Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamas: van 33 vrij te laten gijzelaars zijn 25 nog in leven

Hamas: van 33 vrij te laten gijzelaars zijn 25 nog in leven

GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Van de 33 Israëlische gijzelaars die Hamas heeft beloofd vrij te laten, zijn er 25 in leven. Dat blijkt uit een lijst die Hamas aan bemiddelaars heeft overhandigd, stelt een functionaris van de Palestijnse beweging.

Van de 25 levenden zijn er inmiddels zeven terug in Israël: allemaal vrouwen, onder wie vier militairen. De 33 vrijlatingen maken deel uit van de eerste fase van een bestand tussen Israël en Hamas, dat ruim een week geleden inging.

Acht gijzelaars die zouden worden vrijgelaten in deze eerste fase zijn dood, bevestigt een Israëlische regeringswoordvoerder. "De families zijn geïnformeerd over de situatie van hun familieleden", aldus de zegsman.

De komende vrijlatingen zijn eind deze week, aldus bemiddelaar Qatar. In ruil voor de gijzelaars laat Israël Palestijnse gevangenen gaan.

Meer uit Buitenland

Onduidelijk of gestrande walvis bij Denemarken bekende Timmy is

ANHOLT (ANP/DPA) - In de buurt van het eiland Anholt tussen Denemarken en Zweden is een dode walvis gevonden. Duitse media melden dat Duitsland contact heeft opgenomen met Denemarken om te kijken of het gaat om Timmy, de walvis die strandde voor de Duitse kust en werd vrijgelaten in de buurt van Denemarken.

27 minuten geleden
Trump zegt bij Xi geen toezeggingen te hebben gedaan over Taiwan

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt tijdens zijn bezoek aan China geen toezeggingen te hebben gedaan over Taiwan. Hij kondigde aan snel te beslissen over een nieuwe wapendeal met het democratisch bestuurde eiland voor de Chinese kust.

29 minuten geleden
Iran zet vraagtekens bij betrouwbaarheid VS in vredesproces

NEW DELHI (ANP/RTR) - Iran heeft duidelijk gemaakt dat het "vertrouwen" in de Verenigde Staten ontbreekt in de onderhandelingen over de oorlog in het Midden-Oosten. Minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi beklaagde zich tijdens een BRICS-bijeenkomst in India over "tegenstrijdige boodschappen" die hebben geleid tot twijfels over wat de inzet is van de VS rond het vredesproces. Dat is volgens de minister nog niet helemaal mislukt, maar verloopt wel moeizaam.

56 minuten geleden
Palestijns persbureau meldt aanvallen van kolonisten op Westoever

RAMALLAH (ANP) - Kolonisten op de Westelijke Jordaanoever hebben auto's en een moskee in brand gestoken in de buurt van Ramallah, meldt WAFA, het officiële persbureau in het gebied. Daarnaast schoten Israëlische troepen ten zuiden van Nablus een 16-jarige jongen dood, aldus WAFA.

1 uur geleden
Filipijnse minister: we gaan gehoor geven aan arrestatiebevel ICC

MANILLA (ANP/RTR) - De Filipijnse minister van Justitie Fredderick Vida zegt dat het land "zeker wel" gehoor gaat geven aan een arrestatiebevel van het Internationaal Strafhof (ICC) tegen Ronald Dela Rosa. De ex-politiechef en huidige senator wordt verdacht van misdaden tegen de menselijkheid in verband met zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen. Vida zei dat hij opdracht heeft gegeven om Dela Rosa te arresteren als hij probeert te vluchten.

2 uur geleden
Finland geeft drone-waarschuwing af, land in verhoogde paraatheid

HELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een waarschuwing afgegeven voor een dronedreiging in de regio Uusimaa, waar de hoofdstad Helsinki ligt. Inwoners werden opgeroepen om binnen te blijven. Volgens de Finse strijdkrachten werd Finland niet direct militair bedreigd. Vrijdagochtend vroeg meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken dat het gevaar geweken was. Het vliegverkeer komt ook weer op gang.

7 uur geleden
Trump: fantastische handelsakkoorden met China gesloten

BEIJING (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij "fantastische handelsakkoorden" heeft gesloten met de Chinese leider Xi Jinping. Trump zei dat tijdens een rondleiding door de tuinen van Zhongnanhai, het complex van de Chinese centrale leiding.

8 uur geleden