Hamas: we zijn akkoord met bestand dat is aangekondigd
DOHA/DUBAI (ANP/RTR) - Een voorman van de Palestijnse beweging Hamas heeft benadrukt dat de beweging achter het wapenstilstandsakkoord staat dat woensdag door de bemiddelaars is aangekondigd. Voorman Izzat al-Reshiq weerspreekt daarmee verklaringen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Die stelt dat de Palestijnen op het laatste moment terugkomen op punten uit de overeenkomst.
Hamas zou terugkrabbelen en nieuwe eisen stellen, en daarom kunnen volgens de Israëlische premier zijn veiligheidskabinet en zijn regering nog niet bijeenkomen voor een stemming over het akkoord. Er wordt in Qatar nog steeds over onderhandeld volgens de Israëlische meldingen.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
9 uur geleden