Hamas: VS gooien 'olie op het vuur' met luchtaanvallen
GAZASTAD (ANP/AFP) - Hamas veroordeelt de vergeldingsaanvallen van de Verenigde Staten in Irak en Syrië, en zegt dat Washington "olie op het vuur" gooit in het Midden-Oosten.
De VS "dragen de verantwoordelijkheid voor de gevolgen van deze brutale agressie tegen zowel Irak als Syrië", zei de Palestijnse militaire groepering in een verklaring. De VS voerden luchtaanvallen uit op door Iran gesteunde gewapende groepen als vergelding voor de dood van drie Amerikaanse soldaten in Jordanië vorige week.
Hamas is sinds oktober in een bloedige oorlog verwikkeld met Israël, nadat de beweging een grootschalige aanval had uitgevoerd op dat land. Amerika is een belangrijke bondgenoot van Israël.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf verwijt de Verenigde Staten ondanks diplomatieke inspanningen de inzet van grondtroepen voor te bereiden. "De vijand stuurt openlijk een boodschap van onderhandeling en plant in het geheim een grondaanval", verklaarde Qalibaf volgens Iraanse media.
44 minuten geledenDERBY (ANP/AFP) - Meerdere mensen zijn zaterdagavond zwaargewond geraakt toen een auto inreed op voetgangers in de Britse stad Derby. De politie heeft een man gearresteerd.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Russische haven van Oost-Loega heeft opnieuw schade opgelopen door een Oekraïense droneaanval. Dat meldt de gouverneur van Leningrad, die stelt dat tientallen onbemande toestellen zijn neergehaald boven het gebied.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië zegt een aanval te hebben afgeslagen die vanuit Irak is uitgevoerd op een Amerikaanse basis. Onderminister van Defensie Sipan Hamo meldde dat vier drones waren gelanceerd vanuit het buurland.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.
7 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
12 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
13 uur geleden