Hamas roept op tot protesten voor opening grensovergang Rafah
GAZA-STAD (ANP) - Hamas roept inwoners van de Gazastrook, de Westelijke Jordaanoever en "leden van de Arabische en islamitische naties en de vrije volkeren van de wereld" op vrijdag en zondag te demonstreren, meldt The Times of Israel. Met de protesten wil Hamas een oproep doen om de grensovergang tussen Egypte en de Gazastrook bij Rafah te openen.
Zaterdag reden de eerste vrachtwagens met noodhulp de Gazastrook binnen vanuit Egypte. Hulporganisaties zeggen dat de omvang van die konvooien veel te mager is om effectieve hulpverlening te kunnen bieden aan de Palestijnen.
Israël stelde kort na de verrassingsaanval van Hamas op 7 oktober een totale blokkade in van de Gazastrook. Water, voedsel, medische middelen en brandstof kwamen het Palestijnse gebied niet meer in. Egypte hield tot zaterdag zijn grens met de Gazastrook dicht, naar eigen zeggen omdat Israël de grensregio tot die tijd bombardeerde. Sindsdien is een zeer beperkte hoeveelheid hulpgoederen de grens overgestoken.
Meer uit Buitenland
GOMA (ANP/RTR/AFP) - Oud-president Joseph Kabila van de Democratische Republiek Congo slaat publiekelijk de handen ineen met rebellengroep M23. Hij gaat een nieuwe "politiek-militaire" coalitie leiden, die FRN wordt genoemd.
19 minuten geledenRIYAD (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's claimen een nieuwe aanval met een ballistische raket op de luchthaven in de Saudische hoofdstad Riyad. "De inslag was nauwkeurig", aldus een woordvoerder. De door Saudi-Arabië geleide coalitie tegen de Houthi's zei eerder een ballistische raket op weg naar Riyad te hebben neergehaald.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Twee Turkse burgers zijn in Duitsland aangehouden in verband met een brand bij een Starlink-station in Polen. Dat melden de Poolse autoriteiten, die ervan uitgaan dat Rusland achter het incident zit.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse autoriteiten gaan de beveiliging van prominenten opnieuw bekijken. De huidige regelingen schieten duidelijk tekort, zei minister van Binnenlandse Zaken Shabana Mahmood in de nasleep van de moord op politica Ann Widdecombe.
2 uur geledenURZULEI (ANP/DPA) - Een Italiaanse speleoloog is na ruim 27 uur in een grot op Sardinië gered door reddingswerkers. Hij kwam zondagmiddag vast te zitten op een diepte van 10 meter, nadat de ingang van de grot was geblokkeerd als gevolg van een aardverschuiving.
2 uur geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft opgeroepen tot nationale eenheid in aanloop naar een referendum in Alberta. In die olierijke provincie stemmen kiezers deze maand over de vraag of ze werk willen maken van onafhankelijkheid.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Navanethem Pillay, winnares van de Nobelprijs voor de Vrede, heeft het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag bezocht. De oud-ICC-rechter benadrukte daarbij het belang van het hof, dat onder grote Amerikaanse druk staat.
3 uur geleden