Hamas: tientallen slachtoffers bij Israëlische aanval op kamp Gaza
GAZA-STAD (ANP) - Bij een aanval door Israël op een vluchtelingenkamp in Gaza zijn volgens het door Hamas bestuurde ministerie van Gezondheid in Gaza "tientallen doden of gewonden" gevallen. Het Israëlische leger bevestigt de aanval en zegt dat het ging om een locatie waarop Hamas acties voorbereidt.
Een woordvoerder van het ministerie van Gezondheid van Gaza liet op Facebook weten dat er vrouwen en kinderen slachtoffer zijn geworden van de aanval op het direct aan de Middellandse Zee gelegen kamp Al-Shati. Palestijnse media spreken van vijf doden.
De aanval vond maandagavond plaats. Zowel het ministerie van Gezondheid in Gaza als de woordvoerder van het Israëlische leger gaven geen verdere details over de militaire actie.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
3 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
10 uur geleden