
Hamas: Palestijnen moeten 'opstaan en marcheren' na 'bloedbad'
RAFAH (ANP/AFP) - Hamas heeft Palestijnen zondag opgeroepen "op te staan en te marcheren" in reactie op "het bloedbad" dat het Israëlische leger volgens de Palestijnse beweging heeft aangericht met zijn luchtaanval op een vluchtelingenkamp in Rafah, in het uiterste zuiden van de Gazastrook. Door de aanvallen vlogen er tenten in brand. Daarbij kwamen volgens Palestijnse gezondheids- en civiele hulpdiensten minstens 35 mensen om het leven.
"In het licht van het afschuwelijke zionistische bloedbad dat vanavond werd aangericht door het criminele bezettingsleger, gericht op de tenten van ontheemden, roepen we ons volk op de Westelijke Jordaanoever, Jeruzalem, de bezette gebieden en in het buitenland op om massaal op te staan en boos te marcheren tegen het aanhoudende zionistische bloedbad tegen ons volk," stelt Hamas in een verklaring.
Ook het kantoor van de Palestijnse president Mahmoud Abbas beschuldigt Israël ervan het vluchtelingenkamp opzettelijk als doelwit te hebben gekozen en spreekt van een "afschuwelijk bloedbad".
Het Israëlische leger bevestigt dat het een complex in Rafah heeft getroffen, "waarin belangrijke Hamas-terroristen actief waren". Het was derhalve een aanval met "legitieme doelstellingen onder internationaal recht", waarbij gebruik werd gemaakt van "nauwkeurige munitie op basis van nauwkeurige inlichtingen", aldus het leger. Dat voegde er wel aan toe dat het "op de hoogte is van berichten die erop wijzen dat, als gevolg van de aanval en de brand die daardoor ontstond, meerdere burgers in het gebied gewond zijn geraakt". Daar wordt momenteel onderzoek naar gedaan, aldus het Israëlische leger.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De 57-jarige Vance Boelter die ervan wordt verdacht zaterdag de Democraat Melissa Hortman en haar man te hebben doodgeschoten in de Amerikaanse staat Minnesota is gearresteerd. Dat melden de lokale nieuwszender Alpha News en persbureau Associated Press. Boelter schoot ook de Democratische politicus John Hoffman en zijn vrouw neer in hun woning in de stad Minneapolis. Zij overleefden de aanslag.
33 minuten geledenKANANASKIS (ANP/AFP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft zondag gezegd dat diplomatie op lange termijn de beste aanpak is voor Iran, maar riep Israël niet op tot een onmiddellijk staakt-het-vuren. In een telefoongesprek met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu benadrukte ze dat "Iran absoluut geen kernwapen mag hebben".
34 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zei zondag te hopen dat Israël en Iran tot een staakt-het-vuren kunnen komen, maar voegde daaraan toe dat landen het soms eerst "moeten uitvechten".
2 uur geledenPALMA (ANP/DPA) - In meerdere Spaanse steden zijn zondag duizenden mensen de straat op gegaan om te protesteren tegen massatoerisme. In Palma op Mallorca, Barcelona, San Sebastián en Granada riepen demonstranten op tot strengere regels voor de toeristenindustrie, melden Spaanse media.
2 uur geledenJERUZALEM/TEHERAN (ANP) - Het Israëlische leger heeft in de nacht van zondag op maandag gemeld dat het raketinstallaties in centraal Iran aanvalt. Het is de vierde dag van het Israëlische offensief tegen het land.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Israëlisch vuur en luchtaanvallen hebben zondag minstens 59 Palestijnen in Gaza gedood, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Zeventien van hen bevonden zich in de buurt van twee hulpposten van de door de VS gesteunde Gaza Humanitarian Foundation (GHF).
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Bij de vrijdag begonnen Israëlische aanvallen op Iran zijn in het land minstens 224 mensen gedood en meer dan duizend mensen gewond geraakt. Dat meldt het Iraanse ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden zijn hooggeplaatste militairen en kernwetenschappers, maar vooral veel burgers, aldus Teheran.
6 uur geleden