Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamas wil bestand van 4,5 maanden en einde strijd

Hamas wil bestand van 4,5 maanden en einde strijd

DOHA (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas wil een bestand van 4,5 maanden. In die tijd zouden in fasen gijzelaars en gevangenen vrijgelaten worden, de Israëlische troepen zich terugtrekken uit de Gazastrook en de wederopbouw van de strook moeten beginnen. Dit staat in een antwoord dat de beweging heeft gestuurd aan onderhandelaars uit Qatar en Egypte die afgelopen week ook een voorstel voor een wapenstilstand deden.

Volgens Israëlische media wil premier Benjamin Netanyahu geen einde aan de oorlog vastleggen en hij wil geen beloftes doen over troepenterugtrekking. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Antony Blinken, is in Israël om over een bestand in de Gazastrook te praten. Hij is op zijn vijfde reis door de regio sinds de oorlog tussen Hamas en Israël 7 oktober uitbrak. Blinken heeft voor hij in Israël arriveerde gesproken met de leiders van Qatar en Egypte.

Hamas stelt voor alle vrouwelijke gijzelaars en gijzelaars jonger dan negentien jaar en de ouderen in een eerste fase van 45 dagen vrij te laten in ruil voor de vrijlating van Palestijnse vrouwen en kinderen uit Israëlische gevangenissen. In een tweede fase van 45 dagen zouden de overige gijzelaars vrijgelaten worden. In de derde fase van 45 dagen zouden de strijdende partijen een akkoord moeten bereiken over het beëindigen van de oorlog en zouden ze de stoffelijke resten van omgekomenen uitwisselen.

Meer uit Buitenland

Italië verlengt grenscontroles Spanje met nog eens vijftien dagen

ROME (ANP/RTR) - Italië heeft de grenscontroles voor reizigers uit Spanje met nog eens vijftien dagen verlengd, meldt het Italiaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. De maatregel werd aanvankelijk ingevoerd nadat eind juli tienduizenden mensen vanuit Marokko de Spaanse enclave Ceuta probeerden te bereiken. De Italiaanse premier Giorgia Meloni uitte felle kritiek op hoe Spanje met deze situatie is omgegaan.

2 uur geleden
Turkse politie pakt 150 pro-lhbtqi-demonstranten op

ISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - Minstens 150 mensen zijn in Istanbul tijdens een pro-lhbtqi-demonstratie opgepakt door de Turkse politie. De demonstranten hadden zich verzameld voor het gerechtshof in Çağlayan, een wijk in Istanbul. De politie hield ze aan voordat ze een persverklaring konden afleggen.

2 uur geleden
Europarlement heft immuniteit op van Pool om ontkenning gaskamers

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft de onschendbaarheid van de Poolse politicus Grzegorz Braun opgeheven. Hij werd drie weken geleden in Polen aangeklaagd voor het ontkennen van nazi-misdaden, omdat hij openlijk het bestaan van de gaskamers in vernietigingskamp Auschwitz-Birkenau in twijfel had getrokken, aldus TVP World.

3 uur geleden
VN zien schending internationaal recht bij berging lichamen Gaza

GENÈVE (ANP) - VN-mensenrechtencommissaris Volker Türk heeft zijn zorgen uitgesproken over schendingen van het internationaal recht bij de berging van lichamen in Gaza. Hij roept Israël op internationale onderzoekers toegang te verlenen tot het gebied, zodat ze kunnen helpen bij het verzamelen van bewijs.

4 uur geleden
Reddingsactie na bootongeluk Indonesië moeilijk door slecht weer

JAKARTA (ANP/AFP/RTR) - De reddingsactie na een veerbootongeluk in Indonesië wordt bemoeilijkt door slecht weer. Hoge golven maken dat reddingswerkers moeilijk bij het gekapseisde schip kunnen komen. Zondagochtend zonk het passagiersschip. Het officiële dodental ligt op zes, 129 mensen worden nog vermist.

4 uur geleden
WHO ziet vooruitgang in ebola-bestrijding, maar nog geen keerpunt

GENÈVE (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) zegt langzaamaan resultaten te zien van de bestrijding van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo. Maar de VN-organisatie benadrukt dat het nog te vroeg is om te zeggen dat de uitbraak over zijn hoogtepunt heen is.

5 uur geleden
Parlement Oekraïne stemt in met ontslag procureur-generaal

KYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft dinsdag ingestemd met het ontslag van procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Zijn positie kwam onder druk te staan, nadat de anticorruptiediensten deze maand een inval hadden gedaan in zijn kantoor.

6 uur geleden