
Hamas praat pas als Israël conform bestand gevangenen vrijlaat
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas voert geen gesprekken meer met Israël via bemiddelaars over een permanent staakt-het-vuren totdat Israël de 620 Palestijnse gevangenen vrijlaat die het krachtens het bestand zaterdag had moeten vrijlaten. Dat zei de hoge Hamas-functionaris Mahmoud Mardawi.
Eerder zondag liet Israël weten de Palestijnse gevangenen pas vrij te laten als het garanties krijgt dat Hamas stopt met wat Israël "vernederende" overdrachten van gijzelaars noemt. Ook kwam Israël met een nieuwe voorwaarde, namelijk dat de Palestijnen pas vrijkomen als de vrijlating van de volgende groep Israëlische gijzelaars is veiliggesteld.
De Verenigde Staten meldden later zondag Israëls beslissing om de vrijlating uit te stellen te steunen. Een woordvoerder van de Amerikaanse Nationale Veiligheidsraad noemde dat besluit "een gepaste reactie" en sprak over "barbaarse behandeling" van Israëlische gijzelaars door Hamas. President Donald Trump is bereid om Israël te steunen "welke koers het land ook kiest met betrekking tot Hamas," voegde de zegsman daaraan toe.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - Duitsland overweegt zonder Frankrijk verder te werken aan een nieuw Europees gevechtsvliegtuig. Er is zoveel ruzie over de verdeling van het werk, dat Duitsland Frankrijk liever inruilt voor het VK of Zweden, zeggen ingewijden tegen Politico en andere media.
13 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - België koopt afleidings- en misleidingsmiddelen om de fregatten te beschermen die het samen met Nederland laat bouwen. De 'decoy-verdedigingssystemen' doen zich bijvoorbeeld voor als echte doelwitten en zetten de vijand zo op het verkeerde been. Nederland besloot al meteen om zijn nieuwe fregatten ermee uit te rusten.
56 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft als eregast de herstelde torens van de beroemde Parijse kathedraal Notre-Dame de Paris heropend. De kathedraal, waarvan de bouw in de twaalfde eeuw begon, werd in april 2019 door een grote brand zwaar beschadigd. Vanaf zaterdag zijn de torens ook weer voor het publiek geopend.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - In Antwerpen is een kind te vondeling gelegd in een vondelingenluik. Het is voor het eerst sinds 2021 dat dat is gebeurd. Het meisje bleek te vroeg geboren, maar verkeert nu in goede gezondheid.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Burgemeesters in Frankrijk mogen geen Palestijnse vlaggen hijsen op gemeentehuizen en andere openbare gebouwen. Het ministerie van Binnenlandse Zaken deelt die boodschap in aanloop naar de Franse erkenning van de Palestijnse staat.
2 uur geledenMONTREUIL (ANP/BLOOMBERG) - De Franse vakbondskoepel CGT heeft de regering een ultimatum gesteld. Komt de recent aangetreden premier Sébastien Lecornu niet aan hun eisen tegemoet op uiterlijk 24 september, dan roepen zij opnieuw op tot grootschalige stakingen. Donderdag gingen ook al honderdduizenden Fransen de straat op uit onvrede met de voorgenomen miljardenbezuinigingen.
3 uur geledenEL-FASHER (ANP/AFP) - Bij een droneaanval op een vluchtelingenkamp nabij de West-Soedanese stad el-Fasher zijn zeker 75 doden gevallen, melden hulpdiensten. De drone van rebellengroep Rapid Support Forces (RSF) raakte een moskee waar men bijeen was voor het ochtendgebed. De RSF heeft de aanval nog niet bevestigd. Communicatie met de buitenwereld is niet mogelijk vanuit de stad.
3 uur geleden