Hamas: tegenhouden van hulpgoederen voor Gaza is oorlogsmisdaad
GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Hamas noemt de beslissing van Israël om de levering van alle humanitaire hulpgoederen voor Gaza tegen te houden een oorlogsmisdaad. De Palestijnse groepering omschrijft de stap ook als "goedkope afpersing" en een "coup" op de wapenstilstandsovereenkomst.
Israël heeft ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een verlenging van de eerste fase van het bestand en eist dat Hamas ook akkoord gaat. Hamas dringt nu bij bemiddelaars aan op het dwingen van Israël tot het beëindigen van de blokkade. Een Hamasfunctionaris stelt dat de Israëlische stap "de zaken bemoeilijkt en het onderhandelingsproces beïnvloedt". Verder laat hij weten dat Hamas niet reageert op druk.
De vraag naar humanitaire hulp in Gaza is enorm. Israël voerde vijftien maanden, tot het ingaan van het bestand medio januari, verwoestende aanvallen uit op het kustgebied. Het grootste deel van de woningen is beschadigd of vernietigd en onder meer de gezondheidszorg is zwaar getroffen. Sinds het begin van de oorlog is ook bijna de hele Gazaanse bevolking op de vlucht geslagen, velen meerdere keren.
Meer uit Buitenland
RAMALLAH (ANP/AFP) - Israëlische troepen hebben op de Westelijke Jordaanoever vier leden van een Palestijns gezin doodgeschoten in een auto, meldt het Palestijnse ministerie van Gezondheid. Volgens Israël reageerden de militairen op een veiligheidsdreiging.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
6 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
18 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.
19 uur geleden