Hamas wil bestand van 4,5 maanden en einde strijd
DOHA (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas wil een bestand van 4,5 maanden. In die tijd zouden in fasen gijzelaars en gevangenen vrijgelaten worden, de Israëlische troepen zich terugtrekken uit de Gazastrook en de wederopbouw van de strook moeten beginnen. Dit staat in een antwoord dat de beweging heeft gestuurd aan onderhandelaars uit Qatar en Egypte die afgelopen week ook een voorstel voor een wapenstilstand deden.
Volgens Israëlische media wil premier Benjamin Netanyahu geen einde aan de oorlog vastleggen en hij wil geen beloftes doen over troepenterugtrekking. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Antony Blinken, is in Israël om over een bestand in de Gazastrook te praten. Hij is op zijn vijfde reis door de regio sinds de oorlog tussen Hamas en Israël 7 oktober uitbrak. Blinken heeft voor hij in Israël arriveerde gesproken met de leiders van Qatar en Egypte.
Hamas stelt voor alle vrouwelijke gijzelaars en gijzelaars jonger dan negentien jaar en de ouderen in een eerste fase van 45 dagen vrij te laten in ruil voor de vrijlating van Palestijnse vrouwen en kinderen uit Israëlische gevangenissen. In een tweede fase van 45 dagen zouden de overige gijzelaars vrijgelaten worden. In de derde fase van 45 dagen zouden de strijdende partijen een akkoord moeten bereiken over het beëindigen van de oorlog en zouden ze de stoffelijke resten van omgekomenen uitwisselen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De nationalistische leiders van Schotland, Wales en Noord-Ierland willen intensiever samenwerken in hun streven het Verenigd Koninkrijk te verlaten en aansluiting te zoeken bij de EU. "We geloven dat de toekomst van onze landen in de Europese Unie ligt", schrijven John Swinney, Rhun ap Iorwerth en Michelle O'Neill in een verklaring. Ze stellen dat de Brexit heeft geleid tot economische schade.
36 minuten geledenSANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's zeggen tientallen aanvallen te hebben uitgevoerd op militaire voorzieningen in Saudi-Arabië. De groep meldt dat deze aanvallen een reactie zijn op Saudische luchtaanvallen op Jemen.
37 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De leiders van India en China hebben volgens het Kremlin hulp aangeboden bij het beëindigen van de oorlog in Oekraïne. Dat gebeurde tijdens de top van BRICS-landen in New Delhi, aldus een Russische regeringswoordvoerder.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse federale aanklager heeft een Duits-Oekraïense vrouw aangeklaagd voor vermeende spionage voor Rusland. Dat meldt de Generalbundesanwalt in een persverklaring.
1 uur geledenHELSINKI/PARIJS (ANP) - Finland sluit aan bij de Franse bescherming met kernwapens. Het land, dat van alle NAVO-lidstaten de langste grens met Rusland deelt, voegt zich in een rij met onder andere Nederland.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran heeft uitgehaald naar Oostenrijk omdat een Iraanse delegatie toegang tot het land is geweigerd. De Iraniërs kunnen daardoor volgens staatsmedia niet deelnemen aan een conferentie van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA).
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - In de Chinese hoofdstad Beijing wordt uit veiligheidsoverwegingen het bezit van drones verboden. Het opslaan of vervoeren van de onbemande toestellen mag vanaf medio november niet meer, staat in nieuwe regels.
4 uur geleden