Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamas reageert 'snel' op voorstel over staakt-het-vuren in Gaza

Hamas reageert 'snel' op voorstel over staakt-het-vuren in Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas reageert "binnen een zeer korte periode" op het jongste voorstel voor een staakt-het-vuren in de Gazastrook. Een hoge functionaris van de Palestijnse groepering heeft dit woensdag verklaard, zonder te specificeren wanneer de reactie precies komt.

Hamas overweegt een voorstel dat bestaat uit een tijdelijk bestand en een uitwisseling van Israëlische gijzelaars voor een grotere groep Palestijnse gevangenen. Een delegatie van Hamas was begin deze week in Egypte om over het voorstel te praten. De vertegenwoordigers zijn inmiddels weer enkele dagen in Qatar, waar de politieke leiding van Hamas zit. Hamasfunctionaris Suhail al Hindi zegt dat het te vroeg is om te zeggen of de delegatie vindt dat er vooruitgang is geboekt.

Al Hindi meldt dat het streven is om de "oorlog te beëindigen", maar dat dit in strijd lijkt met Israëls vastberadenheid om door te gaan met een groot grondoffensief in Rafah. Israël wil de stad in het zuiden van de Gazastrook binnenvallen, ondanks bezwaren van veel landen en internationale organisaties zoals de Verenigde Naties over de veiligheid van de vele burgers in Rafah.

Meer uit Buitenland

Nobelprijswinnares Narges Mohammadi ontslagen uit het ziekenhuis

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi is zondag ontslagen uit het ziekenhuis, meldt haar stichting op sociale media. De activist, die eerder in de gevangenis zat, mag naar huis en heeft de komende weken nog afspraken in het ziekenhuis, aldus de stichting.

1 uur geleden
Iran stuurt herzien vredesvoorstel naar de Verenigde Staten

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt een nieuwe reactie op een Amerikaans vredesvoorstel te hebben gegeven. Ook een Pakistaanse bron meldt dat het bemiddelende land een herzien voorstel met de Amerikanen heeft gedeeld.

1 uur geleden
Shakira krijgt miljoenen terug van Spaanse belastingdienst

MADRID (ANP) - De Colombiaanse zangeres Shakira krijgt tientallen miljoenen euro's terug van de Spaanse belastingdienst. Volgens Spaanse media als El Mundo moet de fiscus zo'n 60 miljoen euro betalen aan de artiest.

2 uur geleden
Europol ontdekt duizenden onlineberichten Iraanse Garde in EU

BRUSSEL (ANP) - In de Europese Unie zijn duizenden onlineberichten van de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) in kaart gebracht en verwijderd, meldt Europol. Het EU-samenwerkingsverband van politiediensten heeft samen met lidstaten in totaal 14.200 berichten van de IRG op verschillende websites en onlineplatforms in de EU gevonden.

2 uur geleden
CARE: prijs van hulpgoederen loopt op door blokkade handelsroutes

GENÈVE (ANP) - Door de verstoring van handelsroutes in het Midden-Oosten loopt de prijs van voedsel en noodhulp snel op, ziet hulporganisatie CARE. Door de gedeeltelijke sluiting van de Straat van Hormuz moeten hulpgoederen via andere routes vervoerd worden. Dat zorgt er onder meer voor dat de prijs van noodvoeding voor ondervoede kinderen is verdrievoudigd, aldus CARE.

3 uur geleden
Gaza-flotilla meldt onderschepping door militaire schepen

NICOSIA (ANP) - De Global Sumud Flotilla, die op weg is naar Gaza met hulpgoederen, meldt dat militaire schepen ter hoogte van Cyprus zijn begonnen met het onderscheppen van de vloot. De flotilla vertrok vorige week vanaf Turkije, nadat Israëlische troepen schepen eerder hadden onderschept bij Kreta. Aan boord van de flotilla bevinden zich zes Nederlanders, laat de organisatie weten aan het ANP.

3 uur geleden
Nederlaag voor partij Sánchez bij verkiezingen Andalusië

SEVILLA (ANP/RTR) - Een flinke nederlaag voor de Spaanse premier Pedro Sánchez. Zijn sociaaldemocratische partij (PSOE) heeft haar slechtste resultaat ooit behaald bij de verkiezingen in de zuidelijke regio Andalusië. PSOE wist 28 zetels te behalen. De conservatieve Volkspartij (PP) heeft de verkiezingen gewonnen met 53 zetels, maar verloor haar absolute meerderheid.

4 uur geleden