Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamas ontkent verkrachtingen bij aanval van 7 oktober

Hamas ontkent verkrachtingen bij aanval van 7 oktober

GAZA-STAD/NEW YORK (ANP/AFP) - Hamas ontkent vrouwen te hebben verkracht bij de aanval van 7 oktober op Israël. De beweging noemt de aantijgingen van Israëlische kant over seksueel geweld "leugens".

In een verklaring zegt Hamas dat Israël met de beschuldigingen over verkrachting onder meer het beeld van het Palestijnse verzet wil verdraaien en demoniseren. De "nazistische zionistische bezetting" probeert ook "geruchten en leugens tegen het verzet te verspreiden in een wanhopige poging het beeld te verdoezelen dat de wereld zag van de menselijke en morele omgang met gevangenen en hun goede verzorging, waarvan een aantal vrijgelaten gevangenen getuigden", aldus Hamas verder op het sociale medium Telegram.

Hamas roept "alle media en agentschappen op om voorzichtig te zijn en niet in de val te trappen van de leugens en tendentieuze propaganda van de bezetting, en om alle informatie te verifiëren, om de waarheid te beschermen en te behouden".

Bewijsmateriaal

Ondertussen demonstreerden tientallen Joodse vrouwen en aanhangers voor het hoofdkwartier van de Verenigde Naties in New York om aandacht te vragen voor de brute aanval van Hamas van 7 oktober, waarbij tientallen vrouwen en kinderen werden gegijzeld.

Betogers droegen spandoeken met de tekst "verkrachting is verkrachting", terwijl sprekers de VN verweten passief te zijn gebleven wat betreft de mishandeling van Israëlische vrouwen. "We zijn hier om Israëlische vrouwen te steunen die op brute wijze zijn verkracht. Zij verdienen de steun van andere vrouwen. Elke andere aanval op vrouwen zou worden behandeld als een misdaad", zei voormalig Amerikaans parlementslid Carolyn Maloney.

De Israëlische autoriteiten onderzoeken bewijsmateriaal van seksueel geweld, variërend van vermeende groepsverkrachtingen tot verminking van lijken.

Meer uit Buitenland

Zelensky stelt Kyrylo Boedanov aan als nieuwe stafchef

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft een nieuwe stafchef aangesteld. Het gaat om Kyrylo Boedanov, hoofd van de inlichtingendienst. Afgelopen november stapte voormalig stafchef Andri Jermak op na een groot corruptieschandaal in de energiesector.

20 minuten geleden
Paus Leo bidt voor slachtoffers Zwitserse nieuwjaarsbrand

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft gebeden voor de slachtoffers van de nieuwjaarsbrand in Zwitserland en betuigde zijn "medeleven en solidariteit" aan hun families. Dat meldt het Vaticaan.

1 uur geleden
Trump dreigt met actie bij geweld tegen Iraanse demonstranten

WASHINGTON (ANP/RTR) - Als Iran vreedzame demonstranten neerschiet en "op gewelddadige wijze vermoordt", zullen de Verenigde Staten hen te hulp schieten, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. "We staan paraat en zijn klaar om in actie te komen."

4 uur geleden
Ruim twintig gewonden Crans-Montana minstens 60 procent verbrand

CRANS-MONTANA/LAUSANNE (ANP/DPA) - Ongeveer 13 volwassenen en 8 minderjarigen onder de slachtoffers van de brand in het Zwitserse Crans-Montana hebben brandwonden over meer dan 60 procent van hun lichaam, heeft een arts van de universiteitskliniek in Lausanne, waar ze zijn opgenomen, tegen de Zwitserse zender RTS gezegd.

8 uur geleden
VS: China verhoogt onnodig spanningen rond Taiwan met oefeningen

WASHINGTON (ANP) - Militaire oefeningen van China rond Taiwan hebben "onnodig" de spanningen verhoogd, zegt woordvoerder Tommy Pigott van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Hij verzoekt China om op te houden met de militaire druk.

9 uur geleden
Venezuela wil met VS praten over oorlog tegen drugs en olie

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is "klaar" om met de Verenigde Staten te praten over de strijd tegen drugs en over olie. Dat heeft hij gezegd in een interview met het televisiestation VTV, dat donderdag werd uitgezonden.

11 uur geleden
New Yorkse burgemeester Mamdani: 'We zullen stoutmoedig besturen'

NEW YORK (ANP) - De donderdag beëdigde burgemeester van New York, Zohran Mamdani, heeft beloofd "stoutmoedig" te besturen. Hij zei bij zijn inaugurele toespraak te willen aantonen dat linkse politiek kan slagen. "We zullen iets doen wat New Yorkers beter kunnen dan iedereen: we zullen een voorbeeld voor de wereld zijn."

12 uur geleden