Hamas ontkent verkrachtingen bij aanval van 7 oktober
GAZA-STAD/NEW YORK (ANP/AFP) - Hamas ontkent vrouwen te hebben verkracht bij de aanval van 7 oktober op Israël. De beweging noemt de aantijgingen van Israëlische kant over seksueel geweld "leugens".
In een verklaring zegt Hamas dat Israël met de beschuldigingen over verkrachting onder meer het beeld van het Palestijnse verzet wil verdraaien en demoniseren. De "nazistische zionistische bezetting" probeert ook "geruchten en leugens tegen het verzet te verspreiden in een wanhopige poging het beeld te verdoezelen dat de wereld zag van de menselijke en morele omgang met gevangenen en hun goede verzorging, waarvan een aantal vrijgelaten gevangenen getuigden", aldus Hamas verder op het sociale medium Telegram.
Hamas roept "alle media en agentschappen op om voorzichtig te zijn en niet in de val te trappen van de leugens en tendentieuze propaganda van de bezetting, en om alle informatie te verifiëren, om de waarheid te beschermen en te behouden".
Bewijsmateriaal
Ondertussen demonstreerden tientallen Joodse vrouwen en aanhangers voor het hoofdkwartier van de Verenigde Naties in New York om aandacht te vragen voor de brute aanval van Hamas van 7 oktober, waarbij tientallen vrouwen en kinderen werden gegijzeld.
Betogers droegen spandoeken met de tekst "verkrachting is verkrachting", terwijl sprekers de VN verweten passief te zijn gebleven wat betreft de mishandeling van Israëlische vrouwen. "We zijn hier om Israëlische vrouwen te steunen die op brute wijze zijn verkracht. Zij verdienen de steun van andere vrouwen. Elke andere aanval op vrouwen zou worden behandeld als een misdaad", zei voormalig Amerikaans parlementslid Carolyn Maloney.
De Israëlische autoriteiten onderzoeken bewijsmateriaal van seksueel geweld, variërend van vermeende groepsverkrachtingen tot verminking van lijken.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/DPA) - Duitsland grijpt naast een zetel in de VN-Veiligheidsraad. Bij stemmingen in New York verloor de Bondsrepubliek in de eerste ronde van Portugal en Oostenrijk. Duitse media noemen het een flinke nederlaag, juist omdat Duitsland zich wilde positioneren als een belangrijke speler op het wereldtoneel.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten klaar om de militaire actie tegen Iran voort te zetten, maar is dat een beslissing van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zei Netanyahu in een interview met de Amerikaanse televisiezender CNBC.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Medische teams beginnen grip te krijgen op de ebolauitbraak in Congo en omliggende landen. Dat zei de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, tijdens een persconferentie. "De uitbraak had een voorsprong, en we lopen nog altijd achter, maar onder leiding van de Democratische Republiek Congo zijn we nu aan het inlopen", aldus Ghebreyesus.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten willen minder vliegtuigen, drones en marineschepen achter de hand houden voor de verdediging van Europa. Ze hebben bondgenoten laten weten dat die daar moeten inspringen, zegt de commandant van de Amerikaanse troepen in Europa.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement zijn zorgen geuit over betrokkenen bij een ongeluk met een marinehelikopter in het zuidwesten van Engeland. Rond 04.00 uur plaatselijke tijd is in het graafschap Devon een helikopter neergestort in een weiland. De wijde omgeving is afgezet en er is vrijwel niets bekendgemaakt over het toestel. Premier Starmer beloofde dat te zijner tijd meer bekendgemaakt wordt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft naar eigen zeggen inderdaad een verhit gesprek gevoerd met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. "Ik zou niet zeggen boos, ik was een beetje ontsteld over zijn voortdurende gevecht met Libanon", aldus de president in een interview met de podcast Pod Force One. Hij zegt wel graag samen te werken met Netanyahu.
7 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Bij een grote brand in een hotel aan de zuidrand van New Delhi in India zijn volgens de politie 21 mensen om het leven gekomen en raakten tientallen mensen gewond. Onder de slachtoffers zijn buitenlanders. Veel gasten van het hotel waren volgens media uit Afrika gekomen voor een medische behandeling in de Indiase hoofdstad.
8 uur geleden