Hamas reageert 'snel' op voorstel over staakt-het-vuren in Gaza
GAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas reageert "binnen een zeer korte periode" op het jongste voorstel voor een staakt-het-vuren in de Gazastrook. Een hoge functionaris van de Palestijnse groepering heeft dit woensdag verklaard, zonder te specificeren wanneer de reactie precies komt.
Hamas overweegt een voorstel dat bestaat uit een tijdelijk bestand en een uitwisseling van Israëlische gijzelaars voor een grotere groep Palestijnse gevangenen. Een delegatie van Hamas was begin deze week in Egypte om over het voorstel te praten. De vertegenwoordigers zijn inmiddels weer enkele dagen in Qatar, waar de politieke leiding van Hamas zit. Hamasfunctionaris Suhail al Hindi zegt dat het te vroeg is om te zeggen of de delegatie vindt dat er vooruitgang is geboekt.
Al Hindi meldt dat het streven is om de "oorlog te beëindigen", maar dat dit in strijd lijkt met Israëls vastberadenheid om door te gaan met een groot grondoffensief in Rafah. Israël wil de stad in het zuiden van de Gazastrook binnenvallen, ondanks bezwaren van veel landen en internationale organisaties zoals de Verenigde Naties over de veiligheid van de vele burgers in Rafah.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.
35 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
36 minuten geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.
37 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Secretaris-generaal António Guterres van de Verenigde Naties heeft de lidstaten laten weten dat de organisatie het risico loopt op een "dreigende financiële ineenstorting". Dat komt door onbetaalde contributies en een begrotingsregel die de organisatie dwingt ongebruikt geld terug te betalen, blijkt uit een brief van Guterres aan ambassadeurs.
38 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen hebben zich verzameld in het centrum van Minneapolis om te protesteren tegen immigratiedienst ICE. CNN meldt dat demonstranten teksten scanderen en borden omhooghouden met de tekst 'ICE Out'.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van miljardair Jeff Bezos, heeft vrijdag aangekondigd vluchten met het New Shepard-raketprogramma te pauzeren. Dat doet het bedrijf om zich te richten op het maanlandingsprogramma in samenwerking met NASA.
3 uur geledenST. PAUL (ANP/AFP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, wordt aangeklaagd voor het schenden van burgerrechten. De bekende oud-presentator van CNN werd opgepakt voor het verhinderen van een kerkdienst. Lemon was daar naar eigen zeggen om verslag te doen van een protest tegen immigratiedienst ICE.
4 uur geleden