Hamas wil bestand van 4,5 maanden en einde strijd
DOHA (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas wil een bestand van 4,5 maanden. In die tijd zouden in fasen gijzelaars en gevangenen vrijgelaten worden, de Israëlische troepen zich terugtrekken uit de Gazastrook en de wederopbouw van de strook moeten beginnen. Dit staat in een antwoord dat de beweging heeft gestuurd aan onderhandelaars uit Qatar en Egypte die afgelopen week ook een voorstel voor een wapenstilstand deden.
Volgens Israëlische media wil premier Benjamin Netanyahu geen einde aan de oorlog vastleggen en hij wil geen beloftes doen over troepenterugtrekking. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Antony Blinken, is in Israël om over een bestand in de Gazastrook te praten. Hij is op zijn vijfde reis door de regio sinds de oorlog tussen Hamas en Israël 7 oktober uitbrak. Blinken heeft voor hij in Israël arriveerde gesproken met de leiders van Qatar en Egypte.
Hamas stelt voor alle vrouwelijke gijzelaars en gijzelaars jonger dan negentien jaar en de ouderen in een eerste fase van 45 dagen vrij te laten in ruil voor de vrijlating van Palestijnse vrouwen en kinderen uit Israëlische gevangenissen. In een tweede fase van 45 dagen zouden de overige gijzelaars vrijgelaten worden. In de derde fase van 45 dagen zouden de strijdende partijen een akkoord moeten bereiken over het beëindigen van de oorlog en zouden ze de stoffelijke resten van omgekomenen uitwisselen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - Duizenden mensen hebben in Londen, Berlijn en Dublin deelgenomen aan pro-Palestijnse demonstraties. Ze riepen op tot een einde aan de Israëlische aanvallen op Gaza.
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Er zijn volgens het Pentagon tot nu toe 21 Amerikaanse militairen omgekomen in het Midden-Oosten bij operaties tegen Iran. De officiële telling is naar boven bijgesteld, meldt The Washington Post. 865 militairen raakten gewond.
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft kritiek geuit op zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky en stelt dat het "tijd is dat Oekraïne een nieuwe president krijgt".
2 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR) - Twee mensen zijn in de Verenigde Staten om het leven gekomen nadat orkaan Isaias in de nacht van vrijdag op zaterdag aan land is gekomen. Ongeveer 800.000 inwoners van Florida, Alabama en Georgia zaten zonder stroom. Inmiddels is Isaias afgezwakt, maar zorgt naar verwachting nog tot ver landinwaarts voor windvlagen.
2 uur geledenNASHVILLE (ANP) - Christa Pike is uit het ziekenhuis ontslagen, anderhalve week na de mislukte executiepoging in de Amerikaanse staat Tennessee. Dat melden het lokale tv-station WVLT en andere Amerikaanse media. Ze is teruggebracht naar de gevangenis waar ze al meer dan dertig jaar vastzit, laten haar advocaten weten.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR/DPA) - De politie in India heeft in New Delhi duizenden demonstranten opgepakt. De hoofdstad werd eerder op de dag zo goed als afgesloten in de aanloop naar een jongerenprotest.
5 uur geledenRAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - De Palestijnse leider Mahmoud Abbas heeft de parlementsverkiezingen van komende maand officieel geannuleerd. Het is nu de bedoeling dat zowel de presidents- als parlementsverkiezingen gaan plaatsvinden in september volgend jaar, schrijft persbureau WAFA.
6 uur geleden