Hamas ontkent verkrachtingen bij aanval van 7 oktober
GAZA-STAD/NEW YORK (ANP/AFP) - Hamas ontkent vrouwen te hebben verkracht bij de aanval van 7 oktober op Israël. De beweging noemt de aantijgingen van Israëlische kant over seksueel geweld "leugens".
In een verklaring zegt Hamas dat Israël met de beschuldigingen over verkrachting onder meer het beeld van het Palestijnse verzet wil verdraaien en demoniseren. De "nazistische zionistische bezetting" probeert ook "geruchten en leugens tegen het verzet te verspreiden in een wanhopige poging het beeld te verdoezelen dat de wereld zag van de menselijke en morele omgang met gevangenen en hun goede verzorging, waarvan een aantal vrijgelaten gevangenen getuigden", aldus Hamas verder op het sociale medium Telegram.
Hamas roept "alle media en agentschappen op om voorzichtig te zijn en niet in de val te trappen van de leugens en tendentieuze propaganda van de bezetting, en om alle informatie te verifiëren, om de waarheid te beschermen en te behouden".
Bewijsmateriaal
Ondertussen demonstreerden tientallen Joodse vrouwen en aanhangers voor het hoofdkwartier van de Verenigde Naties in New York om aandacht te vragen voor de brute aanval van Hamas van 7 oktober, waarbij tientallen vrouwen en kinderen werden gegijzeld.
Betogers droegen spandoeken met de tekst "verkrachting is verkrachting", terwijl sprekers de VN verweten passief te zijn gebleven wat betreft de mishandeling van Israëlische vrouwen. "We zijn hier om Israëlische vrouwen te steunen die op brute wijze zijn verkracht. Zij verdienen de steun van andere vrouwen. Elke andere aanval op vrouwen zou worden behandeld als een misdaad", zei voormalig Amerikaans parlementslid Carolyn Maloney.
De Israëlische autoriteiten onderzoeken bewijsmateriaal van seksueel geweld, variërend van vermeende groepsverkrachtingen tot verminking van lijken.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP/AFP) - De gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, reist maandag naar Moskou, aldus een Amerikaanse functionaris. Witkoff ontmoet de Russische president Vladimir Poetin naar verwachting op dinsdag.
4 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio waren de gesprekken met een Oekraïense delegatie zondag in Florida "zeer productief". Hij voegde eraan toe dat er "nog meer werk" nodig is om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen.
6 uur geledenDHAKA (ANP/AFP) - Een commissie die is ingesteld om een gewelddadige muiterij te onderzoeken waarbij zestien jaar geleden tientallen hoge legerofficieren werden gedood, heeft geconcludeerd dat voormalig premier Sheikh Hasina opdracht had gegeven tot de moorden.
8 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in een toespraak de Libanese bevolking opgeroepen in het verdeelde en door crisis geteisterde land te blijven. Hij deed dat in het presidentiële paleis in Libanon, waar hij zondagmiddag aankwam.
8 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - In de Amerikaanse staat Florida zijn gesprekken begonnen tussen een Oekraïense delegatie en de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, speciaal gezant Steve Witkoff en Trumps schoonzoon Jared Kushner. Namens Oekraïne zijn onder anderen topfunctionaris Roestem Oemjerov en onderminister Sergiy Kyslytsya aanwezig.
10 uur geledenCOLOMBO (ANP/AFP) - Het dodental in Sri Lanka als gevolg van het noodweer is opnieuw fors gestegen. Zeker 334 mensen zijn omgekomen door overstromingen en aardverschuivingen die werden veroorzaakt door cycloon Ditwah. Bijna vierhonderd mensen worden nog steeds vermist, meldt het rampenbestrijdingscentrum van de eilandstaat.
10 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - In Madrid zijn zondag tienduizenden aanhangers van de rechtse oppositie op straat gekomen om het "ontslag" te eisen van de socialistische premier Pedro Sánchez, wiens positie onder druk staat door rechtszaken in zijn entourage. De demonstratie was georganiseerd door de rechtse partij Partido Popular (PP). Volgens lokale autoriteiten namen ongeveer 40.000 mensen deel aan het protest.
11 uur geleden