Hamas roept op tot protesten voor opening grensovergang Rafah
GAZA-STAD (ANP) - Hamas roept inwoners van de Gazastrook, de Westelijke Jordaanoever en "leden van de Arabische en islamitische naties en de vrije volkeren van de wereld" op vrijdag en zondag te demonstreren, meldt The Times of Israel. Met de protesten wil Hamas een oproep doen om de grensovergang tussen Egypte en de Gazastrook bij Rafah te openen.
Zaterdag reden de eerste vrachtwagens met noodhulp de Gazastrook binnen vanuit Egypte. Hulporganisaties zeggen dat de omvang van die konvooien veel te mager is om effectieve hulpverlening te kunnen bieden aan de Palestijnen.
Israël stelde kort na de verrassingsaanval van Hamas op 7 oktober een totale blokkade in van de Gazastrook. Water, voedsel, medische middelen en brandstof kwamen het Palestijnse gebied niet meer in. Egypte hield tot zaterdag zijn grens met de Gazastrook dicht, naar eigen zeggen omdat Israël de grensregio tot die tijd bombardeerde. Sindsdien is een zeer beperkte hoeveelheid hulpgoederen de grens overgestoken.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Een rechter in New York weigert de veroordeling van de tot twintig jaar cel veroordeelde Ghislaine Maxwell te herzien. Ze had dat in een verzoek gevraagd te doen.
1 uur geledenONHAYE (ANP/BELGA) - In de zoektocht naar een 5-jarige vermiste jongen en zijn vader in Onhaye, in de Belgische provincie Namen, is een tweede lichaam gevonden. Dat heeft het parket van Namen dinsdag bekendgemaakt tijdens een persconferentie. Volgens het parket gaat het hoogstwaarschijnlijk om de vader van de jongen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opnieuw uitgehaald naar de regering van Iran. Hij stelt dat zij met het doden van demonstranten verantwoordelijk is voor een gigantische humanitaire crisis die "moet worden gestopt".
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft wat extra Patriot-luchtverdedigingsraketten gekregen, zegt president Volodymyr Zelensky. Bondgenoten hebben volgens hem ook luchtafweerbatterijen voor de korte afstand toegezegd en raketten waarmee gevechtsvliegtuigen Russische drones en kruisraketten kunnen neerhalen.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De film Coward van Lukas Dhont is de Belgische inzending voor de Oscars. Dat heeft het Vlaams Audiovisueel Fonds dinsdag gemeld. Het is al de derde keer dat een film van de 35-jarige Belgische filmmaker deze eer te beurt valt, na Girl (2018) en Close (2022). Close werd daadwerkelijk genomineerd.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Aartsbisschop Paul Richard Gallagher van het Vaticaan heeft in een gesprek met de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov aangedrongen op het belang van diplomatie en dialoog in wat hij "een moeilijke tijd voor internationale relaties" noemde. Gallagher, een belangrijke diplomaat die belast is met de buitenlandse relaties van het Vaticaan, bezocht Lavrov dinsdag in Moskou.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Een miljoen kinderen in Afghanistan zijn levensbedreigend ondervoed, waarschuwen de Verenigde Naties dinsdag. "Als er geen behandeling is en we niet in staat zijn om snel te handelen, lopen deze 1 miljoen het risico te komen te overlijden", zei Tajudeen Oyewale, de Afghaanse vertegenwoordiger van VN-kinderrechtenorganisatie UNICEF.
3 uur geleden