Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hamas meldt vrijlating twee Amerikaanse gijzelaars

Hamas meldt vrijlating twee Amerikaanse gijzelaars

GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas heeft twee Amerikaanse gijzelaars vrijgelaten, een moeder en haar dochter, die bijna twee weken werden vastgehouden in de Gazastrook na de Hamasaanval op Israël. De vrijlating was om humanitaire redenen als reactie op bemiddeling door de staat Qatar, aldus een woordvoerder van de al-Qassam-brigades, de gewapende vleugel van Hamas. De twee Amerikanen werden na hun vrijlating opgevangen door het Rode Kruis, melden Israëlische media. Het zou gaan om Judith en Nathalie Ranaan uit Chicago.

Hamas zegt met de stap ook "het Amerikaanse volk en de wereld te bewijzen" dat de beweringen van de Amerikaanse president Joe Biden en "zijn fascistische regering vals en ongegrond zijn". Biden had tijdens zijn recente bezoek aan Israël gezegd dat Hamas niet het hele Palestijnse volk vertegenwoordigt en de Palestijnen "alleen maar lijden heeft gebracht."

De al-Qassam-brigades meldden eerder deze week dat ongeveer 250 gijzelaars worden gevangengehouden die werden gekidnapt tijdens de Hamasaanval van 7 oktober op Israël. Zeker 22 ontvoerde gevangenen zouden om het leven zijn gekomen door Israëlische luchtaanvallen op de door Hamas gecontroleerde Gazastrook, aldus de al-Qassam-brigades.

Meer uit Buitenland

Palestijnen melden dood journalist door Israëlische droneaanval

KHAN YOUNIS (ANP) - De Palestijnse journalist Mahmoud Wadi is gedood bij een Israëlische droneaanval in de Gazastrook, meldt het Palestijnse persbureau WAFA. Een andere journalist raakte gewond bij dezelfde aanval, die plaatsvond in de zuidelijke stad Khan Younis.

28 minuten geleden
Amnesty wil onderzoek naar RSF-oorlogsmisdaden opvangkamp Soedan

KHARTOEM (ANP) - De aanvallen van de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) op een vluchtelingenkamp in Soedan moeten worden onderzocht als oorlogsmisdaden, meldt Amnesty International in een rapport. Afgelopen april voerde de RSF de grootschalige aanval uit op een opvangkamp in de buurt van el-Fasher.

29 minuten geleden
Kremlin na gesprekken met VS: vrede in Oekraïne niet dichterbij

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland en de Verenigde Staten hebben geen compromis bereikt over vrede in Oekraïne, en "vrede is niet dichterbij, maar ook niet verder weg". Dat zei Kremlin-functionaris Joeri Oesjakov na afloop van gesprekken die de Russische president Vladimir Poetin in Moskou voerde met de Amerikaanse gezant Steve Witkoff en Jared Kushner, de schoonzoon van president Trump.

1 uur geleden
Overleg tussen Poetin en onderhandelaars VS na uren afgelopen

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het overleg tussen de Russische president Vladimir Poetin en de twee onderhandelaars van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump is afgelopen, meldt het Kremlin. De gesprekken met gezant Steve Witkoff en Trumps schoonzoon Jared Kushner hebben bijna vijf uur geduurd.

2 uur geleden
Trump noemt Somaliërs in kabinetsoverleg 'uitschot'

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens een kabinetsoverleg uitgehaald naar Somalië en de mensen die daar vandaan komen. Hij noemde Somaliërs onder meer "uitschot" ("garbage") en zei dat ze niets toevoegen.

3 uur geleden
Hegseth noemt tweede aanval op Venezolaanse boot juist besluit

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft het besluit van admiraal Frank Bradley om een tweede aanval uit te voeren op een Venezolaanse boot "de juiste beslissing" genoemd. Hegseth was zelf niet aanwezig toen het bevel werd gegeven, maar staat daar wel achter.

4 uur geleden
Recordbedrag van 23 miljoen pond voor Fabergé-ei

LONDEN (ANP/AFP) - Een ei van de wereldberoemde Russische juwelier Fabergé heeft op een veiling in Londen een recordbedrag van bijna 23 miljoen pond (26 miljoen euro) opgebracht. Het gaat om het Winterei, dat tsaar Nicolaas II in 1913 met Pasen aan zijn moeder Maria Fjodorovna gaf.

5 uur geleden