Hamas meldt dat strijders gijzelaar hebben gedood
GAZA (ANP/AFP) - De gewapende vleugel van de Palestijnse beweging Hamas meldt dat strijders een Israëlische gijzelaar hebben doodgeschoten en twee vrouwelijke gijzelaars ernstig hebben verwond in twee afzonderlijke incidenten in de Gazastrook. Volgens het Israëlische leger worden daar nog 111 Israëli's vastgehouden, van wie er 39 zijn overleden.
Een bewaker zou het vuur hebben geopend op een gijzelaar, die onmiddellijk stierf. De twee vrouwen worden verzorgd in een poging ze in leven te houden, staat in een verklaring. Er zou een onderzoek zijn gestart.
Meer uit Buitenland
STRAATSBURG (ANP) - Met 460 stemmen voor en 136 tegen heeft het Europees Parlement woensdag ingestemd met voortzetting van de toetredingsonderhandelingen met Oekraïne tot de EU. Voor voortzetting van de gesprekken met Moldavië was meer steun. 505 Europarlementariërs stemden voor en 115 tegen.
13 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie zal de belangen van haar lidstaten, waaronder Spanje, "volledig beschermen", aldus een woordvoerder. Daarmee reageert het dagelijks bestuur van de EU op de dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om de handel met Spanje stop te zetten.
15 minuten geledenLE FLÈCHE (ANP/RTR) - De Franse uiterst rechtse politica Marine Le Pen is woensdag toegejuicht en uitgejouwd bij aanvang van haar campagne om president te worden. In de Franse plaats La Flèche riepen tegenstanders dat ze naar de gevangenis moest, terwijl aanhangers leuzen als "Marine, president" scandeerden.
16 minuten geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De explosies in Damascus tijdens het bezoek van de Franse president Emmanuel Macron hebben ook een leven gekost. Dat melden de Syrische autoriteiten, die woensdag verder spreken over 36 gewonden.
1 uur geledenANKARA (ANP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de vergadering van de 32 NAVO-regeringsleiders geopend. De gastheer pleitte voor goede samenwerking tussen de bondgenoten en herhaalde dat wat hem betreft daarom alle beperkingen op wapenhandel tussen lidstaten, die vooral Turkije treffen, moeten worden opgeheven.
1 uur geledenANKARA (ANP) - NAVO-diplomaten hadden gehoopt dat de Amerikaanse president Donald Trump in een betere stemming zou beginnen aan de vergadering met de andere leiders op de top in Ankara. Tegelijkertijd zeggen bronnen niet verrast te zijn door het beklag en de boosheid van Trump voor aanvang.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP/DPA) - Spanje beschouwt de dreigementen van Donald Trump over het stopzetten van de handel met Spanje als "business as usual", laat het kantoor van premier Pedro Sánchez weten. De Amerikaanse president zei woensdag op de NAVO-top alle handel te willen stoppen, omdat Spanje zo'n "vreselijke partner" zou zijn. Madrid benadrukt geen intentie te hebben om iets te veranderen in de handelsrelatie.
2 uur geleden