Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamas trekt zich terug uit onderhandelingen met Israël

Hamas trekt zich terug uit onderhandelingen met Israël

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas trekt zich terug uit de onderhandelingen met Israël over een staakt-het-vuren in de Gazastrook. Een hoge Hamasfunctionaris noemt de Israëlische aanvallen op Gaza en de Israëlische houding bij de onderhandelingen als reden.

De functionaris zegt dat de politiek leider van Hamas, Ismail Haniyeh, de bemiddelaars op de hoogte heeft gesteld van het "besluit om de onderhandelingen stop te zetten vanwege het gebrek aan ernst onder de bezetters, het voortdurende beleid van uitstel en belemmering, en de aanhoudende slachtpartijen onder ongewapende burgers".

Het nieuws komt een dag na een zeer dodelijke aanval op Al Mawasi. De Israëlische krijgsmacht had het gemunt op Mohammed Deif, de leider van de militaire tak van Hamas. Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu is het niet duidelijk of hij is gedood. Hamas heeft herhaaldelijk gezegd dat Deif niet is omgekomen. Hij zou in goede gezondheid zijn.

Vanuit Israël en de Verenigde Staten kwamen eerder deze maand optimistische geluiden over een mogelijke deal tussen Hamas en Israël. Een Israëlische regeringsfunctionaris had het over een "significante doorbraak". Volgens diverse media eiste de Palestijnse groepering niet langer dat Israël direct instemt met een permanent bestand. Die toezegging zou in een latere fase mogen komen.

Meer uit Buitenland

Legerchef Israël: terugtrekkingslijn in Gaza is 'nieuwe grens'

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerchef Eyal Zamir heeft gezegd dat de demarcatielijn waarachter Israëlische troepen zich in Gaza hebben teruggetrokken een "nieuwe grens" is. Dat zei Zamir tegen Israëlische reservisten in de Palestijnse Gazastrook, aldus een militaire verklaring.

13 minuten geleden
Oekraïense aanvoerroute onbegaanbaar door Russische aanval op dam

PETSJENIHY (ANP/DPA) - Rusland heeft met een raketaanval een dam in de regio Charkiv geraakt, meldt de burgemeester van het nabijgelegen Petsjenihy. Daardoor is een belangrijke aanvoerroute voor het Oekraïense leger onbegaanbaar geworden.

42 minuten geleden
Waterlekkage in Louvre beschadigt boeken over Egyptische oudheid

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Een waterlekkage vorige maand heeft honderden boeken beschadigd op de afdeling Egyptische oudheid van het Louvre in Parijs. Volgens adjunct-directeur Francis Steinbock van het Franse museum gaat het om "boeken die door egyptologen worden geraadpleegd".

1 uur geleden
Benin meldt 14 arrestaties om poging tot staatsgreep

COTONOU (ANP/RTR/AFP) - Een woordvoerder van de regering in Benin zegt dat veertien mensen zijn opgepakt voor de couppoging, die volgens de autoriteiten is mislukt. Militairen claimden eerder op nationale televisie dat ze de macht in het West-Afrikaanse land hadden overgenomen, maar de regering ontkent dat.

2 uur geleden
Netanyahu verwacht dat tweede fase bestand snel ingaat

JERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zal de tweede fase van het staakt-het-vuren in de Gazastrook waarschijnlijk "zeer binnenkort" ingaan. Hij zei tijdens een persconferentie met de Duitse bondskanselier Friedrich Merz dat de eerste fase is afgerond, maar dat de tweede fase wel moeilijker zal worden.

4 uur geleden
Tientallen doden in Soedan na droneaanval op ziekenhuis en crèche

KALOGI (ANP/AFP) - Bij een droneaanval op de Soedanese stad Kalogi zijn tientallen mensen gedood, melden lokale autoriteiten. De paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) of een van hun bondgenoten zouden een ziekenhuis en een crèche hebben geraakt en nog een keer hebben geschoten toen mensen kinderen probeerden te redden uit het gebouw.

6 uur geleden
Deel luchthaven Heathrow afgesloten na melding incident met gas

LONDEN (ANP) - De politie heeft volgens plaatselijke media de toegang tot de Londense luchthaven Heathrow geblokkeerd, nadat er in of bij een terminal melding was dat er een soort gas zou zijn verspreid. Brandweer en politie zijn in grote getale uitgerukt. Volgens de nieuwssite MyLondon zijn ook buslijnen en treinen vanuit Londen tijdelijk stilgelegd.

7 uur geleden