Hamas meldt vrijlating twee Amerikaanse gijzelaars
GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas heeft twee Amerikaanse gijzelaars vrijgelaten, een moeder en haar dochter, die bijna twee weken werden vastgehouden in de Gazastrook na de Hamasaanval op Israël. De vrijlating was om humanitaire redenen als reactie op bemiddeling door de staat Qatar, aldus een woordvoerder van de al-Qassam-brigades, de gewapende vleugel van Hamas. De twee Amerikanen werden na hun vrijlating opgevangen door het Rode Kruis, melden Israëlische media. Het zou gaan om Judith en Nathalie Ranaan uit Chicago.
Hamas zegt met de stap ook "het Amerikaanse volk en de wereld te bewijzen" dat de beweringen van de Amerikaanse president Joe Biden en "zijn fascistische regering vals en ongegrond zijn". Biden had tijdens zijn recente bezoek aan Israël gezegd dat Hamas niet het hele Palestijnse volk vertegenwoordigt en de Palestijnen "alleen maar lijden heeft gebracht."
De al-Qassam-brigades meldden eerder deze week dat ongeveer 250 gijzelaars worden gevangengehouden die werden gekidnapt tijdens de Hamasaanval van 7 oktober op Israël. Zeker 22 ontvoerde gevangenen zouden om het leven zijn gekomen door Israëlische luchtaanvallen op de door Hamas gecontroleerde Gazastrook, aldus de al-Qassam-brigades.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Oeganda is het zwaarst getroffen door de bezuinigingen op de bestrijding van hiv en aids door de regering van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldt het Aidsfonds op basis van voorlopige analyses. Door het stopzetten van Amerikaanse hulp via USAID en PEPFAR, het Amerikaanse programma tegen hiv en aids, is het aantal hiv-besmettingen onder pasgeboren baby's sterk toegenomen.
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gezegd dat de stop op asielbesluiten in de Verenigde Staten "nog lange tijd" zal duren. De maatregel werd ingevoerd nadat vorige week bij het Witte Huis twee reservisten van de National Guard waren neergeschoten en een van hen om het leven kwam. De verdachte is een Afghaanse statushouder.
3 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, reist maandag naar Moskou, aldus een Amerikaanse functionaris. Witkoff ontmoet de Russische president Vladimir Poetin naar verwachting op dinsdag.
8 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio waren de gesprekken met een Oekraïense delegatie zondag in Florida "zeer productief". Hij voegde eraan toe dat er "nog meer werk" nodig is om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen.
10 uur geledenDHAKA (ANP/AFP) - Een commissie die is ingesteld om een gewelddadige muiterij te onderzoeken waarbij zestien jaar geleden tientallen hoge legerofficieren werden gedood, heeft geconcludeerd dat voormalig premier Sheikh Hasina opdracht had gegeven tot de moorden.
12 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in een toespraak de Libanese bevolking opgeroepen in het verdeelde en door crisis geteisterde land te blijven. Hij deed dat in het presidentiële paleis in Libanon, waar hij zondagmiddag aankwam.
12 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - In de Amerikaanse staat Florida zijn gesprekken begonnen tussen een Oekraïense delegatie en de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, speciaal gezant Steve Witkoff en Trumps schoonzoon Jared Kushner. Namens Oekraïne zijn onder anderen topfunctionaris Roestem Oemjerov en onderminister Sergiy Kyslytsya aanwezig.
14 uur geleden