Hamas waarschuwt inwoners Israëlische stad Ashkelon te evacueren
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas waarschuwt inwoners van de Israëlische kustplaats Ashkelon om te evacueren. Voor 17.00 uur lokale tijd zouden ze de stad uit moeten zijn. Hamas gaf geen verdere details prijs.
Ashkelon ligt op zo'n 8 kilometer van de noordelijke grens van de Gazastrook en telde in 2021 zo'n 150.000 inwoners.
Hamas en Israël zijn sinds zaterdag verwikkeld in een hevige strijd. Israël beantwoordt de gewelddadigheden van de militante Palestijnse beweging met aanhoudende luchtaanvallen op de Gazastrook. In Israël werden al duizend doden geteld, in Gaza ruim zevenhonderd.
Israël heeft een totale blokkade van Gaza opgezet, waardoor water, voedsel en elektriciteit het gebied niet meer in komen. Gevreesd wordt dat de Israëlische krijgsmacht zich opmaakt voor een landoffensief.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat het erop lijkt dat Honduras "de resultaten van de presidentiële verkiezingen probeert te veranderen". Hij beweert dat het land vroegtijdig is gestopt met het tellen van de stemmen.
18 minuten geledenHONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, kondigde dinsdag de oprichting aan van een onafhankelijke commissie die de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool moet onderzoeken.A
25 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, een ultimatum gegeven om Venezuela te verlaten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van vier bronnen met informatie over het telefoongesprek tussen Trump en Maduro op 21 november.
2 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.
4 uur geledenPOKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.
8 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.
10 uur geledenKINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.
10 uur geleden