Hamas waarschuwt inwoners Israëlische stad Ashkelon te evacueren
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas waarschuwt inwoners van de Israëlische kustplaats Ashkelon om te evacueren. Voor 17.00 uur lokale tijd zouden ze de stad uit moeten zijn. Hamas gaf geen verdere details prijs.
Ashkelon ligt op zo'n 8 kilometer van de noordelijke grens van de Gazastrook en telde in 2021 zo'n 150.000 inwoners.
Hamas en Israël zijn sinds zaterdag verwikkeld in een hevige strijd. Israël beantwoordt de gewelddadigheden van de militante Palestijnse beweging met aanhoudende luchtaanvallen op de Gazastrook. In Israël werden al duizend doden geteld, in Gaza ruim zevenhonderd.
Israël heeft een totale blokkade van Gaza opgezet, waardoor water, voedsel en elektriciteit het gebied niet meer in komen. Gevreesd wordt dat de Israëlische krijgsmacht zich opmaakt voor een landoffensief.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
3 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
9 uur geleden