Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamas ontkent dat het zich terugtrekt uit onderhandelingen

Hamas ontkent dat het zich terugtrekt uit onderhandelingen

GAZA-STAD (ANP/DPA/RTR) - Hamas ontkent dat het zich terugtrekt uit de onderhandelingen met Israël over een staakt-het-vuren in de Gazastrook. Dat laat Izzat El-Reshiq, een lid van het politieke bureau van Hamas, weten in een verklaring.

In die verklaring beschuldigt hij de Israëlische premier Benjamin Netanyahu ervan dat hij probeert de inspanningen van Arabische bemiddelaars en de Verenigde Staten te laten ontsporen.

Eerder op zondag had een hoge Hamasfunctionaris gezegd dat de groep zich terugtrekt uit de al maanden lopende onderhandelingen, met als reden de Israëlische aanvallen op Gaza en de Israëlische houding bij de onderhandelingen. Zaterdag kwamen volgens de autoriteiten in Gaza negentig Palestijnen om bij een Israëlische luchtaanval op een vluchtelingenkamp in Khan Younis.

Vanuit Israël en de VS kwamen eerder deze maand optimistische geluiden over een mogelijke deal tussen Hamas en Israël. Een Israëlische regeringsfunctionaris had het over een "significante doorbraak". Volgens diverse media eiste de Palestijnse groepering niet langer dat Israël direct instemt met een permanent bestand. Die toezegging zou in een latere fase mogen komen.

Meer uit Buitenland

Satellietbeelden: zeker 58.000 gebouwen beschadigd in Venezuela

CARACAS (ANP/AFP) - Meer dan 58.000 gebouwen in Venezuela zijn naar schatting verwoest of beschadigd na de aardbevingen vorige week, blijkt uit satellietgegevens die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA heeft gepubliceerd. Onderzoekers hebben voor de berekening gekeken naar "abrupte veranderingen aan het oppervlak die consistent zijn met schade", maar benadrukken dat het slechts een indicatie is.

1 uur geleden
30 jaar cel voor in New York verblijvende Chinees wegens fraude

NEW YORK (ANP) - De in New York verblijvende Chinese ondernemer Guo Wengui, die schuldig is bevonden aan het oplichten van duizenden mensen voor meer dan 1 miljard dollar, is door een rechtbank in New York veroordeeld tot dertig jaar gevangenisstraf. Dat meldt onder andere The New York Times.

6 uur geleden
Aantal ebolagevallen in Congo stijgt tot boven de 1300

KINSHASA (ANP) - Het aantal bevestigde ebolagevallen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is gestegen tot 1307, waaronder 377 doden. Dat blijkt uit gegevens van de Congolese regering. De gevallen zijn geregistreerd in drie provincies: Ituri, Noord-Kivu en Zuid-Kivu.

9 uur geleden
Gewonden bij bomexplosie in Monaco, waarschijnlijk een aanslag

MONACO (ANP) - Bij een explosie in Monaco zijn maandagavond rond 21.00 uur drie gewonden gevallen. Een man liet een rugzak achter die even later ontplofte. Dat meldde de zender BFMTV en is inmiddels bevestigd door Franse autoriteiten.

9 uur geleden
Dodental Venezuela opgelopen tot 1719

CARACAS (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de zware aardbevingen in Venezuela is opgelopen naar 1719. Dat maakte parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez bekend. Hij stelde ook dat ruim 5000 mensen gewond zijn geraakt en bijna 16.000 personen dakloos zijn geworden.

13 uur geleden
Schutter Stade had conflict over voogdij dochter

STADE (ANP/AFP/DPA/RTR) - De man die wordt verdacht van het doodschieten van zes mensen bij een jeugdinstelling in het Duitse Stade had een conflict over de voogdij van zijn drie maanden oude dochter. Vermoedelijk vormde dat het motief voor de schietpartij, zei de politie op een persconferentie.

13 uur geleden
Frankrijk en Oman gaan samen mijnen ruimen in Straat van Hormuz

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk en Oman hebben afgesproken om samen mijnen te verwijderen in de Straat van Hormuz. De Franse president Emmanuel Macron kondigde na een bezoek van de Omaanse sultan Haitham bin Tarik aan dat de landen willen samenwerken aan de veiligheid van de vaarroutes in de zeestraat tussen Iran en Oman.

14 uur geleden