Hamas wil bestand van 4,5 maanden en einde strijd
DOHA (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas wil een bestand van 4,5 maanden. In die tijd zouden in fasen gijzelaars en gevangenen vrijgelaten worden, de Israëlische troepen zich terugtrekken uit de Gazastrook en de wederopbouw van de strook moeten beginnen. Dit staat in een antwoord dat de beweging heeft gestuurd aan onderhandelaars uit Qatar en Egypte die afgelopen week ook een voorstel voor een wapenstilstand deden.
Volgens Israëlische media wil premier Benjamin Netanyahu geen einde aan de oorlog vastleggen en hij wil geen beloftes doen over troepenterugtrekking. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Antony Blinken, is in Israël om over een bestand in de Gazastrook te praten. Hij is op zijn vijfde reis door de regio sinds de oorlog tussen Hamas en Israël 7 oktober uitbrak. Blinken heeft voor hij in Israël arriveerde gesproken met de leiders van Qatar en Egypte.
Hamas stelt voor alle vrouwelijke gijzelaars en gijzelaars jonger dan negentien jaar en de ouderen in een eerste fase van 45 dagen vrij te laten in ruil voor de vrijlating van Palestijnse vrouwen en kinderen uit Israëlische gevangenissen. In een tweede fase van 45 dagen zouden de overige gijzelaars vrijgelaten worden. In de derde fase van 45 dagen zouden de strijdende partijen een akkoord moeten bereiken over het beëindigen van de oorlog en zouden ze de stoffelijke resten van omgekomenen uitwisselen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten eisen dat China twee Amerikaanse wetenschappers vrijlaat die daar volgens de VS ten onrechte vastzitten. Dat blijkt uit een verklaring van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, een maand voor het verwachte bezoek van de Chinese president Xi aan het land.
43 seconden geledenKABOEL (ANP/AFP) - Afghanistan heeft twee VN-medewerkers vrijgelaten die sinds 9 augustus vastzaten. Dat meldt een woordvoerder van de VN-organisatie UNAMA aan persbureau AFP.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Andy Burnham vindt dat de beveiliging voor prins Harry en zijn vrouw Meghan een "privékwestie" is. Dat zei de minister-president toen hem werd gevraagd of de Britse overheid zou opdraaien voor de beveiliging van het koppel.
2 uur geledenKINSHASA (ANP) - De Democratische Republiek Congo (DRC) ontvangt 70.000 doses van een vaccin tegen het ebolavirus, meldt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Voor de variant van het virus die nu in het Afrikaanse land rondgaat, bestaat momenteel geen goedgekeurd vaccin.
2 uur geledenCEUTA (ANP) - De autoriteiten in Ceuta hebben de eerste zes lichamen geïdentificeerd van mensen die zijn omgekomen bij de grote toeloop naar de stad, eind vorige maand. Van drie mensen is de identiteit vastgesteld op basis van vingerafdrukken, de drie anderen met DNA, heeft het hoofd van de onderzoeksinstelling gezegd tegen de radiozender RNE, meldt Europa Press. Er zijn in totaal 82 lichamen geborgen.
2 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije blijft Syrië steunen bij het opbouwen van de krijgsmacht, ondanks waarschuwingen vanuit Israël. Het land is "vastberaden" om Syrië te helpen, zegt het Turkse ministerie van Defensie. Dat zei ook dat er geen Turkse militairen aanwezig waren op een basis in het noorden van Syrië die dinsdag door Israël werd aangevallen.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - De hitte heeft in Duitsland dit jaar tot nu toe aan 14.000 mensen het leven gekost, schat het Robert Koch Institut (RKI). Het werkelijke aantal is volgens het gezondheidsinstituut waarschijnlijk nog hoger. 2026 is daarmee nu al een van de dodelijkste jaren in lange tijd.
5 uur geleden