Hamas wil bestand van 4,5 maanden en einde strijd
DOHA (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas wil een bestand van 4,5 maanden. In die tijd zouden in fasen gijzelaars en gevangenen vrijgelaten worden, de Israëlische troepen zich terugtrekken uit de Gazastrook en de wederopbouw van de strook moeten beginnen. Dit staat in een antwoord dat de beweging heeft gestuurd aan onderhandelaars uit Qatar en Egypte die afgelopen week ook een voorstel voor een wapenstilstand deden.
Volgens Israëlische media wil premier Benjamin Netanyahu geen einde aan de oorlog vastleggen en hij wil geen beloftes doen over troepenterugtrekking. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Antony Blinken, is in Israël om over een bestand in de Gazastrook te praten. Hij is op zijn vijfde reis door de regio sinds de oorlog tussen Hamas en Israël 7 oktober uitbrak. Blinken heeft voor hij in Israël arriveerde gesproken met de leiders van Qatar en Egypte.
Hamas stelt voor alle vrouwelijke gijzelaars en gijzelaars jonger dan negentien jaar en de ouderen in een eerste fase van 45 dagen vrij te laten in ruil voor de vrijlating van Palestijnse vrouwen en kinderen uit Israëlische gevangenissen. In een tweede fase van 45 dagen zouden de overige gijzelaars vrijgelaten worden. In de derde fase van 45 dagen zouden de strijdende partijen een akkoord moeten bereiken over het beëindigen van de oorlog en zouden ze de stoffelijke resten van omgekomenen uitwisselen.
Meer uit Buitenland
TAMPA (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft een commercieel vrachtschip in de Golf van Oman uitgeschakeld, nadat de bemanning waarschuwingen negeerde en probeerde de lopende zeeblokkade tegen Iran te doorbreken. Dat meldt CENTCOM, het operationeel commando in het Midden-Oosten, op X.
47 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie onderzoekt of de grote televisienetwerken ABC, CBS, CNN, NBC en Fox News de federale antitrust-wetgeving hebben overtreden toen zij tijdelijk het maken van beelden van president Donald Trump opschortten. Dat meldt The New York Times op basis van anonieme bronnen.
2 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - De door Saudi-Arabië gesteunde regeringstroepen in Jemen hebben laten weten een ballistische raket te hebben onderschept en vernietigd. De raket was afgevuurd door de pro-Iraanse Houthi's richting een gebied ten zuidoosten van de Saudische hoofdstad Riyad, waar zich de luchtmachtbasis Prince Sultan bevindt.
3 uur geledenERIE (ANP/RTR) - Een 45-jarige man heeft vrijdag in een woning in Erie, in de Amerikaanse staat Pennsylvania, zeven familieleden en een vriend van de familie doodgeschoten en daarna een einde aan zijn eigen leven gemaakt. Dat meldden de autoriteiten zaterdag. Onder de slachtoffers waren twee kinderen en een zwangere vrouw.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft de afgelopen maanden meerdere inwoners van Hongkong opgepakt, ondanks een richtlijn die hen moet beschermen. Dat schrijft nieuwssite Politico.
4 uur geledenRIYAD (ANP) - Bij een Houthi-aanval op de internationale luchthaven van Riyad in Saudi-Arabië zijn zeker twaalf doden gevallen, melden ingewijden aan The New York Times. Dat maakt het volgens de krant de dodelijkste aanval in een Golfstaat sinds het begin van de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran. Er zouden ook vijftig mensen gewond zijn geraakt.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Andy Burnham heeft de Oekraïense leider Volodymyr Zelensky verzekerd van zijn "volledige solidariteit". In een telefoongesprek erkende Burnham dat "de afgelopen 24 uur moeilijk waren geweest voor Oekraïne".
6 uur geleden