Hamas stopt voorlopig met onderhandelingen over gijzelaars
GAZA-STAD (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas heeft volgens een Palestijnse functionaris besloten voorlopig niet meer te onderhandelen over hun gijzelaars, omdat Israël ziekenhuizen zou aanvallen in de Gazastrook. Het gaat met name om de aanvallen op of rond het grootste hospitaal van de strook, het al-Shifaziekenhuis in het centrum van Gaza-Stad. Het is door oorlogshandelingen sinds zaterdag volkomen buiten werking geraakt en veel patiënten dreigen op korte termijn te overlijden volgens de ziekenhuisdirecteur.
Volgens een woordvoerder van het Palestijnse ministerie van Gezondheid, Ashraf al-Qudra, kan niemand uit het belegerde ziekenhuis geëvacueerd worden door Israëlische beschietingen.
Hamas heeft bij de bloedige aanval op Israëlisch grondgebied op 7 oktober gijzelaars mee naar de Gazastrook genomen. Er zijn contacten tussen betrokken partijen met name Hamas, Qatar, Egypte, Israël en de VS over vrijlating van gijzelaars in ruil voor een tijdelijke wapenstilstand in de Gazastrook. Israël is volgens de Israëlische krant Haaretz niet bereid in een eventuele ruil vrouwelijke Palestijnse politieke gevangenen te betrekken. Afgelopen week leek er schot te zitten in de gesprekken, maar dat is voor zover bekend niet verwezenlijkt.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Deense minister van Buitenlandse Zaken gaat de Amerikaanse ambassadeur in zijn land ontbieden, omdat hij het niet eens is met de Amerikaanse aanwijzing van een speciale gezant voor Groenland. De Amerikaanse president Donald Trump wil het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk, toevoegen aan de Verenigde Staten.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - In Duitsland zijn dit jaar meer dan duizend verdachte dronevluchten geregistreerd, meldt het Openbaar Ministerie. Volgens hoofdaanklager Holger Münch zijn die toestellen vooral gespot bij vliegvelden en militaire faciliteiten, maar ook bij andere belangrijke infrastructuurpunten, zoals havens.
2 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Het staakt-het-vuren tussen Thailand en Cambodja uit oktober werd door de Verenigde Staten overhaast afgedwongen om op tijd gereed te zijn voor een ondertekeningsceremonie met de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt de Thaise minister van Buitenlandse Zaken Sihasak Phuangketkeow. Volgens hem wilden de Amerikanen dat de overeenkomst klaar zou zijn voordat Trump eind oktober naar Maleisië zou komen voor een top van de ASEAN. Een maand later werd het bestand alweer geschonden.
3 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - De 24-jarige man die werd opgepakt bij de terroristische aanslag in Bondi Beach is overgebracht van het ziekenhuis naar de gevangenis, meldt de politie. Hij zit nu vast in een inrichting in het oosten van Sydney, waar hij onder strenge bewaking op een medische afdeling komt te liggen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een speciale gezant aangewezen voor Groenland, dat hij graag bij de Verenigde Staten wil voegen. De functie gaat naar de gouverneur van Louisiana Jeff Landry.
4 uur geledenNIIGATA (ANP/AFP) - Een Japans regionaal parlement heeft ingestemd met de herstart van de kerncentrale Kashiwazaki-Kariwa, de grootste nucleaire energiecentrale ter wereld. Die werd uit voorzorg gesloten na de kernramp in Fukushima in 2011, maar nu wil Japan juist weer meer gebruik gaan maken van nucleaire energie.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Russische generaal, Fanil Sarvarov, is maandag omgekomen toen een autobom afging in Moskou. Het Russische Onderzoekscomité heeft dat maandag bekendgemaakt.
5 uur geleden