Hamas: van 33 vrij te laten gijzelaars zijn 25 nog in leven
GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Van de 33 Israëlische gijzelaars die Hamas heeft beloofd vrij te laten, zijn er 25 in leven. Dat blijkt uit een lijst die Hamas aan bemiddelaars heeft overhandigd, stelt een functionaris van de Palestijnse beweging.
Van de 25 levenden zijn er inmiddels zeven terug in Israël: allemaal vrouwen, onder wie vier militairen. De 33 vrijlatingen maken deel uit van de eerste fase van een bestand tussen Israël en Hamas, dat ruim een week geleden inging.
Acht gijzelaars die zouden worden vrijgelaten in deze eerste fase zijn dood, bevestigt een Israëlische regeringswoordvoerder. "De families zijn geïnformeerd over de situatie van hun familieleden", aldus de zegsman.
De komende vrijlatingen zijn eind deze week, aldus bemiddelaar Qatar. In ruil voor de gijzelaars laat Israël Palestijnse gevangenen gaan.
Meer uit Buitenland
WASSENBERG (ANP/DPA) - Bij een schietpartij in de Duitse plaats Wassenberg, vlak bij de Nederlandse grens ter hoogte van Roermond, is maandagavond een man om het leven gekomen. De politie is een klopjacht begonnen op de dader en heeft onder meer een helikopter ingezet, meldt een woordvoerder van de Duitse politie.
9 minuten geledenMONTERREY (ANP/BLOOMBERG) - De Mexicaanse politie heeft de leider gearresteerd van een groep die nauwe banden heeft met het beruchte drugskartel Cartel del Noreste. Tijdens de arrestatie werden naast wapens, drugs, auto's en motoren ook zeven tijgers in beslag genomen.
43 minuten geledenLONDEN (ANP) - Meerdere ministers hebben de Britse premier Keir Starmer gevraagd op te stappen, melden Britse media. Volgens The Times hebben drie leden van het kabinet, onder wie de minister van Binnenlandse Zaken Shabana Mahmood, Starmer verteld dat hij zijn positie moet heroverwegen. Sky News schrijft dat de ministers hem dinsdag in een vergadering gaan vertellen dat "het spel voorbij is".
4 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de EU-sancties voor gewelddadige kolonisten afgedaan als het "moreel bankroet" van de Europese Unie. In een verklaring van zijn kantoor op X staat dat de Europeanen op deze manier de kolonisten op de Westelijke Jordaanoever gelijkstellen aan Hamas.
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stelt dat het maandag op de laatste dag van het staakt-het-vuren "niet stil was aan het front". Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het driedaagse bestand.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse reactie op een Amerikaans voorstel om de oorlog te beëindigen "stom" genoemd. Hij spreekt daarnaast over "een stuk afval" dat hij niet volledig heeft gelezen, omdat hij zijn "tijd niet wil verspillen".
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU wil een actievere rol gaan spelen in toekomstige vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne. De EU-ministers van Buitenlandse Zaken gaan eind deze maand bepalen waarover de EU met Rusland wil praten en "wat onze rode lijnen zijn", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van de vergadering met de ministers in Brussel.
8 uur geleden