Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamas ontkent verkrachtingen bij aanval van 7 oktober

Hamas ontkent verkrachtingen bij aanval van 7 oktober

GAZA-STAD/NEW YORK (ANP/AFP) - Hamas ontkent vrouwen te hebben verkracht bij de aanval van 7 oktober op Israël. De beweging noemt de aantijgingen van Israëlische kant over seksueel geweld "leugens".

In een verklaring zegt Hamas dat Israël met de beschuldigingen over verkrachting onder meer het beeld van het Palestijnse verzet wil verdraaien en demoniseren. De "nazistische zionistische bezetting" probeert ook "geruchten en leugens tegen het verzet te verspreiden in een wanhopige poging het beeld te verdoezelen dat de wereld zag van de menselijke en morele omgang met gevangenen en hun goede verzorging, waarvan een aantal vrijgelaten gevangenen getuigden", aldus Hamas verder op het sociale medium Telegram.

Hamas roept "alle media en agentschappen op om voorzichtig te zijn en niet in de val te trappen van de leugens en tendentieuze propaganda van de bezetting, en om alle informatie te verifiëren, om de waarheid te beschermen en te behouden".

Bewijsmateriaal

Ondertussen demonstreerden tientallen Joodse vrouwen en aanhangers voor het hoofdkwartier van de Verenigde Naties in New York om aandacht te vragen voor de brute aanval van Hamas van 7 oktober, waarbij tientallen vrouwen en kinderen werden gegijzeld.

Betogers droegen spandoeken met de tekst "verkrachting is verkrachting", terwijl sprekers de VN verweten passief te zijn gebleven wat betreft de mishandeling van Israëlische vrouwen. "We zijn hier om Israëlische vrouwen te steunen die op brute wijze zijn verkracht. Zij verdienen de steun van andere vrouwen. Elke andere aanval op vrouwen zou worden behandeld als een misdaad", zei voormalig Amerikaans parlementslid Carolyn Maloney.

De Israëlische autoriteiten onderzoeken bewijsmateriaal van seksueel geweld, variërend van vermeende groepsverkrachtingen tot verminking van lijken.

Meer uit Buitenland

Iran stuurt reactie op Amerikaans vredesvoorstel naar Pakistan

TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.

1 uur geleden
Qatar: vrachtschip voor de kust aangevallen door drone

DOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.

3 uur geleden
Duitse regering sceptisch over voorstel Poetin voor EU-gesprekken

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".

3 uur geleden
Rusland en Oekraïne beschuldigen elkaar van schenden bestand

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.

5 uur geleden
Israël deporteert twee activisten van Global Sumud Flotilla

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.

8 uur geleden
Duitsland en Canada verdiepen samenwerking

TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.

14 uur geleden
VS spreken bemiddelaar Qatar in Miami over Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.

15 uur geleden