Hamas roept op tot protesten voor opening grensovergang Rafah
GAZA-STAD (ANP) - Hamas roept inwoners van de Gazastrook, de Westelijke Jordaanoever en "leden van de Arabische en islamitische naties en de vrije volkeren van de wereld" op vrijdag en zondag te demonstreren, meldt The Times of Israel. Met de protesten wil Hamas een oproep doen om de grensovergang tussen Egypte en de Gazastrook bij Rafah te openen.
Zaterdag reden de eerste vrachtwagens met noodhulp de Gazastrook binnen vanuit Egypte. Hulporganisaties zeggen dat de omvang van die konvooien veel te mager is om effectieve hulpverlening te kunnen bieden aan de Palestijnen.
Israël stelde kort na de verrassingsaanval van Hamas op 7 oktober een totale blokkade in van de Gazastrook. Water, voedsel, medische middelen en brandstof kwamen het Palestijnse gebied niet meer in. Egypte hield tot zaterdag zijn grens met de Gazastrook dicht, naar eigen zeggen omdat Israël de grensregio tot die tijd bombardeerde. Sindsdien is een zeer beperkte hoeveelheid hulpgoederen de grens overgestoken.
Meer uit Buitenland
WELLINGTON (ANP/RTR) - Nieuw-Zeeland heeft geen besprekingen gevoerd met de Europese Unie over het worden van een "geassocieerd lid". Dat heeft een woordvoerder van de Nieuw-Zeelandse minister van Buitenlandse Zaken Winston Peters vrijdag laten weten.
51 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Een voormalig Syrische overheidsfunctionaris, die onder de afgezette president Bashar al-Assad leiding gaf aan de centrale gevangenis van Damascus, is door een Amerikaanse rechter veroordeeld tot 60 jaar gevangenisstraf. Hij werd schuldig bevonden aan foltering.
52 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft vrijdag bekendgemaakt dat het een Togolese olietanker in de Straat van Hormuz heeft aangevallen, aldus een verklaring van het Iraanse staatspersbureau IRNA.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Mogelijk hebben de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Venezolaanse collega Delcy Rodríguez volgende week een eerste informele ontmoeting. Dat schrijft Axios op basis van ingewijden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten een Iraanse delegatie de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties bijwonen. In New York gaan daar volgende week wereldleiders spreken.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft achter gesloten deuren campagne gevoerd voor de aankomende verkiezingen in stadstaat Berlijn. Hij sprak ongeveer 150 partijgenoten toe in het hoofdkwartier van zijn christendemocraten.
8 uur geledenANKARA (ANP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan is voornemens zich opnieuw te kandideren voor het presidentschap, aldus Turkse media op gezag van een hooggeplaatste adviseur van Erdogan.
9 uur geleden