Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamas vuurt raketten af op Israëlisch leger bij Kerem Shalom

Hamas vuurt raketten af op Israëlisch leger bij Kerem Shalom

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas heeft opnieuw raketten afgevuurd op Israëlische militairen bij de grensovergang Kerem Shalom. Een eerdere aanval leidde tot de sluiting van de belangrijke overgang tussen Israël en de Gazastrook.

De gewapende tak van Hamas verklaart een aanval te hebben uitgevoerd op "een samenkomst van vijandelijke militairen". De raketalarmen zijn volgens Israëlische media afgegaan. De Israëlische krijgsmacht (IDF) bevestigt dat raketten zijn afgevuurd vanuit de Gazastrook, zonder te melden of deze schade hebben veroorzaakt.

De Israëlische positie bij de grensovergang werd zondag getroffen door raketten van Hamas. Daarbij kwamen vier militairen om het leven. Tien anderen raakten gewond, van wie drie ernstig. De grensovergang is sindsdien dicht. Kerem Shalom is belangrijk voor de levering van voedsel, medicijnen en andere humanitaire hulp aan de Gazastrook.

Meer uit Buitenland

Sjiitische leider Irak roept moslims op solidair met Iran te zijn

NAJAF (ANP/AFP) - De hoogste sjiitische geestelijke in Irak, grootayatollah Ali Al-Hussein al-Sistani, heeft de moslims opgeroepen solidair te zijn met Iran. Hij noemt de aanvallen van Israël en de VS op Iran "een ongerechtvaardigde oorlog".

28 minuten geleden
Leger Israël draagt bevolking Zuid-Libanon op noordwaarts te gaan

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft de Libanese bevolking ten zuiden van de rivier de Litani opgedragen daar weg te gaan. De mensen moeten voor hun eigen veiligheid naar het noorden en de rivier oversteken.

36 minuten geleden
Canadese premier: oorlog Midden-Oosten toont falen van wereldorde

SYDNEY (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft de situatie in het Midden-Oosten omschreven als het falen van de internationale orde. Dat deed hij tijdens een bezoek aan het Lowy Institute in Sydney.

2 uur geleden
Spaanse premier zegt nee tegen oorlog

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft in een televisietoespraak zijn weerzin geuit tegen de aanvallen op Iran. "Spanje zegt nee tegen oorlog", aldus Sánchez, die eraan toevoegde dat dit is hoe de grootste rampen voor de mensheid beginnen. "Spanje is tegen deze ramp."

2 uur geleden
Uitvaartplechtigheid van drie dagen aangekondigd voor Khamenei

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Een uitvaartplechtigheid van drie dagen is aangekondigd ter ere van de omgekomen hoogste leider van Iran, Ali Khamenei, aldus Iraanse staatsmedia. De plechtigheid begint woensdag 19.30 uur Nederlandse tijd in het centrum van Teheran, in en rond de moskee die is genoemd naar zijn voorganger, ayatollah Ruhollah Khomeini (1902-1989).

3 uur geleden
Mensenrechtenorganisatie: meer dan duizend burgerdoden in Iran

NEW YORK/TEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de oorlog in Iran zijn tot nu toe 1097 burgerdoden in Iran gevallen, volgens gegevens van een mensenrechtenorganisatie. Onder hen bevinden zich 181 kinderen. Dat meldt het in de VS gevestigde Human Rights Activists News Agency (HRANA), dat over een uitgebreid netwerk in Iran beschikt.

6 uur geleden
Doden en gewonden bij Israëlische luchtaanvallen op Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen op twee steden ten zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet zijn zes mensen omgekomen. Dat maakte het Libanese ministerie van Volksgezondheid woensdag bekend.

6 uur geleden