Hamas stelt tweede vrijlating gijzelaars uit
GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Hamas heeft de tweede vrijlating van gijzelaars uitgesteld. De militante Palestijnse beweging wil dat Israël zich aan de afspraken houdt en meer vrachtwagens met noodhulp toelaat in het noorden van de Gazastrook. Hamas is ook ontevreden over welke Palestijnse gevangenen door de Israëliërs geselecteerd worden om vrij te laten.
Vrijdag begon een vier dagen durende gevechtspauze waarin in totaal vijftig gijzelaars en 150 Palestijnse gevangenen moeten worden vrijgelaten. Dat gebeurt in groepen en vrijdag verliep de eerste gevangenenruil zonder problemen. Zaterdag zouden volgens verschillende berichten dertien of veertien Israëliërs worden vrijgelaten en 39 of 42 Palestijnse gevangenen.
De boodschap van Hamas volgde op berichten in Israëlische media dat de ruil van zaterdag om "technische" redenen een kleine vertraging had opgelopen. Een bron van Hamas had vlak voordat het uitstel bekend werd juist tegen het Franse persbureau AFP gezegd dat de gijzelaars al waren overgedragen aan medewerkers van het Rode Kruis. Dat is tegengesproken door de Israëliërs.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - De afscheidsdienst voor koning Harald in de Domkerk in Oslo is afgelopen. Even na 14.00 uur werd de kist met daarin het lichaam van de overleden koning de kerk uitgedragen. Vlak daarna volgde een fly-over van de luchtmacht. Vier gevechtsvliegtuigen vlogen in de zogenoemde missing-manformatie over de stad.
56 minuten geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Een telefoongesprek tussen de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Amerikaanse president Donald Trump is tot nader order opgeschort. Dat meldt een woordvoerder van de Duitse overheid. De twee bewindslieden zouden contact met elkaar hebben rond de 25e jaardag van de aanslagen op New York en Washington van 11 september 2001. Een reden voor het uitstel werd niet genoemd.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu klaagt de krant Haaretz aan na een artikel over de aanval van Hamas op Israël in oktober 2023. Daarin stond dat hij door de president van de Verenigde Arabische Emiraten was gewaarschuwd voor het geweld.
1 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse premier Jonas Gahr Støre is "diep dankbaar" voor de 35 jaar dat Harald koning van Noorwegen was. De vorst maakte zijn functie "menselijk", aldus Støre tijdens de uitvaartdienst voor Harald in de Domkerk in Oslo.
1 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP) - De Servische president Aleksandar Vučić heeft per decreet het Servische parlement ontbonden. Verkiezingen waren aanvankelijk gepland voor december 2027, maar zullen nu 25 oktober worden gehouden. Vučić gaat daarmee mee in de eisen van demonstranten in het land, die al maandenlang protesteren tegen de regering.
2 uur geledenOSLO (ANP) - De rouwstoet rond de uitvaart van de Noorse koning Harald is aangekomen bij de Domkerk in Oslo. Bij aankomst werden koning Haakon en de overige leden van de Noorse koninklijke familie welkom geheten door de bisschop van Oslo, Sunniva Gylver, en Olav Fykse Tveit, de leider van de Noorse kerk.
2 uur geledenOSLO (ANP) - De kist met daarin het lichaam van de overleden Noorse koning Harald is op weg naar de Domkerk in Oslo. Rond het middaguur vertrok de rouwstoet vanaf het paleis, onder begeleiding van saluutschoten en muziek. Langs de route hebben zich honderden mensen verzameld. Het Noorse persbureau NTB omschrijft de sfeer als ingetogen en "ongewoon stil".
3 uur geleden