Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamas wil bestand van 4,5 maanden en einde strijd

Hamas wil bestand van 4,5 maanden en einde strijd

DOHA (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas wil een bestand van 4,5 maanden. In die tijd zouden in fasen gijzelaars en gevangenen vrijgelaten worden, de Israëlische troepen zich terugtrekken uit de Gazastrook en de wederopbouw van de strook moeten beginnen. Dit staat in een antwoord dat de beweging heeft gestuurd aan onderhandelaars uit Qatar en Egypte die afgelopen week ook een voorstel voor een wapenstilstand deden.

Volgens Israëlische media wil premier Benjamin Netanyahu geen einde aan de oorlog vastleggen en hij wil geen beloftes doen over troepenterugtrekking. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Antony Blinken, is in Israël om over een bestand in de Gazastrook te praten. Hij is op zijn vijfde reis door de regio sinds de oorlog tussen Hamas en Israël 7 oktober uitbrak. Blinken heeft voor hij in Israël arriveerde gesproken met de leiders van Qatar en Egypte.

Hamas stelt voor alle vrouwelijke gijzelaars en gijzelaars jonger dan negentien jaar en de ouderen in een eerste fase van 45 dagen vrij te laten in ruil voor de vrijlating van Palestijnse vrouwen en kinderen uit Israëlische gevangenissen. In een tweede fase van 45 dagen zouden de overige gijzelaars vrijgelaten worden. In de derde fase van 45 dagen zouden de strijdende partijen een akkoord moeten bereiken over het beëindigen van de oorlog en zouden ze de stoffelijke resten van omgekomenen uitwisselen.

Meer uit Buitenland

Komiek Russell Brand schuldig bevonden in misbruikzaak

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse komiek en acteur Russell Brand is door een jury schuldig bevonden aan verkrachting en meerdere aanrandingen. Brand stond de afgelopen weken in Londen terecht in een zaak waarin hij van meerdere verkrachtingen werd verdacht.

41 minuten geleden
Eurocommissaris: te vroeg om link te melden tussen bommeldingen

BRUSSEL (ANP) - Het is nog te vroeg om te zeggen of de bommeldingen in de Europese luchtvaart aan elkaar zijn gelinkt, zegt Eurocommissaris Apostolos Tzitzikostas (Transport). Deze week kregen meer dan twintig passagiersvluchten te maken met dit soort meldingen, waarvan een groot deel op donderdag.

2 uur geleden
Tienduizenden de straat op bij nationale protestdag in Frankrijk

PARIJS (ANP/RTR) - In 73 steden door heel Frankrijk zijn zo'n 250.000 mensen de straat op gegaan, zegt de Franse vakbond CGT volgens de nieuwssite BFMTV. Her en der zijn meldingen van brandstichting en ingrijpen van de politie, maar op de meeste plaatsen zijn de protesten volgens de politie vreedzaam. Er wordt geprotesteerd tegen onder meer de hoge kosten voor levensonderhoud, het niveau van de publieke voorzieningen en de staat van het onderwijs.

2 uur geleden
Poetin volgend jaar niet welkom bij G20-top in VK

LONDEN (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is volgend jaar niet welkom bij de G20-top in het Verenigd Koninkrijk, meldt de Britse premier Andy Burnham. Er is veel internationale kritiek op het besluit van de VS om Poetin uit te nodigen voor de komende G20 in Miami in december. Burnham heeft tegen The Economist gezegd dat de Russische president volgend jaar in ieder geval geen uitnodiging krijgt.

2 uur geleden
Belgische partijvoorzitter N-VA zwijgzaam over begrotingscrisis

BRUSSEL (ANP) - Partijvoorzitter Valerie Van Peel van de Belgische N-VA heeft donderdag voor en na haar bezoek aan de Belgische koning Filip niets tegen de pers gezegd. Zij was de laatste van de vijf partijvoorzitters die de afgelopen dagen bij de koning moesten komen om over de begrotingscrisis te praten.

2 uur geleden
Opnieuw vliegtuigen getroffen door bommeldingen

DEN HAAG (ANP/RTR/BELGA) - Zeker veertien passagiersvliegtuigen in Europa hebben deze donderdag te maken met bommeldingen. Eerder deze week kregen Europese vluchten hier ook al meermaals mee te maken en werd nergens een explosief aangetroffen.

3 uur geleden
Zelensky hoopt op meer steun VS na verkiezingstriomf Democraten

MADRID (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt dat de Verenigde Staten zijn land meer zullen steunen nu president Donald Trump voortaan moet werken met een parlement dat in handen is van de Democraten, de oppositie. "Er is hoop dat het tot een machtsevenwicht komt en dat we meer ondersteuning krijgen", zei Zelensky over de Congresverkiezingen in een interview met de Duitse omroep ZDF.

5 uur geleden