw de eis van demonstranten om af te treden van de hand gewezen. Zondag gingen in hoofdstad Tirana gewelddadige anti-regeringsprotesten hun zesde dag in.
7 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Een krachtige mediterrane storm heeft zondag in Spanje straten onder water gezet en het verkeer ontwricht. Nabij Barcelona verdronk een vrouw en raakten inwoners ingesloten door het water.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In een toespraak tot het Franse volk heeft president Emmanuel Macron erop aangedrongen onderscheid te maken tussen demonstranten met "legitieme eisen" en "degenen die hebben geplunderd". Ook riep hij op tot debatten "tussen de partijen - en niet op straat door middel van geweld".
8 uur geleden